Ana Sayfa » Bizim Kalemimizden » Güncel » Tarih » Ahmet Kaya’nın Gerçek Yüzü
117


Ahmet Kaya‘nın Gerçek Yüzü

Ahmet Kaya'nın Gerçek YüzüSon zamanlarda ’nın adı, medyada sıkça yer almaya başladı. Çünkü geçtiğimiz hafta içinde, ölüm yıldönümü nedeniyle Ahmet Kaya için hazırlanan anma programı oldukça dikkat çekici açılımları beraberinde getirdi. Bir zamanlar devlet ve Türklük karşıtı konuşmaları nedeniyle herkesin karşı olduğu bu kişi, nedense son günlerce masum kardeşlik türküleri söyleyen bir sanatçı gibi anılıyor. Hazırlanan programa sanat ve politika alanından ünlü isimlerin katılması yoluyla, Türk milletinde gerçek yüzünü aşağıda açıklayacağımız Ahmet Kaya hakkında bir sempati oluşturulmaya çalışılıyor.

Ahmet Kaya’ya karşı tutum geliştirenlerin temel hareket noktası, bu kişinin yaşamı boyunca Türklük ve Türkiye aleyhtarlığı yapmasıdır. Her fırsatta “barış ve kardeşlik nutukları atıyor gibi görünse de, özellikle yurt dışındaki konserlerinde apaçık sempatizanı olduğunu gösteren açıklamalar yapmış, terörist ağzıyla şarkılar söylemiştir. Evet bunlar uydurma değildir ve hepsi, aşağıdaki videoda göreceğiniz üzere belgelerle kanıtlanabilir bilgilerdir.

Türkiye’de yaptığı bölücü konuşmalar nedeniyle yurt dışına kaçan Ahmet Kaya, Türkiye’ye her konserinde kan kusmuş, Almanya’da görüntülendiği ilk günlerde Türkiye’den kaçarken yanında ne getirdiği sorulduğunda “Arabam şerefsizlerin ülkesinde kaldı.” diyerek Türklere apaçık “şerefsiz” diyerek hakaret etmiştir. Paris’teki bir konserine girilen kapıya “Türkler ve köpekler giremez” tabelasını, yine Ahmet Kaya‘nın kendisi astırmıştır. Bir konuşmasında “Dağdaki adamın -ki bunlar oluyorlar- paraya ihtiyacı var.” demiştir. Berlin ve Münih’te yaptığı tüm konserlerde şerefsiz ’nun posterinin altında sahneye çıkmıştır. Yine aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz bir konserinde “Kürdüz sonuna kadar, kürdüz ölene kadar, vallahi APO‘yu özledik!” sözlerinin sıkça tekrarından oluşan bir şarkıyı binlerce pkk sempatizanıyla birlikte söylemiştir.

Yukarıdaki videoyu izledikten sonra, hâlâ “Biz Ahmet Kaya’yı kişiliği için değil, sanatçılığı için dinliyoruz.” diyen gafiller olacak mıdır acaba? Türklüğe ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına böylesine diş bileyen azılı bir hainin kürtçülük propagandasını “sanat” diye nitelendirenler, bu adamı (?) övenler karşısında susmaya devam edecekler mi? Neşet Ertaş’ın adını unutmaya başlayan milletimiz, bir bölücüyü başına tac yapma çabasının arkasındaki derin oyunu fark etmeyecek mi hâlâ?

Lütfen bu haini artık dinlemeyin, dinletmeyin ve yukarıdaki videoyu çevrenizdeki herkese izletin.

Tanrı TÜRK’ü korusun!

Orkun KUTLU

Orkun Kutluİle Yorum Yap!
117 Yorum Var.

Sayfalar: [12] 11 10 9 8 7 6 5 4 3 21 »

Mert Kaya | 5 Mart 2014 - 17:46 | Bağlantı

Tabi canım. Siz Ahmet Kaya’nın seçtiği zülumları yazmayın. Sonra da adamın ardından laf konuşun. Allah için bir gidip adamın ölüm hikayesine baksanıza…

mehmet akıllı | 12 Ağustos 2013 - 16:14 | Bağlantı

HANGİ LİDER VE SANATCI OLURSA OLSUN BENİM İSMİNİ SIFATINI TAŞIDIĞIM TÜRKLERE KİM KÖPEK DERSE ADİ VE ŞEREFSİZ DOMUZ NANKÖRDEN BAŞKA BİŞEY DEĞİLDİR BİRAZCIK YAKIN TARİHİ BİLMEYEN HAYİNLER SADDAM HÜSEYİN KUZEY IRAĞA KİMYASAL BOBBALARLA KÜRTLERİN NESLİNİ YOK ETMEYE ÇALIŞIRKEN GENE SİZİN O KÖPEK DEDİĞİNİZ TÜRK ULUSUNUN SINIR KAPILARI SİZİN CANINIZ KURTULSUN DİYE AÇILMIŞTIR AMA NEYAZIK Kİ EREMNİ PERS ARAP YAHUDİ KARIŞIMIYLA MEYDANA GELEN BİR MELEZ NASILSA KÜRTMÜŞ BİR IRKIN OLUŞMASI İÇİN EN AZ 5 BİN YILLIK TARİHİ OLMASI LAZIM NE ACIDIR ŞİMDİ ÜLKEMİ ÖLÜMÜ PAHASINA VUCUDUNU ÜLKEM ADINA SİPER ETMİŞ KAHRAMAN ORDU MESUPLARI BEBEK KATİLLERİYLE ANI SIFATLA ADLANDIRILIP ADETA EŞKİYA YA BAK SİZİN İNTİKAMINIZI BÖYLE ALIYORUZ DERCESİNE ONLARIN GÖNLÜNE SOĞUK SU SEPİLMEKTEDİR AMA ATALARIMIZIN SÖZÜNÜ KİMSELERİN AKLINDAN ÇIKARMAMASILAZIM GÜN DÖNER DEVRAN DÖNER AYNI YOLA HERKEZ DÜŞEBİLİR BUNLAR BENİM GÖRÜŞÜMDÜR BİZ HİÇ BİR IRKA KARŞI DEĞİL IRKCILIĞA KARŞIYIZ SAĞGILAR…

sürgün | 25 Haziran 2011 - 02:22 | Bağlantı

Bazıları yazmış yok sizi kürtüz ölene kadar lafı rahatsız ediyor falan filan diye hayır efendim bizi rahatsız etmıyor Türk olmayında ne *** olursanız olun o bizim sorunumuz deil bizim sorunumuz kürtçüklerle ( yani faşist kürtçulerle ) bazı mallarda yazmıs ornek üstte ahmet kaya solcudur diye evet solcuydu ama artık eski solcuların hepsi kürtçüydü tıpkı bizim sozde milliyetçi ulusalcılarımız gibi ahmet kaya benim çocuklumun en kıral şarkıcısıydı taki aramıza siyaset ve o yurt dışına çıkıp apo amcasının peşinde koşanlarla beraber olarak artık benım sanatçım değildi oda oteki olmustu vel hasıl teorık olarak insandı ama haindi.

Muhammed | 24 Haziran 2011 - 19:35 | Bağlantı

Türkiye Cumhuriyeti hiç bir zaman kendi değerlerine sahip cıkmadı. ve Ahmet Kaya’da bu ülkenin asla göremiyeceği kadar değerli bi sanatçıdır. Bırakın artık insanları karalamayı. Ben Edirne’den Ardahan’a bu ülkeyi sevdim. Öldükten Sonra Asla Ama Asla bu ülkeyi sevmiyorum demesinler diye vasiyet eden bir sanatçıyı bu şekilde yargılamak yanlış…

Türk Kürt Laz Alevi Şafi. Bırakın bunların hepsini bi kenara. Önce İNSAN olarak bakmayı öğrenelim.Biraz Dürüst Olalım Ahmet Kaya’yı dinleyipte Sesine hayran olmayacak kaç kişi var ki? İnanın sesi kadar yüreğide güzel bi insan. Önce onu iyi tanımak amaçlarını düşüncelerini öğrenmek gerekir. Ahmet Kaya’nında dediği gibi…

İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK…

Asi | 24 Haziran 2011 - 19:22 | Bağlantı

Kafatası milliyetçiliği kokan bir yazı olmuş. Dünya ahret değişti bir siz değişmediniz. Başkalarına farklı gözlerle bakmayı bırakın artık. Sonuna kadar Ahmet Kaya’nın destekçisi ve takipçisiyiz! Bu ülke en kısa zamanda sizin gibi ırkçılardan temizlenecektir!

çirkin kral | 16 Nisan 2011 - 01:02 | Bağlantı

İnandıgı gibi yasayanlar yasadıgı gibi inanmaya baslarlar bu yüzden kimse kmseyi üzmesn kürt Türk alevi hepimiz kardesiz. Siz neyin davsını savunuyonuz? Ha ahmet kaya gercekten bu kardesligi savunmustur bende savunuyorum. Beni de yargılayın, beni de asın vatan sagolsun. Yasasın halkların kardesligi.

sarp kocer | 16 Mart 2011 - 19:07 | Bağlantı

Ben sadece sizin ve sizin gibi bilmeden konusan kemiklesmis kafa yapisina ister sol isterse sag olsun karsiyim. Ahmet kaya kesinlikle pkk li degil devrimci ml birisiydi ve elbette ki her ulusun kendi kaderini tayin hakki vardir. Yasasin Türkiye halklari.

Sayfalar: [12] 11 10 9 8 7 6 5 4 3 21 »

Yorum Yap!

(İletinizi yazmadan önce, lütfen buraya dokunarak uyarıları okuyun!)

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yazı Detayı
  • Yazının Bağlantısı: Ahmet Kaya’nın Gerçek Yüzü
  • Yazının Kategorisi: Bizim Kalemimizden, Güncel, Tarih
  • Yazar:
  • Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2010
  • Bu yazıya yapılan yorumları RSS kaynağı ile takibe alın.
  • Bu yazıya kendi sayfanızdan geri izleme yapın.
  • Diğer kaynaklarda arayın:
  • Etiketler:, , , , , , , , , , , ,