Ana Sayfa » Bizim Kalemimizden » Güncel » Tarih » Türkiye Üzerinde Oynanan Oyunlar
53


Üzerinde Oynanan Oyunlar

Türkiye

Son birkaç yıldır, ülkemizde çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Her ne kadar bu gelişmelerin temel kaynağı olan kişiler ortada yoksa da, biraz düşünerek kestirebileceğimiz bazı kesimlerin bu gelişmelerde oldukça etkin rol oynadığını görebiliyoruz. Ne yazık ki, yaşanan değişmeler Türkiye’yi hiç iç açıcı olmayan noktalara sürüklüyor. Her gün değeri beş para etmeyen bazı insanların orada burada yaptığı konuşmalar – etkinlikler nedeniyle milli değerlerimizden tavizler veriliyor. Böylece Türk toplumunu ayakta tutan törel yapımız ciddi bir bozulma dönemine girmiş bulunuyor.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar, çok boyutlu bir biçimde gerçekleşiyor. Bu oyunlarda parmağı olan çok farklı kesimlerden insanlar var. Belki de bunun için Türk milleti kaybettiği değerlerinin arkasından el sallamaktan başka bir şey yapamıyor. Çünkü kimse, bu yozlaşmanın ana kaynağına inecek kadar derin bilgilere sahip değil. Bu nedenle toplumumuzda “Bunlar da atlatılır, sıkmayın canınızı…” söylemleriyle dolaşan bilinçsiz insanlar, azımsanmayacak boyuta ulaşmış durumda.

Türkiye’nin bugün gelmiş olduğu durum, bu ülkenin tek sahibi olan TÜRKler için içler acısı bir durumdur. Eğer çevrenizde olup bitenleri biraz sorgularsanız, bu ülkenin üst düzey yöneticilerinin çoğunun, Türk olmadığını anlayabilirsiniz. Başbakandan başlayarak, bakanların, belediye başkanlarının, medya kuruluşu sahiplerinin, sendika başkanlarının ve şirket sahiplerinin kökenini araştırırsanız, çoğu Türk soylu çıkmayacaktır. Çünkü derin uykuda olan Türk ulusu, kendi elleriyle bu kişileri “insanlık adına” Türkiye’nin başına getirmektedir. Tarihimiz Türk‘ün Türk‘ten başka dostu olmadığını yüzlerce kez göstermişken, bugün Türk olmayanlardan bir şeyler beklemenin ne anlamı var?

Milli benliğine sımsıkı bağlı bir Türk genci olarak, ülkemiz sınırları içinde yaşayan azınlıkların türlü oyunlarla Türkiye’nin başına getirilişini şaşkınlıkla izliyor ve bunu içime sindiremiyorum. Millet meclisinde teröristlerin ahkâm kestiğini görünce, sinirlerime hâkim olamıyorum. Bu ülkede TÜRKlerin azınlık durumuna düşürüldüğünü, Türkçülük yapmanın suç sayıldığını görünce kahroluyorum. Dünyanın dört bir yanına yayılmış yüce Türk ulusunun bir ferdi olarak, Türkiye’de Türkler‘in soysuzlaştırılma karşısında böyle sessiz sedasız oturuşlarına aklım ermiyor. Zavallı insancıkların kahramanlaştırıldığı olaylara alkış tutan Türk insanını anlayamıyorum.

Türk ulusunun canını en çok sıkan konulardan biri olan “bölücülük“, sistemli çabalarla önümüze sürülüyor ve dış kaynakların da desteğiyle “kürtlerin haklı çabası” gibi gösterilmeye çalışılıyor. Akılları yıkanan kürt aileleri, zamanında 10 – 15 çocuk yapıp, nüfuslarını arttırmak istemişlerdi. Bu bilinçle doğudaki kürt nüfusu kısa süre içerisinde büyük oranda artış göstermeye başladı. Sonraki süreçte doğudan batıya yapılan göçlerle birçok ilimiz kürtlerin istilasına uğradı. Mersin, İstanbul, İzmir.. gibi illerde bile, kürtlerin toplu olarak yaşadıkları yerler ortaya çıktı.

Bugün, 3-5 yıl öncesine kadar potansiyel terörist olan bazı kesimler, artık bölücü terör örgütüne desteklerini apaçık ortaya koyuyorlar. Sokaktaki dört ayaklı yaratıklardan bile değersiz olan insanımsı varlıklar, “Bize terörist diyorsunuz, bundan gurur duyuyoruz.” deme cürretini gösterebiliyorlar. Çakma dilleriyle ortalıkta bağırıp dolaşan bu zavallılar, hadlerini aşacak söylemlerle Türk ulusunun damarına basmaktan da geri durmuyorlar. Maneviyatlarını bile para ile satabilecek kadar çürük bir kişiliğe – ahlâka sahip olan bazı kişilerin de desteğini alarak, dağlarda kahraman mehmetçiğe kurşun sıkan soysuzların propagandasını yapıyorlar.

Devletin üst düzey yöneticileri yaptıkları konuşmalarda, Türkiye‘nin her geçen gün ileriye taşındığını, ülkemizde ciddi bir ekonomik kalkınmanın yaşandığını, insanların refah düzeyinin geçen senelere oranla oldukça arttığını… söylüyorlar. Fakat bu gelişmelerin hiçbiri, halka yansımıyor. Kişi başına düşen gayri safi milli hasılanın yükseldiği söyleniyor; fakat vatandaşın boğazından kuru ekmekle soğandan başka bir şey geçmiyor. Devlet dairelerinde çalışan memurlar, çocuklarını okutabilmek için işten çıkıp ek iş yapmaya koşuyorlar. Emekliler, yaşayan ölüden farksız… Peki nerede bu gelişmeler?

Türlü söz oyunlarıyla halkın dudağına bir parmak bal çalıp, devletin başına oturduktan sonra sömürgeciliğe başlayan devlet yöneticilerinin söylemlerine göre, ihracat oranımız her geçen gün artıyor. Bu ülkenin yerli kaynaklarını kullanmayıp da en basit giyim – tüketim ürünlerinde bile bizi dışarıya bağımlı hâle getirenler, acaba dışarıya sattığımız birkaç basit ürünü gözlerinde ne kadar çok büyütmüşler, merak ediyorum. Şu günlerde ve Avrupa’yı derinden etkileyen kriz de bizi etkilemedi bu kişilerin söylediklerine göre. Fakat nedense her gün iş yerleri toplu olarak işçi çıkarıyorlar. Binlerce işsiz, ortalıkta elini kolunu sallaya sallaya geziyor, neden acaba? İMF’den alınan borçları, nasıl ödemeyi düşünüyorlar acaba yöneticilerimiz? Yoksa zamanı gelince emperyalistlerin bu borçları koz olarak kullanacaklarını bilmiyorlar mı?

Beni içten içe üzen ve derin düşüncelere yönlendiren değişme ise, artık Türkiye’de güvenilebilecek tek kurum olduğunu düşündüğüm kahraman Türk ORDUSU’nun, tüm bu gelişmeler karşısında hiç ses çıkarmaması… Artık her gün haberlerde milletvekillerinin, pkk yanlısı belediye başkanlarının ve bu ülkenin kuyusunu kazan nice zavallıların Türk karşıtı söylemlerini duymaktan bıktım. Başbakan bile “şeş tv” izliyorken, TSK‘nın neden sesi çıkmıyor? Başbuğ paşam, Türk‘ün sesini duyuyor musunuz?

Ben, bu ülkede yalnızca TÜRKlerin ezildiğini düşünüyorum. Çünkü gelişmelerin tamamı, Türk‘ün geleceğine bir ok gibi düşüyor. Tüm yaşananlar karşısında, afyon çekmiş insanlar gibi sersem sersem çevresine bakan, koyunlaştırılmış bir milletin uyanmasını dört gözle bekliyorum. O gün geldiğinde, Türk ulusu damarlarındaki asil kandan aldığı gizil gücü, gün yüzüne çıkardığında, Türk düşmanlığı yapıp güzelim ülkemizi bugünlere getiren soysuzlara, Türk‘e kefen biçmenin acı sonunu yaşatacağız.

Tanrı, Türk‘ü korusun!İle Yorum Yap!
53 Yorum Bulunmaktadır
Halit on Mart 13th, 2009 at 16:32

Bu yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Söylediklerin çok doğru. Bazı bozuk zihniyetli Kürtler (yani bunlar pkklılar) boşuna okadar çocuk yapmıyolar. Nüfuslarını olabildiğince arttırmak için ve bakıyoruz hep bir yerde toplu olarak oturuyo bu zihniyeti bozuklar. Ama bizim lafımız kesinlikle Kürt kardeşlerimize değil. O soyu, kanı bozuk,vatanına milletine düşman olan o alcaklara. Yani o teröristlerin ta kendilerine. Pkk propagandasını adamlar bas bas bağıra bağıra yapıyolar ama çıt diyen yok. Yok insan hakları avrupa birliği felanmış. Bunların hepsi bahane. Bunları çıkaranların amacıda bu zaten. Yok avrupa birliğiymiş yok insan haklarıymış diye bizi sindirmeye çalışıyolar. Ama inşAllah buna bir dur diyen olacak. Şimdi değilsede benim gibi bu ülkenin geleceğini belirleyecek olan gençler buna dur demesini belecekler.

Rabia on Mart 13th, 2009 at 17:27

Ben bu siteye hayranım. Yazdığınız her şeye katılıyorum. Ben on dört yaşında olmama rağmen bütün bunların farkındayken benden büyüklerin duyarsız kalmasını anlamıyorum. Emin olun ki bunların hepsi o kişilere ilerde sorulacaktır. Bunu da bizim gibi düşünenler başaracaktır.

kürşad on Mart 13th, 2009 at 18:48

Söylediklerinize aynen katılıyorum. Biz Türkçü ve ülkücüyüz. Benim adım Kürşad 13 yaşındayım belli olmuyor mu?

Kübra on Mart 14th, 2009 at 18:19

Yazilanlara tamamen katiliyorum. Milletimiz ne zaman gözlerini acip tüm bunlari görüp anlayacak? Yanlis kararlar verip tüm milletin basina binbir türlü bela acanlar tüm TÜRK irkina nasil hesap verecekler bilmiyorum. YASASIN TÜRK MILLETI.

emine on Mart 14th, 2009 at 19:06

Kübra’ya katılıyorum YAŞASIN TÜRK MİLLETİ.

Yamm on Mart 14th, 2009 at 21:50

Tüm vatansever arkadaşlara Katiliyorum. Baksaniz Türkiye’de bu yakin dönemlerde kürtlere bir tvi verildi yani kanal heyşt. Aslinda gerçek kürtçe ile hiç bir alakasi yoktur. Aslinda bu bir yabancilari oyunudur. Hani gerçek kürtçe konuşsalar amena ama yarisi kürtçe yarisida yabanci dil ile konuşuyor. İsmi kürtçedir kürtçe ile alakasi hiç hiç yoktur. Gerçek kürtler hiç bir zaman melmeketine zarar vermezler. Zarar verenler dişardan gelen kendileri kürt halkina üzerine yama yapanlardir. Yani ssli cinsi bozuk haydutlardır.

NOT: İsterseniz bir sitede okuduğum bir yazi var, Türkiye ve dünya üzerinde oynanan oyun tümü o yazilarda okuyabilirsiniz. Dünyanın üzerinde çöken zehirli bulut. Biraz karişiktir ama anlami vardir. Teşekkürler.

Kaan on Mart 15th, 2009 at 18:26

Burda yazanlara bende katılıyorum fakat ülkede kürtlerin yoğunluğundan daha tehlikeli bir şey varsa o da kürtlerin Türklerle evlenmeleri. Bu kürtlerin sayını arttırmakla beraber Türkiyedeki Türk soyunun bozulmasına neden olmakta. O yüzden siz siz olu sakın bir kürde gönül vermeyin.

CEMİL MESUT on Mart 15th, 2009 at 22:05

Çok güzel çalışmalar yapmışsınız ellerinize,yüreğinize sağlık,var olun.Allah emeklerinizi zayii etmesin.

enes on Mart 16th, 2009 at 14:06

Bu siteyi kurduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim. Saygılarımla. Enes Girgin / Bursa

kevser nur tıraş on Mart 16th, 2009 at 17:01

Bence yazarın böyle bir konuyu benzetmeler yaparak yazması daha iyi olurdu. Çok sıradan ve banel olmuş. Duygu katmamış.

candan on Mart 16th, 2009 at 19:29

Çok doğru bende burada yazılarlara katılıyorum… Herkes kendi çıkarları için yaşıyor. Nerde hani o birlik, beraberlik hani o paylaşmak artık insanlar çıkarları için herkesi kullanır hale ketirdiler, ben bir çocuğum, büyüklerimizin zamanını yaşamamışım ama o zamanlara inanın çok özlem duyuyorum en azından o zamanlar benim – senin kavgasi yoktu.. ÜLKEMİ ÇOK SEVİYORUM LÜTFEN ÜLKEMİZİDE BİR EVİMİZ, İNSANLARIDA KARDEŞLERİMİZ GİBİ ANIMSAYALIM O ZAMAN BEN BİRLİK VE BERABERLİĞİN OLACAĞINA İNANIYORUM…

hatice on Mart 17th, 2009 at 13:11

Arkadaşlar ben şu an bilgisayar dersindeyim. Öğretmenimiz bize bir konu verdi o yüzden bu siteye mutlaka girin. :-)

nazlı on Mart 17th, 2009 at 13:37

Gerçekten siteniz çok güzel her gün sitenizde yeni yazılarınızı bekliyorum. Gelelim asıl konuya dediğiniz gibi meclisteki teröristler hadsizce ahkam keserken bizim milletimiz neden sesini çıkarmıyor ama o hadsizler de dağdaki o şerfsizler o ……..lar da artık anlasın bu ülkede ben sen yok TÜRK milleti var. Anlasınlar ki yok etmeye çalıştıkları TÜRK milleti onları mahvedecek. Anlasınlar ki TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR ÖYLE KALACAK. ALLAH TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.

aslı on Mart 17th, 2009 at 16:29

Ne mutlu Türk’üm diyene…

Halil İbrahim C. on Mart 17th, 2009 at 20:52

Buradan bu güzel siteye giren tüm kardeşlerime sesleniyorum, birlik olduğumuz zaman hiçbir göz cennet vatanımıza yan bakamaz. Ne diyor Bilge Kağan “Üste mavi gök, altta kara yer sıkışmadıkça sana kimse bir şey yapamaz.” Hay ağzına sağlık Koca Kağan. Tüm dünya bilsin ki, ülkücülüğümle gurur duyuyorum ve vatanıma sevdalıyım. Babamın adı Turan, oğlumun adını da Turan koydum.

talip on Mart 18th, 2009 at 13:01

Söylediklerinize ben de katılıyorum. Allah Türk’ü korusun. Ama biz Türkiyenin umutları bunlara karşı ne yapıyoruz? Bence sözleriniz yürekliceyse ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için elinizden geleni yapıyorsunuzdur yok değilse…

betül on Mart 18th, 2009 at 19:23

Gerçekten adı gibi çok açıklayıcı, anlamlı ve güzel bir çalışma yapmışsınız.Tüm ataszöleri ödevimi burdan yapacağım.

Kadir Can on Mart 18th, 2009 at 21:29

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Siteniz Türk dili açısından ve her açıdan çok güzel olmuş. Tebrik Ediyorum. Bir Ülkenin dili giderse dini, harsı, bilinci gider. Bunlar giderse bu ülkede hiç bir ilerleme olmaz. Eğer dilimize sahip çıkmazsak, yabancı kelimeleri dilimize sokarsak 1 ve ya 2 nesil sonra yok oluruz ve TÜRK adı TARİHTEN SİLİNEBİLİR. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun el ele verip dilimizi bu (TARZANCADAN) kurtaralım. Sitesi aynen bu sitede olduğu gibi tarafsız bir site ve bu site. Yabancı dillle ruhbilimsel bir savaş içerisindedir. Tabii bu site kadar iyi olamasa bile. Hepinizi bu siteye girmenizi bekliyorum.

ırmak on Mart 18th, 2009 at 20:43

Bence söylenenler doğru ülkemizde neler olup bitiyor. Kimsenin haberi yok ya da duymak istemiyor bunun sonunu nereye varacağını bile bilinmezken biz duyarsız kalamayız. Ekonomideki kötü gidişatı kapatmak amacyla başka konular açıyolar…

gül on Mart 18th, 2009 at 23:44

Yazılanlar gercekten cok dogru. Bu ülkeye bizim gibi vatansever gencler lazım inanın ki biz bu sekılde dusunmeye devam edersek kı allah değıstırmesın bizim ülkemize ne aponun ***lerı ne de bir baskası bölmeye calısabılır. Ha bir de bunun Türklüklükle kürtlükle alakası yok. Bu da bir oyun arkadaslar kanmayın bizi bu sekılde bırbırımıze dusurup kaos ortamı yaratıyorlar. İnanmayın uyanık olun sayın arkadaslar elimizden geldigince daha cok destek verelım siteye… NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE! ATAM SONSUZA KADAR SENIN CİZDİĞİN YOLDAYIZ.

gereklii on Mart 19th, 2009 at 00:41

Düşünüldüğü gibi de hareket etmek lazım tabi bunu şimdiden başarmışsınız bile tebrikler.

eliff on Mart 19th, 2009 at 20:11

Evet haklısınız bizim milletimiz artık o derin uykudan uyanmalı ve oynanan oyunları görmeli artık.

beren nur on Mart 19th, 2009 at 21:48

Bence bunda yanılıyorsunuz.Herkes teröristlerin sadece beyni yıkanmış kürtler olduğunu sanıyor.Ama özellikle yabancı devletlerden,ermenilerden teröristler var.Onlar zaten Türklerin,Türkiye’nin ayakta kalmasını istemiyorlar.Bence kardeşi kardeşe düşüren asıl bölücüdür.Türk Kürt kardeştir,kardeşi kardeşe düşüren kalleştir!

beyza on Mart 19th, 2009 at 22:59

Hepimiz Türk’üz Bayrağımıza,Türkçemize,Bağımsızlığımıza daima sahip çıkmalıyız.

cengiz on Mart 20th, 2009 at 12:07

Kadir arkadaşım Türk dili yok olmaz.Türkiye Türkçe si yok olur. Azerbeycan’da ingiliz dükkanı yok. Bu Türkiye’nin ayıbıdır.

ramazan uslu on Mart 20th, 2009 at 12:38

Rabbimiz bizim TÜRK milletine sabır vermiştir. Sabırla olanları ve yurdumuza yapılanları dikkatle izlemekteyiz. Sanılmasın ki hiçbir şeyin farkında değiliz. Zamanı gelince kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizi ve gerektiği zaman canımızı feda edeceğimizi hiç kimse aklından çıkartmasın NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

darıca merve!! on Mart 20th, 2009 at 20:17

Ben burdaki yazılanlara tamamen katılıyorum.Noluyor ya bize neden kimse buna bir dur demiyor? Neden insanlarımız koyun gibiler? Kürtlere trt şeş açıldı [artık nedense]… Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ ama nedense Türklerden çok KÜRTLERİN hakkı var bu ülkede. Neden balkanlarımızı anlatan ATATÜRK’ÜMÜZÜ anlatan yada TARİHİMİZİ anlatan kanallar açılmıyor? Neden tarihimizi unutuyoruz? Bunlar çok yanlış şeyler.Meclisimize kürtleri soktular kimse sesini çıkarmadı çankayaya sözde BAŞBAKANIN CUMHURBAŞKANININ eşleri girdi yine kimse birşey demedi oda yetmedi dtp resmen açık açık pkk ya destek yaptığını açıkladı yok onada kimse birşey demedi. Çarşamba günü çanakkale haftasıydı başbakan cumhurbaşkanı hangi törene katıldı hangi şehit anasının acısına ortak oldu HİÇBİRİNE! Dağlarda askerlerimiz bunun için mi şehit oluyor bunun içinde onca çocuk yetim kalıyor! Bunların tek nedeni ne soylarına tükürdüğüm PKKLILAR VE KÜRTLER YÜZÜNDEN. BİZ ONCA SAVAŞI BU VATAN BÖYLE OLSUN DİYEMİ YAPTIK ATATÜRKÜMÜZ BÖYLE Mİ EMANET ETTİ BU VATANI BİZE? YAZIK GERÇEKTEN ÇOK YAZIK VATAN ELDEN GİDİYOR. AMA UMURSAYAN HİÇ KİMSE YOK. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

almına on Mart 21st, 2009 at 13:45

Yazıyı okudum ve çok beğendim.Ne yazık ki yazdıklarınızın hepsi doğru.Ciddi olarak tehlike çanları çalıyor ama Türk gençliği uyuyor.Ne olur kültürümüze,dilimize,geleneklerimize sahip çıkalım.Bakın düşmanlarımız bir,iki değil binlerce…Gözümüzü açalım artık…Sahip olduğumuz tek şey vatanımız unutmayalım ki o da elden giderse gerisini siz düşünün…

almına on Mart 23rd, 2009 at 00:36

Buraya yazan arkadaşlarım bizler bari bu olanlara boyun eğmeyelim.Birlikte birşeyler yapalım yarın geç olmadan…Çevremizdeki gençleri,çocuklarımızı,analarımızı,babalarımızı bilinçlendirelim…Tarihimizi her fırsatta anlatalım,durmayalım artık ne olur.

günay on Mart 26th, 2009 at 23:49

Burası Türkiye arkadaşlar dünyada böyle bir şey var mı? Örneğin starda sevdiğim bir dizi var bunu izliyorsun bir süre sonra bunu trt şeş’e alıyorlar ve senin daha önce izlediğin film bakmıssın ki kürtçe olmuş. Böyle bir sistem nerede var örneğin almanyaya gitmek istiyorsun ama senden almancanın olmasını istiyorlar ama Türkiye’de belli bir zaman sonra Türkiye’ye gelebilmek için kürtçe öğrenilmesini istenecek.

Kemalin Askeri on Mart 30th, 2009 at 03:10

1492 – 2. beyazıt yahudileri ve arapları cebeli tarık boğazında ingiltere kralı fernand ve 6. venediğin soykırımından kurtarmış. 1800 – 2. abdulhamit ermenileri rusyanın soykırımından kurtarmış. 1980’li yıllarda turgut özal Türkiye ırak kapısını açarak kürtleri saddamın soykırımından kurtarmış.

BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ. BUNLARIN HEPSİNİ BİZLER TÜRKLER KURTARMIŞ. ŞİMDİ HEPSİNİN YAPTIKLARINA BAK.

Arkadaşlarım hiç korkmayın. Tarih boyunca Türkler hep savaşın içindeydi ne zaman olur bilmiyorum ama Türk ruhuyla savaşmak banada nasip olcak işte o zaman 2. kez asker olacağım. Zaten tüm Türkler doğduğu andan itibaren askerdir.

tuğçe on Mart 30th, 2009 at 14:14

Sizler eğer burada yazılanları destekliyorsanız deniz baykal başbakan olsun da görün bakalım. Namusunuzun bile peşkeş çekildiği zamanları ne çabuk unuttunuz. Geçmişte yapılanları söylenen yalanları destek verilen darbeleri ne çabuk unuttunuz. Size verilen emeklere yazıklar olsun! O kadar nankörsünüz ki sırf ideolojik düşüncenize körü körüne bağlanarak arkasından gittiklerinizin neler yaptıklarını görmüyorsanız körsünüzdür. Başka diyecek bir şey yok yani.

Ogun on Nisan 2nd, 2009 at 15:36

Arkadaşlar en başta bu yazıyı yazan arkadaşımı tespitleri için kutluyorum. Yorum yazan arkadaşlarıda ayrıca kutluyorum. Konuşmak, tartışmak güzel şey ama söz havada kalır. Bu konuşulanlar burdan dışarı çıkmaz sadece kendimizi tatmin ederiz. Bunu yapmak yerine ülkemize karşı oynanan oyunları öğrencisinden avukatına memurundan emeklisine herkesin bir şekilde katkıda bulunması gerekiyor. Herkes vatani görevlerini yapması gerekiyor. Her şeyi polise jandarmaya bırakmayın. Pkk yada başka terör örgütü yandaşlarını mahallenizde barındırmayın gerekeni yapın. Bölücülerle vatan hainleriyle ülkenin çıkarlarını değil de kendi çıkarlarını düşünen insanlarla muattap olmayın provakasyonlara inanmayın. Bunların yanında bir sivil toplum örgütü kurabiliriz. Bütün hainlere teröristlere şerefsizlere karşı bir örgüt. Milliyetçi, haklarını savunan bir örgüt. Ülkenin satılmasına seyirci kalmayacak bir örgüt. Bu tür toplulukların olması gerekiyor. Biz genç olarak ataTürk’ün evlatları olarak bu tür olaylara seyirci kalmayalım arkadaşlar. Ülkenin geleceği bizim elimizde. Bana ulaşmak isteyen bütün arkadaşlarım bana mail yollayabilir. Ne mutlu Türk’üm diyene!

öğreten on Nisan 4th, 2009 at 11:55

Öncelikle böyle bir sitenin varlığının beni çok mutlu ettiğini söylemek istiyorum. Okuduğum bu yazı aynen düşüncelerimi yansıtıyor. Akşam haberleri seyrederken ağlamaktan, sinirlenmekten bıktım. Neden her şey son ana son zamana gelince farkediliyor anlayamıyorum. Neden Dünya’ya insanlığı öğreten yüce TÜRK milleti yabancıların etkisi altında kalıyor? Her şey eğitimle başlar diyoruz ama neden eğitim programlarımızı Türk milletinin örfüne, adetine göre kendimiz oluşturmuyoruz? Çocuklarımıza ve gençlerimize öğretim yaptığımız kitaplarda neden hiç şanlı tarihimizden bahsedilmiyor? Neden benim halkımı eğiten programı, Türkleri yeryüzünde görmek istemeyen devletlerin hocaları oluşturuyor? Halkımızın beynini uyuşturmayı hedefleyenlerin hedeflerine ulaşmasına izin vermeyelim. Büyük ATATÜRK’ÜN söylediği gibi: TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR, TÜRK MİLLETİ ÇALIŞKANDIR… NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE…

ayşe on Nisan 5th, 2009 at 19:23

Bende sizler gibi düşünüyorum.Ülkemizin içinde bulunduğu durum gerçekten içler acısı .Atamızın bize emanet ettiği Türkiye bu değil olamaz.Bizi yöneten insanlar bugün ülke sorunlarını dikkate almayıp üstelik sorunları daha dakörüklemesi bileri uyamalıdır.Buna rağmen bütün bu olanları göremeyen ve bu insanları destekleyenlere bir ders vermek lazım bence .En azından göstermek o görmeyen gözlerini açmamız gerek.

bozkurt on Nisan 6th, 2009 at 00:04

Tuğçe hanım, biz burada bir ideolojinin veya siyasi partinin propagandasını yapmıyoruz. Biz, vatanına gerçekten bağlı olan, bu ülkenin içine sürüklenmeye çalışıldığı durumun farkında olan, “yeşil sermayeden” ceplerini dolduran devlet yöneticilerinin ülkeyi ne duruma getirdiklerini ortaya koymaya ve bu yolla TÜRK soylu gençlerin bilinçlenmesini sağlamaya çalışan kişileriz.

Baykal, Bahçeli veya Tayyip… Biz, koltuk sevdalısı olmayan, Türkiye’nin belini doğrultup, amerikan uşaklığına son verebilecek, TÜRK’ün adını yüceltebilecek yöneticiler istiyoruz.

TTK.

nur on Nisan 6th, 2009 at 15:11

Bence; TÜRKLER bugüne kadar en iyi savaşçıdırlar. TÜRKLER her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. TEŞEKKÜRLER. NUR

deli dumrul on Nisan 6th, 2009 at 23:14

Tebrikler… Çok güzel.

Ergenekon on Nisan 8th, 2009 at 12:19

TÜRK ULUSU, Türkiye’nin başına diktiğin başbakanın, bütün danışmanlarının “kürt – zaza” olmasını, tesadüf olarak mı görüyorsun? Türkiye’de TÜRK mü bitti? %90’ı TÜRK olan bir ülkede seçilen 7 danışmanın da TÜRK soylu olmaması, nasıl “tesadüf” olarak görülebilir? Türkiye’yi yöneten başbakana akıl verenler “kürt” olursa, Güney Doğu Anadolu’yu da kaybederiz, Türkiye’yi de… TÜRK’ün aklı sonradan başına gelirmiş. Sanırım içinde olduğumuz gafleti görmek için, büyük kayıplar vermemiz gerekiyor. Gerçekten acınası bir haldeyiz. Kendi elimizle, kendi kuyumuzu kazıyoruz. Yazıklar olsun derin uykuda olduğunun farkında olmayıp, bilinçsizce ahkâm kesenlere! TTK.

dost on Nisan 20th, 2009 at 11:01

Türkiye’de Türklerden başka herkese etnik kökeniyle övünmek serbest. Türklere, gizli bir yasak uygulanıyor sinsice. Televizyonlarda Türklük adına övücü bir söz duyuyor muyuz? Aksine, biri çıkıp Türklük adına birşeyler söyleyecek olsa, hemen birileri çıkıp, vay efendim şovenizm, vay efendim çoğunluk diktatörlüğü… gibi yaygaralar koparıyor televizyonlarda. Millet te bunları kanıksamış; Olan bitenin farkında bile değil maalesef…

zehra on Nisan 21st, 2009 at 12:54

Yazınızı okudum ve çok beğendim. Her akşam haberleri izlerken sinirden çatlıyorum Hükümetin gündemi değiştirmek adına insanlara çeşitli iftiralar atarak çıkardığı haberler Türk Milleti adına gerçekten çok üzücü.Sözde Ergenekon örgütü üzerine gittikleri kadar pkk üzerine gitselerdi emnim bu ülkede pkk diye bir örgüt kalmazdı.Fakat sonuç hep aynı Türk Milleti kendi kuyusunu kendi kazıyor. Milleti iyice koyunlaştırdılar,kimsenin gıkı çıkmıyor.Lütfen artık kendimize gelelim arkadaşlar birinin buna dur demesi gerekiyor. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

muhammet ali on Nisan 21st, 2009 at 16:19

Yazinizi okudum ve hayretler icin de kaldim siz bazi konulari aciklamak ve insanligi aydinlatmak istemisssiniz fakat su bir gercek ki isigi goremeyenin insanlara isigi gostermeleri imkansizdir.Sizden ricam ilk once Turk kime denir ve Turkiye Cumhuriyeti anayasasinin asil gayesi nedir onu ogrenmeniz ve irkcilikla ayrimcilikla bir yere varilamayacagini bilmenizdir. Ne insanlar vardir o ulke topraklari icinde yasamazlar ama o ulkeye saygi duyarlar ve o ulkenin bir adim one gitmesi icin caba harcarlar ama o insanlar Turk degillerdir. Turkluk cigirtkanlik yada bu ulke elden gidiyor diyerek taskinlik yapmak degil kim olursa olsun dgerlere sahip cikan kimselerin arkasinda durup bu ulkeyi daha yuksek payelere tasimaktir.

tly on Nisan 23rd, 2009 at 21:00

Abicim söylediğin her söze katılıyorum ama ben bu konuları pek bilmiyorum bir hocamız bu konuda bizi bilgilendirmeye çalışıyor ama onun verdiği bilgilerde sınırlı. Seni tanımak isterm ayrıca görüşlerinide ayrıntılı ÖĞRENMEK İSTERİM. BİZ TÜRKÜZ VE BUNA LAYIK OLMAK BENCE EN ÖNEMLİSİ!

yalçın on Nisan 28th, 2009 at 13:46

Bana bak Tuğçe misin nesin düzgün konuş gelmiyim oraya. sen neyden bahsediyosun hangi hizmetten eğer bize yapılan hizmet soyulup soğana çevrilmekse sayın Erdoğana teşekkür ediyorum eğer hizmet Türklüğü unutturmaksa elin pkklısını meclise almaksa amerika ya yalakalık yapıp ülkeyi satmaksa gerçekten erdoğana borcumuz var demektir. Ayrıca burda ki kimse baykal iktidara gelsin demiyor. Uyan da etrafına bak olanların farkına varacak kadar zeki deilsin sanırım.

Arkadaşlar asıl konuya dönecek olursam benim aklımda şöyle br şey var: Ben bu tür haberleri fethullah güleni falan araştırıyorum ve bunları bir dosyada muhafaza ediyorum. Bu dosyamı özel kutlamalar için kullanmayı planlıyorum. Açıklamak gerekirse: Böyle özel kutlamalarda öğretmenlerimden izin alacağım, Türklük vb. konularda tüm okula çeşitli şeyler okuyacağım. Ancak bu şekilde TÜM TÜRKİYE’YE ULAŞABLİRİM ÖNCE OKUL SONRA TÜRKİYE!

Ve bu fikrimi herkesin denemesini istiyorum gün gelir belki içimizden yüz iki yüz kişi bu işi başarabilir unutmayın ataTürk doğduğu zamandaki Osmanlı ile TÜRKİYE arasında neredeyse fark yok (tabi askeri kuvvet hariç zaten bizimde askeri gücümüz de zamanla zayıflatılıyor…) Atatürk osmanlıyı kurtarmak istediğinde gecikmişti ve yeni bir devlet kurma çabasında olmuştu işte bizde geç kalmamak için şimdiden önlem almalıyız sakın ”Amaaaan böle bişey yapsam nolur yapmasam nolur” demeyin ”ben niye yapiim bu yazıyı okuyanar kesin bu işi yapar”ı kesinlikle demeyin belki ben başaramayabilirim ama sen başarıırsın sen başaramazsan o başarır o başaramazsa başka biri başarır.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

OĞUZ_HAN on Nisan 28th, 2009 at 17:39

Soydaşlarım üstte yazan herşeye noktasına kadar katılıyorum. Bu ülkeyi biz kurduk ve bin yıldırda ayakta tutan bizleriz. 3-5 çapulcu adam sırf sınırlarımız içinde bizden otlandıkları için hak iddaa ediyorsa onları nankör ilan edip kafalarını kırmamız gerekmez mi? Biz ALLAH’ın izni ile ingilterenin amerikanın önüne geçeceğiz, yeterki başımızdakiler TÜRK olsun. ATATÜRK’ün dediği gibi Türk demek Türkçe demektir, Ne mutlu TÜRKÜM diyene…

oğuzhan on Nisan 29th, 2009 at 17:45

Bozkurt seni gönülden destekliyorum…

metin on Mayıs 1st, 2009 at 14:24

Evet ülkemiz zor durumda bizi yönetenleri biz seçiyoruz halk seçiyor zaten en büyük tehdit halkın seçmesidir. Çünkü halk bilinçsiz halk uykuda bir ülkeyi uyutmak kolaydır ama kaldırmaz zordur. Biz bu durumda zoru yapmalıyız yapmadığımız takdirde cefası büyük bir şekilde ödeyeceğiz. Irak’ta 3000 Türk’ün başına çuval geçiriliyor başbakan o gün amerikada yılın cesaretlik abdullah gül ise mantı yiyor. Bu muhalefet demokrat partiyi sesini çıkaramıyorum. 400 km coğrafya yı bir kalemde atıyorlar. Tarihin en büyük en güzel karayolunu bir kalemde atıyorlar. İnsanı insan yapan değerlerimize ne oldu herkes başlasın artık sesini çıkarmaya. Buradan size sesleniyorum internet benim Türkiye benim yapacağım projeyle uyanacak bunu göreceksiniz. Ben Türk’üm ne gaflet ne cehalet uykusuna büründüm ülkemizdeki en büyük seferberlik eğitim olmuştur ve biz eğitim düzeyinde dünya genelinde %40’tayız. Bu demek oluyor ki geri kalmış ülkelerle aynıyız. Cahil toplumu herkes kandırır artık bilinçlenme zamanı Türk’üm ve Türklüğümle ön plana çıkacağım.

şeyma on Mayıs 3rd, 2009 at 16:16

Bence Türk olmak öyle bir şey ki herkes biliyor fakat uygulamıyor. Kime sorsan Türk olmak ne desen sana çok güzel şeyler söyler fakat hepsi dilde. Daha kendimiz olmayı bile bilmiyoruz.Yazık bize, hepimize, Türkiye’mize.

mst on Ağustos 4th, 2009 at 20:20

Her şey iyi güzel yorumlarda o sondaki Tanrı bizi korusun ne oluyor biz Türkler ALLAH deriz…

alpella on Kasım 26th, 2009 at 11:04

Son yoruma cevaptır; Allah kelimesi uluorta kullanılmayacağı için Tanrı denir. Kişi Cenabtır, Yada uygunsuz vaziyettedir. O yüzden Tanrı denir.

ferhat on Aralık 4th, 2009 at 21:45

Ne mutlu Türk’üm diyene…

murat on Aralık 23rd, 2010 at 23:01

Tanrı ne ya hangisi hepsi güzelde Tanrı beni korumasın binlerce var zaten beni Allah korusun.

ben on Ocak 20th, 2011 at 01:44

Başlık güzel ama gerisi herkesin bildiği önemsiz şeyler ben Türküm ama kürtler diye hitab etme bir çok arkadaşının kalbini kırarsın. Başbakan bile şeş tv izliyor diyorsun sen hiç show tv ;atv, kanal d izlemiyormusun. Farkeden ney onlar pkk dan daha çok zarar vermiyorlarmı sen insanlara uyuyorlar diyorsun .Ah benim güzel kardeşim asıl senin gibi küçük şeylere takılanlar uyuyor.

İyi bildiğimiz konularda insanlara yazılar yazalım bu arada başbakanı savunmuyorum. Pkk danda en az senin kadar nefret ediyorum ama kürtlerden değil pkk nın bir çoğuda ermenilerden oluşur ama kimse nedense ermenilerden bahsetmez..

Yazı Detayı