Fenerbahçe İle Çeyrek Finaldeyiz

Fenerbahçe İle deyiz

Az önce Fenerbahçe Sevilla maçının sn dakikalarını izledim. Aslında spor ile hele ki futbol ile neredeyse hiç ilgilenmem. Soranlara Fenerbahçeliyim m; fakat bir tane oyuncusunun ını söyleyemem. Fakat maçlar, yabancı takımlarla olunca, izlemesem bile sonuçlarına bakıyorum.

Türkiye'yi yani Türkler‘i dışarıda temsil edecek takım, ister Fenerbahçe olsun, ister Galatasaray olsun, ister Beşiktaş, veya başka bir takım… Türkler'le yabancılar oynayınca mantıklı olarak Türk takımını desteklemek gerekiyor. Gerçi Fenerbahçe'deki oyuncuların da çoğu Türk değil; ama sonuçta Türkiye‘yi temsilen orada bulunuyorlar.

Dediğim gibi maçın tamamını izlemedim; fakat uzatmalardan sonrası çok heyecanlıydı. Bence gerçekten çok güzel bir oyun sergiledi Fenerbahçe. Yani çeyrek final, gerçekten Fenerbahçe'nin hakkıydı. Nihayetinde uzatmalar, penaltılar… derken lip gelen taraf biz olduk.

İnancın zaferi… Fenerbahçe, UEFA Şampiyonu Sevilla'yı eledi, tarihinde ilk kez çeyrek finalist oldu.İşte maçın kısaca özeti:

rupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında FC Sevilla ile Fenerbahçe, Ramon Sanchez-Pizjuan Stadı'nda karşı karşıya geldi. Şampiyonlar Ligi'nde müthiş bir başarı göstererek gruplardan çıkan ve son iki yılın UEFA şampiyonu Sevilla'yı ilk maçta Kadıköy'de 3-2 mağlup eden Fenerbahçe, deplasmanda 3-1 yenik duruma düşmesine rağmen skoru 3-2'ye getirip maçı uzatmaya taşıdı. İki uzatma devresi sonucunda 3-2'lik skor bozulmadı ve maç penaltılara uzadı! Fenerbahçe penaltılar sonucunda üstünlük sağlayarak çeyrek finale adını yazdırdı.

Gollere ve ayrıntılara buradan veya buradan bakabilirsiniz.

Fenerbahçe'ye şampiyonluk yolunda başarılar…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)