sabit reklam
Kerkük Çok mu Irak?

Kerkük Çok mu ?

Kardeş yurdumuz olan Kerkük’te yaşayan yürekli kandaşlarımız, Irak‘ta çok zor günler yaşıyorlar. Amerika’nın gülen yüzüne aldanan Irak halkı ve yönetimi, Irak’taki Türkmenler’in görmezden gelinmesine, itilip kakılmalarına neden oluyor. Yokluk içinde ve siyasi baskılar altında olmalarınarağmen, yüreklerinde umutlarını yitirmeyerek bozkurtça yaşamayı başarabiliyorlar. Oradaki Türkmen kardeşlerimizin birçoğu, belki de ’yi bizden daha çok seviyor ve içinde oldukları kötü durumdan kurtuluş için, ’den destek bekliyorlar.

Biz, oradaki soydaşlarımıza belki maddi anlamda bir yardım götürebilecek güce sahip değiliz; fakat Kerkük’lü yiğitleri ve eli öpülesi Türkmen anaları bilsinler ki, yüreğimiz sizlerle birlikte atmaktadır. Kandaşlarımız, şunu asla unutmasınlar: “Her hesabın bir tersi, her zulmün bir süresi var. Bir köpek hükmü varsa, bir de kurt töresi var!

Bütün Türk dünyasına, Kerkük üzerinde düşünebilmek adına çağrı yapan görüntüyü izlemek için buraya dokunun. Yukarıdaki görüntüden ise, Ankara’daki Kerkük Mitingi’nde okunan güzel bir şiiri dinleyebilirsiniz.

Tanrı, TÜRK’ü korusun!


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)