sabit reklam
Türksoy’la İpekyolu – Türk Dünyasının Kalbi

‘la

Her gün tanık olduğumu üzere, Türkiye’deki kanallarını dolduran birçok gereksiz ve yararsız program var. Bu programlar, insanları televizyona bağımlı hâle getirerek, onların üzerine kurulmuş bir yaşama sahip olmalarına neden oluyor. Böylece düşünmekten kaçınan, sorgulama yapmaktan erinen bilinçsiz bir toplum oluşuveriyor. Sizlere tanıtacağım Türksoy’la İpekyolu adlı program ise, bize bizi anlatan, Türk dünyasının nice güzelliklerini bizlerle buluşturmayı amaçlayan eşsiz bir program…

’un ve çalışma arkadaşlarının büyük emekler vererek oluşturdukları bu programda, Seyfullah ağabeyimiz her hafta Türk dünyasının bir yerinden sesleniyor bizlere. Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Gagauzya… gibi kardeş ülkelerde yapılan çekimler, Türklük coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızı bizlerle buluşturuyor. Bu programlar, töresine, doğal güzelliklerine, diline ve bilgeliğine özlem duyduğumuz güzelim Türk dünyasına susamış yüreklere ilaç gibi geliyor.

Bu sene düzenlenen Hazar Şiir Akşamları‘nda tanıştığım değerli Seyfullah ağabeyimiz, bir önceki sene düzenlenen Hazar Şiir Akşamları’na da katılmış ve aynı dönemde düzenlenen teröre lanet yürüyüşlerini de izleyenleriyle buluşturma olanağı bulmuştu. İşte geçen seneki programdan görüntüler:

Türksoy’la İpekyolu ekibi, Türk dünyasında düzenlenen şenliklere, özel günlere, türlü toplantılara katılıyor ve oralarda bulunamayan insanlara düzenlenen toplantılarla ilgili bilgiler veriyor. Türk dünyasının muhteşem coğrafyasında, hiç görmediğimiz doğal güzellikleri bizlere sunup, yüreklerimizin Türklük coğrafyasında atmasını sağlayan yine bu program oluyor. Türksoy’la İpekyolu’nda soydaşlarımızın bugün ne koşullar altında yaşadıklarını görebiliyor, Türk kardeşliğinin her an gönüllerde tekrarlandığını duyumsayabiliyoruz.

Aşağıdaki görüntüde ise, Türk dünyasının ak sakalı, büyük dedemiz, bilge atamız “Korkut Ata” nın (Dede Korkut) Kazakistan’da olduğu söylenen anıt mezarı ve onun yaşadığı bilinen yerleri bizlere gösteriyor. Bilge atamızı tanımak için bu güzel bir izlenceyi aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz.

Türk kültürüne, diline, töresine, devletlerine… çok büyük yarar sağlayan izlenceleri bizlerle buluşturan Seyfullah Türksoy ağabeyimize teşekkür ediyoruz. Her Pazar günü, saat 15:00’da ’te yayımlanan Türksoy’la İpekyolu programını, tüm konuklarımıza tavsiye ediyoruz. Eski bölümleri ve program hakkındaki ayrıntılı bilgileri de, “www.turksoylaipekyolu.com” adlı ağelinden görebilirsiniz.

Yavuz TANYERİ


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)