sabit reklam
Ulu Türkçü Nihal ATSIZ Otağı

Ulu Türkçü Nihal ATSIZ Otağı

Nihal-Atsiz.Com

Yaşadığı dönemde olduğu kadar, günümüzde de tartışılan isimlerden biri olan Gök Bilge Nihal ATSIZ, onun yolunu takip eden genç bozkurtlarla yeniden TÜRKler’in ilgi odağı olmaya başladı. Onun bıraktığı bayrağını omuzlamak isteyen TÜRK gençleri, ne yazık ki artık TÜRK olmanın bile suç sayıldığı şu zamanda hep engellerle karşılaşıyorlar. Çünkü gençliğin milliyetçi duruşla yetişmesi, birilerinin işine gelmiyor ve Türk gençlerini milli ülküyle donatan yol göstericimiz ATSIZ’ın adı bile onları rahatsız ediyor.

Son 5-6 yılda ’ı anlatan birçok ağeli (web sitesi) yapıldı. Bu sitelerin bir kısmı, aşırı sivri ifadeler nedeniyle tepki topladılar ve yasal işlemler sonucunda yayınlarını durdurmak zorunda kaldılar. Yakın süreçte Atsız’la ilgili bütün ciddi otağlar kapatıldığı için, onu araştıranlara kaynak olabilecek bir otağ kagereksinimi doğdu. Bu gereksinim sonucunda oluşturulan ““, Atsız Aa’mız ile ilgili birçok bilgi ve belgeyi bulabileceğiniz, geniş bir kaynak olarak yayına başlamıştır.

Atsız’ı otağımızdan öğrenmeye çalışanlar göreceklerdir ki, o yalnızca başarılı bir yazar / şair değil; aynı zamanda büyük bir bilim adamıdır. Onun yaptığı araştırmalar ve yazdığı makaleler, Türk dili, edebiyatı ve tarihine ışık tutmaktadır. Türklük Bilimi ATSIZ’a çok şey borçludur. Onun hiçbir güçlüğe aldırmadan, yılmadan savunduğu kutlu Türkçülük ülküsü, büyük bir coşkuyla şiirlerinde ve eserlerinde dile gelecektir.

Söz konusu olduğunda, onu “yazar, şair, Türkolog, dava adamı, bilim adamı…” gibi ifadelerle tanımlamanın ötesinde hissedilecekleri ancak onun gizemli kişiliğinin yansıması olan, ucundan kan damlayan kalemiyle bizlere aktardığı yazılarından öğrenebilirsiniz. Otağımızda Nihal Atsız’ın tüm eserlerini okuyabilirsiniz…

» Otağa giriş | Nihal-Atsiz.Com «

Tanrı TÜRK’ü korusun!

Orkun KUTLU

Orkun Kutlu


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)