7.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Online

[include file=hesaplama/4_takdir/index.php]

7.Sınıf Teşekkür Hesaplama Online Hesaplama


Uyarı!

İlköğretim 4. Sınıf Takdir ve Teşekkür Hesaplamaları İçin Türkçe, Matematik Fen ve Teknoloji, , Yabancı Dil, Din Kültürü, Görsel Sanatlar, Müzik, Oyun ve Fiziki Etkinlikler, Trafik Güvenliği,  İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi, derslerinden aldığınız  puanlarınızı bilmek zorundasınız.


 

 Soru: Takdir veya Teşekkür belgesi almak için en az kaç puanım olması gerekir?

Cevap: Takdir  belgesi için en az 85 puan ve üzeri olması gerekir. Teşekkür belgesi için 70 ile  84 arası  puan almanız gerekir. Türkçe dersinin en az 55 olması, diğ derslerin puan ı ise en 45 olmalıdır. Bu şu demek değildir Türkçe 55 diğerleri 45 45 şekline olursa takdir alırım anlamında değildir. Ortalama Yeterli olsa dahi Türkçe 54 olursa taktir veya teşekkür alamazsınız aynı şekilde ortalama yeterli olması durumda her hangi dersiniz 44 olursa taktir veya teşekkür alamazsınız.


Soru: Ağırlık Ortalama ?

Cevap: Puan ile saatinin çarpılarak toplam ders saatine bölünmesi ile elde edilir.


Soru: Toplam Kredi Nedir?

Cevap: Toplam kredi derslerden aldığınız puan ile o dersin haftalık ders saatinin çarpımı ile birlikte toplam krediyi hesaplamış oluruz diğer dersleri de bu şekilde işlem yaparak toplam krediyi haftalık toplam ders saatine böldüğümüz ağırlıklı ortalamayı bulmuş oluruz.


Not: Takdir ve Teşekkür belgesi için Türkçe puanı çok önemlidir. Türkçe puanınız 55 altına düşerse diğer dersleriniz hepsi 100 dahi olsa takdir ve teşekkür alamassınız.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)