Ana Sayfa » Düşünceyi Geliştirme Yolları » Düşünceyi Geliştirme Yolları
389


Düşünceyi Geliştirme Yolları

Bir yazıda ileriye sürülen görüş ve düşüncenin inandırıcılığını sağlamak amacıyla yazar çeşitli yollara başvurur. , daha çok açıklayıcı ve tartışmacı anlatım tekniklerinin içinde kullanılırlar. Düşünceyi geliştirmek için başvurulan yöntemler şunlardır:

 

 

 


1) TANIMLAMA: Bir kavrama ya da olayın belirgin özellikleriyle tanıtılmasına tanımlama denir. Tanım kısaca “nedir” sorusuna verilen cevaptır. Sözü edilen kavram ya da varlığın ne olduğunun açıklanmasıdır. Daha çok açıklama ve tartışma tekniklerinde kullanılan bu yolla tanımlanan şeyin okurun zihninde daha kolay belirmesi amaçlanır. Parça içinde bir tek tanımın verilmesi tanımlama için yeterlidir.

 

“İnsanın bazen mırıltısı, bazen çığlığıdır öykü. Ölüme karşı başkaldırıdır. Kör geceye tutulan şavktır. Çölde bulunan vahadır. Bir anlığına bile olsa, bağımsızlıktır. Ölümlü, çaresiz hayatlarımızda, bir kavalcının nefesindeki ezgi, bir ekmekçinin koca hamur teknesine saldığı güzel mayadır…”

 

Örnek: * İnsan vücudunun en küçük yapı taşına hücre denir. (Nesnel)
* Yiğitlik, kahramanlık, savaş temalarını işleyen şiirlere epik şiir denir. (Nesnel)
* Yaşam, güçlükleri yenebilme sanatıdır. (Öznel)
* Toros dağlarının etekleri Akdeniz’den başlar. (Değil)

 


2) ÖRNEKLENDİRME: İleriye sürülen soyut düşüncenin somutlaştırılması yöntemidir. Söylenmek istenilenin okuyucunun kafasında canlandırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Sözü edilen bir düşüncenin zihinlerde somut hâle getirilebilmesi için başvurulan bir düşünceyi geliştirme yoludur. Yerinde verilen bir örnek bazen söylenecek birçok sözden daha etkili ve kalıcı olabilir.

 

Bu bazen bir fıkra, bir eser, bir öykü olabilir.

 

“Toplumda insanlar arası güvensizlik, iletişimsizlik ve bencillik artarak devam ediyor. İnsanlar arsındaki uçurum her gün artıyor. Bu tablo karşısında derin bir ümitsizliğe düştüğümüzde bazen öyle insani olaylarla karşılaşıyoruz ki birden bire yüreğimizdeki kireçler çözülüyor; umutsuzluklar çiçek açan umutlara dönüyor. Bir sanatçımız için düzenlenen konser de bunlardan biri. Amansız bir hastalığa yakalanan bu müzisyeni iyileştirmek, onun tedavi masraflarını karşılamak için bütün müzisyen arkadaşları seferber olmuşlar.”

 

Örnek: Genç Kalemler hareketi,edebiyatımıza özellikle dil konusunda yepyeni bir anlayışı getirmiştir. Türkçe kendi benliğine yavaş yavaş dönmeye başlamış;halk,aydınların yazdıklarını anlar duruma gelmiştir. 1911’li yıllarda yazan Ömer Seyfettin’i, Ziya Gökalp’i açıp okuyun, severek, anlayarak okursunuz yazdıklarını. Sözcükler, tamlamalar…hep anlayacağınız biçimdedir.

 

 


 


3) KARŞILAŞTIRMA: Karşılaştırmada iki varlık, iki kavram ya da iki şey arasındaki benzerlik ve karşıtlıklardan yararlanma söz konusudur. Benzerliklerin ya da karşıtlıkların ortaya konması karşılaştırma ile olur. Birden fazla varlık ya da kavramın aralarındaki benzerlerini ya da farklarını ortaya koymak için başvurulan anlatım yoludur. Bunda amaç kavramın başka kavramlardan farklı yönlerini ortaya koymak, böylece onun belirgin özelliklerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır. Ya da ortak yönler söylenerek bu özelliklerin daha iyi belirmesi amaçlanır.

 

“İnternet medyanın bir parçasıdır ancak çok seçeneğe sahip olması açısından medyadan daha üstündür. İnternette geri beslenme açısından müthiş bir olanak mevcut. Çok seçenek olduğu için insanları geleneksel medya gibi bir kulvarda tutamazsın. Bir gazeteyi al demekle, bir siteyi izle demek arasında çok büyük fark vardır. İnsan medyaya kıyasla internette sürekli yeni şeyler keşfediyor.”

 

Örnek: * Özge Ali’ye göre daha çalışkandır.
*En çok sevdiğim arkadaşım sensin.
*Eski şiir hayali öğeleri yeni şiir ise somut öğeleri içerir.

 

4) TANIK GÖSTERME (ALINTI YAPMA): Anlatılmak istenilen düşüncenin başkalarının görüşlerinden,sözlerinden yararlanarak açıklanması yoludur. Başkalarının aynı konuda söylediği sözler yazı içerisinde alıntı olarak gösterilir. Tanık olarak düşüncesine başvurulan kişinin, konusunda uzman güvenilir olması gerekir. Yazar, okuru kendi düşüncelerinin doğruluğuna inandırmak için sözünü ettiği konuda söz sahibi olan birisinin sözünü yazısına alabilir. Böylece kendinin de haklı olduğunu belirtir. Tanık gösterilecek kişini sadece adının anılması yetmez. Ona ait sözün de yazıda olması gerekir.

 

“Türk şiirinde deha şairler çıktı. Fakat şiiri değerli kılan sadece daha şairler değildir. Küçük şairler de şiire katkıda bulunur. Eliot: ‘Bir büyük şair vardır, bunlar edebiyatta devrim yaparlar. Bir de küçük şairler vardır ki onlar da bireysel ruh durumlarını dışa vuran çok güzel şiirler yazarak edebiyat dünyasını zenginleştirirler.’ Sözleri ile bunu desteklemektedir.”

 

Örnek: Mutluluk, aslında herkesin çok yakınında. İsteyen herkes, her an mutlu olabilir. Fizolof Sokrates: “Bir kitap, bir çiçek, bir kuş…ne büyük saadet!” derken bunu anlatmıyor mu?

 

 

 

 

5) SAYISAL VERİLERDEN YARARLANMA: Düşünceyi inandırıcı kılmanın yollarından biri de sayısal verilerden yararlanmadır. İnsanlar okuduklarının sayılarla desteklendiğini görürlerse yazıyı daha da inandırıcı bulurlar.

 

Örnek: Ada pazarı Şeker Fabrikası 1953’te işletmeye açıldı. Kuruluşta günde 1800 ton olan pancar işleme kapasitesi 1980’de 6000 tona çıkarıldı. Bu büyük bir gelişme.

 

 

 

 

 

 

 

6) BENZETME: Bir kavramı ya da varlığı başka kavram ya da varlığa ait özelliklerle anlatmadır.

 

“Deneme yazarı bir söz işçisidir. Onun bir kuyumcuya benzetirim ben kuyumcu nasıl değerli madeni bin bir özenle işleyerek çok değerli eserler oluşturursa, deneme yazarı da sözcükleri büyük bir dikkatle ve özenle bir araya getirerek eserini oluşturur.”

 

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…İle Yorum Yap!
389 Yorum Bulunmaktadır
adile şahin on Ocak 26th, 2008 at 07:32

konu anlatımı ve açıklamalar yerli yerinde olmuş
Elinize asğlık

ezgi on Şubat 3rd, 2008 at 04:55

harikaaaaaaaaaaaaa bir site :-P

serap on Şubat 5th, 2008 at 18:38

güzel olmuş

Cadı on Şubat 17th, 2008 at 16:37

Tek kelime ile gerçekten “harika” bir site olmuş!!! Bugüne kadar böyle bir sitenin varlığından habersiz idim. Oysa artık benim için herşey değişmiş durumda…

fatoss on Şubat 17th, 2008 at 21:55

ya süper bir site diğer siteler üye girişi istiyorlar oysa burda öle bir gerekçe yok sağ olun süper olmuş

fotlo on Şubat 22nd, 2008 at 17:26

Çok güzel 1 site olmuş ellerinize sağlık.

KEMAL on Şubat 26th, 2008 at 20:38

harika bir site

fıratcan on Şubat 26th, 2008 at 20:39

ben fıratcan össye değil sbsye girecem

seçil on Mart 3rd, 2008 at 21:50

site cok güzel olmus gerçekten çok yararlı ve seçkin tebrik ederim

Rıdvan on Mart 8th, 2008 at 16:45

Gerçekten Tüm ArkadaşLara KatıLıyorum. Diğer SiteLer Üye FeLan İstiyo Burda öyLe Birşey yok Gerçekten Hazırlayana TşkLer.. :-)

aliş on Mart 17th, 2008 at 14:52

Bu ne yaa çok güzel yani süper ötesi bir site bu.

SEMA on Mart 17th, 2008 at 18:59

Güzel ama bazı bilgilerei bulamadım

beste on Mart 30th, 2008 at 19:35

bugüne kadar bu siteden ben de haberdar değildim elinize sağlık çok güzel ve yararlı bir site olmuş

durdane on Nisan 1st, 2008 at 18:51

çok güzel teşekkürler

hilal on Nisan 1st, 2008 at 22:50

süper bir site çok faydalı olur inşallah herkese

esra on Nisan 7th, 2008 at 13:06

güzel ama benim aradığım 8 tane burda 6 tane var

sibel on Nisan 10th, 2008 at 09:47

bu site çok güzel bir site aradığım bilgileri bulabildim

cansu on Nisan 20th, 2008 at 17:36

Siteyi çok beğendm doğrusu hazırlaynlarn ellerine sağlık. Çok şirin olmuş görünüşü çok güzel cıvıl cıvıl. =) Ders çalışası geliyor insanın. Aradığım her şey de sitede mevcut. Daha ne olsun yaa… =)

zeynep on Nisan 20th, 2008 at 21:45

Gerçekten süper olmuş. Tam bir Türkçe dersi sitesi okulda işlediğmiz bütün konuları bulabilirsiniz konuya hazırlık için muhteşem ötesi bir şey…

ayça deniz öçal on Nisan 25th, 2008 at 22:24

Çok guzel bır sıte. Her gun yenı seyler kaydedılırse, her gun gırerım.

Atakan on Mayıs 5th, 2008 at 16:04

Bu site çok güzel. Öğretmenin dediği gibi her şey var…

burçak on Mayıs 29th, 2008 at 21:27

Bu site çok güzel, tam bir Türkçe sitesi tebrikler.

mehmet on Haziran 4th, 2008 at 18:53

Bu site çok güzel yeni gördüm ve herşey var.

yeter on Haziran 20th, 2008 at 15:51

İnanılmaz bir site, çok güzel. Buradan yararlanmak istiyorum.

şafak on Haziran 25th, 2008 at 21:04

Bu site gerçekten çok güzelmiş. :-) Hep böyle bir site arıyordum. Teşekkürler…

deniz aydogdu on Temmuz 9th, 2008 at 15:36

Aklın yolu bırdır her sey cok guzel umarım daha coook sey daha koyarsınız ve bılımın sanatın yaygınlasmasını sglarsınız. Boyle bır sıte yaptıgınız ıcın tesekkur ederim.

özgee on Ağustos 5th, 2008 at 20:48

Çok güzel bir site. İşime yarayacak gibi görünüyor. Her şey var burda… Çok teşekkürler.

aleyna on Eylül 9th, 2008 at 17:44

Çok güzel bir site tebrikler.

zeliha on Eylül 14th, 2008 at 15:11

Çok güzel, allah hepimize yardım etsin. Önümüzde daha çok sınav var. Ve de daha çook bilgiler öğrenmmemiz gerek. Bunu yayınlayanın ve de bunun yayınlanmasına yardım edenlere teşekkür ederiz.

Dönay on Eylül 14th, 2008 at 23:13

Çok güzel bir site öğretmenimizin verdiği ödev ilk açışımda karşıma çıktı. Çok teşekkür ederim yayınlayan herkese… :-)

doğan on Eylül 18th, 2008 at 17:06

Siteniz çok güzel olmuş ödevimiz vardı. Ödevimi burdan yaptım çok çok teşekkür ederim.

mucahit on Eylül 25th, 2008 at 17:38

Çok güzel bir site sürekli ödevimi buradan yapıyorum.

bekir on Ekim 13th, 2008 at 23:08

Gerçekten güzel olmuş. Teşekkür ederim. İşime yarayacak.

Oğuzhan on Ekim 15th, 2008 at 16:09

Çok güzel bir site artık ödevlerimi daima buradan yapacagım. Kuran sağ olsun.

sinekobatça on Ekim 21st, 2008 at 11:02

Çok güzel bir site olmuş. Aynı zamanda bu bilgiler çok korktuğum Türkçe öğretmenim Funda Öcal”da bu siteyi tavsiye etti. Bu bilgiler çok önemli. İyi günler.

Ecrin on Ekim 21st, 2008 at 22:10

Site harika ödevlerimi hep buradan yapıyorum iyiki varsın bilgicik.

cemal on Ekim 22nd, 2008 at 08:41

Kesinlikle muhteşem bir site. Gençlere, çocuklara hatta ileri yaştaki insanlara dahi hitab eden bir site tebrik ederim.

nisa on Ekim 30th, 2008 at 22:33

Aslında burası çok güzel bir site. Ancak bir kelime yanlış yazılmış ve bunu düzeltmem gerektiğini düşündüm. “Öge” kelimesi “öğe” diye yazılmış. Hatanın düzeltilerek doğrunun diğer yazılara aktarılmasını rica ediyorum. Teşekkür ederim.

gözde on Kasım 1st, 2008 at 12:37

Bu site gerçekten tek kelimeyle muhteşem. Ben 9. sınıf öğrencisiyim. Bu site ilköğretim için anladığım kadarıyla. Lütfen liseye gidenler içinde bir bölüm oluşturabilir misiniz?

ibrahim on Kasım 3rd, 2008 at 20:37

Valla çok sağ olun Türkçe öğretmeni bu ödevi verdi. Gerçekten çok çok çok teşekür ederim…

ayse on Kasım 4th, 2008 at 22:40

Gerçekten site çok güzel olmuş emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Deniz on Kasım 18th, 2008 at 21:51

Çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde çabuk bir şekilde Türkçe ödevimi yaptım.

melisa on Kasım 27th, 2008 at 16:56

Çok teşekkür ederim bilgicik… Çok yardımcı oldun ödevime. Eline sağlık.

aynur on Kasım 27th, 2008 at 20:54

Bence harika bir site. Bütün herkese tavsiye ederim. Bence bu sitede yaş önemli degil isteyen ve bilgi sahibi olmak isteyen herkes girebilir.

emirhan on Kasım 29th, 2008 at 15:03

Çok güzel bir site. Diğer siteler gibi değil güzel olmuş.

fotlo on Aralık 2nd, 2008 at 20:27

Gerçekten güzel bir site olmuş. Çok beğendim. Teşekkürler…

esra on Aralık 15th, 2008 at 15:39

Bu yazınız için çok teşekkür ederim.Perfonmans ödevim vardı bu site sayesinde hemen yaptım.

sümeyye on Aralık 23rd, 2008 at 16:50

Gerçekten güzel olmuş, elinize sağlık, ödevime yardımcı oldu, teşekkür ederim.

özge on Aralık 23rd, 2008 at 17:18

Siteniz çok güzel çok beğendim işime yaradı.

İdil on Aralık 23rd, 2008 at 20:26

Çok teşekkür ederim ödevimi zorlanmadan yaptım sağ olun.

seyithan on Aralık 25th, 2008 at 17:20

Bu sitede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ödevme çok yardımcı oldunuz. Sizin sayenizde ödevimi çabucak bitiriyorum.

büşra on Aralık 26th, 2008 at 10:35

Ben bu siteyi çoook beğendim. Öğretmen de ödev vermişti iyi oldu çook teşekkürler.

doğa on Aralık 26th, 2008 at 15:10

Evet, iyi ki varsın bilgicik.com. Artık ödevler benim için bir zorluk olmaktan çıktı. Yorum yazanlara ve öğretmenim 7. sınıf Türkçe öğretmeni Hümeyra ÖNDER’e çook selam göderiyorum. Çok güzel bir sözü de buradan göndermek istiyorum: “Bir kişi köprü kurar; bin kişi geçer.” İyi günler.

Tuğba on Ocak 3rd, 2009 at 14:06

Bu siteyi çok sevdim. Sizin sayenizde ödevlerimi artık kolay yapıyorum.Bize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim herkese kolay gelsin.

Tuğba on Ocak 4th, 2009 at 15:03

Çok teşekkürler yardımınız için teşekkür ederim.

furkan on Ocak 5th, 2009 at 14:57

:-O :-P :-) Ödevim için çok iyi bir site imiş.Sağolun. :-) :-P :-O

DEMET on Ocak 6th, 2009 at 15:37

ben demet arkadaşlar bu site çok güzel bu sitede yapımda ve her şeyde emeği geçenlere çok teşşekür ediyorum öğretmende ödev vermişte zaten çok iyi oldu valla hadi güle güle

batuhan on Ocak 6th, 2009 at 18:35

Çok teşekkür ederim bilgicik.com ödevlerimi kolayca yapabildin iyi ki varsın.:)

sefa on Ocak 14th, 2009 at 14:51

Çok güzel bir site yapanlardan Allah razı olsun.

kaan on Ocak 16th, 2009 at 20:37

çok güzel bir site teşşekkürler çok beğendim

yasemin on Şubat 2nd, 2009 at 11:32

Siteniz gerçekten çok güzel. Çok beğendim. Ödev için girmiştim sitenize çok işime yaradı bilgileriniz. Gerçekten çok güzel bir site… Çok faydalı bilgiler var.

irem on Şubat 9th, 2009 at 16:03

Sitenize ve özellikle verdiğiniz bilgilerin yanında Türkçemize verdiğiniz bu değer beni çok mutlu etti.Sizleri tebrik ediyor bu aydınlık yolu bizlere sağladınız için canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum…Ve 7. sınıfta olmama rağmen sizin siteniz gibisini ilk kez görüyorum.Bu heralde internetin gördüğü tek iyi sitesi…=)

pelin on Şubat 15th, 2009 at 12:34

Bu siteyi çok beğendim emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

tuğba on Şubat 17th, 2009 at 21:42

sitenize bayıldım gerçekten çok teşekkür ederim çok güzel olmuş allah razı olsun elinize sağlık.

Gizem Nur on Şubat 24th, 2009 at 19:32

Bu siteyi çok beğendim.Tebrik ederim!Yapanlara çok teşekkür ederim.Ödevlerim konusunda her açıdan bana yardımcı oldu.Başarılarınızın devamı dilerim.İYİKİ VARSIN BİLGİCİK!!Tekrar Teşekkürler…

ırmak on Mart 8th, 2009 at 11:15

Siteniz çok iyi ve yararlı ödevimi arastırmak için girdim ve çok beğendim çok güzel.

pelin on Mart 8th, 2009 at 15:19

Bence siteniz güzel yani insanın içini açıyor diyebilirim fakat bilgiler çok uzun kısası yok mu.

büşra on Mart 17th, 2009 at 21:56

Çok güzel olduğunu söylüyorum çünkü okuduğumda anladım

büşra on Mart 17th, 2009 at 21:57

Çok güzel olduğunu söylüyorum çünkü okuduğumda anladım

tunahan on Mart 22nd, 2009 at 12:03

Çok güzel bir site.Herkese tavsiye ediyorum.Teşekkürler bilgicik.com

eylül on Mart 22nd, 2009 at 13:08

tebrikler böyle güzel siteler olduğunu bilmiyordum siteniz muhteşem

Cansu on Mart 23rd, 2009 at 22:02

Sitenizi gerçekten çok beğendim. Ne araştırmak istediysem onları buldum. En iyiside örneklerle açıklanması çok güzel olmuş.

Cansu on Mart 23rd, 2009 at 22:04

Sitenizi gerçekten çok beğendim. Sitenizde konuların örneklerle verilmesi çok güzel olmuş.

onur on Nisan 7th, 2009 at 17:23

Ya çok güzel hazırlanmış. Siteye emeği geçen herkesten allah razı olsun. Bu site olmasaydı 100 alamazdım.

begüm şahbaz on Nisan 11th, 2009 at 10:08

Benim Türkçe öğretmenim kolay kolay bir şey beğenmez ama bunu beğenecektir bunu yazandan ALLAH RAZI OLSUN ÇOK TEŞEKKÜRLER.

emre on Nisan 13th, 2009 at 19:19

Bu site çok güzel.

aybike on Nisan 26th, 2009 at 16:49

Bu siteyi yeni keşfettim.Çok sevdim. Birçok eksiğimi burdan gideriyor edebiyat hakkında yeni şeyler öğreniyorum.Türkçemize değer vererek korumaya çalıştıkları için Bilgicik sitesine teşekkürler

ercüment on Temmuz 25th, 2009 at 20:26

Herkeze merhaba benim sorunum düşünmekte zorlanıyorum fakat kitap dergi gazete okuyarak düşüncemi geliştirmeye uğraşıyorum ama bir türlü olmuyor. Zaman herşeyin ilacıdır diyerek yola çıktım yinede başaramadım ve insanlarla iletişime geçmekte zorlanıyorum. Bu da beni olumsuzluğa itiyor. Bunun farkında olduğum anda bir şey yapma zamnın geldiğinin farkına vardım bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Fethullah MEKER on Ağustos 20th, 2009 at 12:12

Sitenizi gerçekten beğendim. 32 yıllık bir öğretmen olarak uyarılarınızı çok değerli buluyorum. Gençlik maalesef bu anlayışta değil. Sitenizin ücretsiz olması ayrıca güzel. Umarım böyle devam eder ve daha çok insana ulaşır.

hüsna on Ağustos 27th, 2009 at 22:04

Çok yararlı bir site. Üstüne yok.

gizem on Eylül 30th, 2009 at 19:54

Allah razı olsun sizden çok sağ olun ya.

fatih on Ekim 4th, 2009 at 09:04

Alkış bu siteye

emirhan on Ekim 4th, 2009 at 10:20

teşekkür

melis on Ekim 6th, 2009 at 16:11

Bu siteyi çok beğendim , banada çok yararı oldu.Teşekkür ederim…

cafer on Ekim 6th, 2009 at 21:49

bence çok iyi ve yararlı bir site hazırlayanlara teşekkür ediyorum

anıl on Ekim 11th, 2009 at 11:50

elinize sağlık emeğe saygı+++++++++++++

Cengizhan on Ekim 11th, 2009 at 22:28

Allah razı olsun sizden.Çok teşekkürler…

zişan 61 on Ekim 12th, 2009 at 08:34

Allah sizden razı olsun Türkçe odevımdı tam aradığım sey arkadaslarımada onerdım.

nil on Ekim 15th, 2009 at 21:35

çok gzl olmuş çok beğendim çok teşekkür edrim…

burki on Ekim 18th, 2009 at 12:30

güzel site

seda günışık on Kasım 1st, 2009 at 23:42

Size çok teşekkür ederim bu siteye bütün emeği geçenlerin ellerine kollarına sağlık çok teşekkür ederiz…

derya on Kasım 2nd, 2009 at 21:25

Benim Türkçe öğretmenimde kolay kolay konu anlatamaz biz sormadıkça ben sınava hazırlanırken kesinlikle buradan çalışacağım şimdiden söyleyim ödevimede yardımcı oldunuz çok çok çok sağolun var olun.

drgen on Kasım 12th, 2009 at 23:21

Öncelikle emeğinize sağlık.Güzel bir paylaşım.Düşünceyi inandırıcı kılmanın en etkili yolu bence örneklendirme.Maddesel gerçeklerin varlığı,soyut düşüncenin insanlar üzerinde etkili olmasının en temel ve en etkili yolu.

beton on Kasım 18th, 2009 at 19:55

çok teş. benim Türkçe ödevime yardımcı oldunuz inş. diğer ödevlirimide burdan bulabilirimmm:)

ceren on Kasım 19th, 2009 at 17:20

uzun ama anlamlı ve güzel

hilal on Aralık 8th, 2009 at 19:49

çok teşekkür ederim çok işime yaradı sağ olun teşekkür ederim

Amed on Aralık 8th, 2009 at 19:01

Güzel Paylaşım olmuş.

yiğit on Aralık 10th, 2009 at 17:21

süper çok teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz bende derya gibi buradan çalışacağım yazılıma çok yardım oldu sağolun

Fethiyem48 on Aralık 17th, 2009 at 16:53

Gerçekten güzel bir sunum olmuş.Yardım etiğiniz için teşekkürler

İsimsiz on Aralık 27th, 2009 at 20:25

Sağ olun, var olun. Ah bir de okuyabilecek halim olsa..

ugur on Aralık 30th, 2009 at 20:18

Gerçekten güzel bir site emeğe saygı

saksocu adam on Ocak 10th, 2010 at 16:34

Ya ben özür dilerim rahatsız ettim de ben buradan Hülya hanıma sesleniyorum.Ben onunla sikişmek istiyorum.O da benim saksomu kabul etsin.

KADİR on Ocak 11th, 2010 at 21:56

Bu siteyi çok seviyorum ALLAH RAZI OLSUN.

hasan on Ocak 13th, 2010 at 01:18

İlk önce bu bilgileri benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.Ne kadar çok sevindiğimi anlatamam Türkçeye bu kadar sahip çıkan bir site daha görmek mümkün değil. Bir insanın bilmediği bir şeyi öğrenirken ki aldığı zevk paha biçilmezdir diye düşünüyorum.

şevval on Mart 8th, 2010 at 17:53

çok teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık

İsimsiz on Mart 25th, 2010 at 17:23

Siteniz ödevlere gerçekten çok yardımcı oluyor. Bu site için sizlere gerçekten çok teşekkür ediyorum.

meleknaz on Mayıs 5th, 2010 at 21:07

Teşekkürler ödevim için çok yardımcı oldunuz site süper olmuş bu arada tekrar sağolun…

Tebrik ederim ellerinize sağlık site içinn..

hazal on Mayıs 12th, 2010 at 13:15

Bu siteye bayılıyorum hep Türkçe ödevlerimi burdan yapıyorum çok sağ olun.

esroş on Mayıs 13th, 2010 at 23:19

Ben öncelikle bu siteye teşekür ederim beni taner hocanın zulmünden kurtardı allah razı olsun.

kübra on Haziran 30th, 2010 at 16:51

Çok güzel bir site çok beğendim. Ellerinize sağlık.

şahin on Temmuz 8th, 2010 at 09:54

Çok güzel anlatılmış emeği geçenlerden teşekkür ederim.

Meriç on Ağustos 2nd, 2010 at 18:36

Selam çok güzel bir site çok beğendim emeği geçen herkese teşekkür ederim.Bütün ödevlerimi buradan yapıyorum.Sizin sayenizde çok güzel notlar alıyorum sınavlardan sizden ALLAH razı olsun hepinize tekrar teşekkür ederim.

Misafir on Ağustos 31st, 2010 at 15:26

Sağ olun emeği geçen herkese teşekkürler.Çok işime yaradı.

emre on Eylül 3rd, 2010 at 22:04

Gerçekten harika olmuş süpersiniz.

narin on Eylül 21st, 2010 at 17:11

Çok güzel emeye sağlık çook beyendim.

merryem on Eylül 21st, 2010 at 18:19

Çok güzel, işime yaradı. Sağ olun.

derya on Eylül 26th, 2010 at 09:30

Çok işime yaradı sağ olun her aradığımı bu sitede de bulabiliyorum eğer site biraz daha geliştirilirse çok güzel bir site olabilir… Şahsen ben bütün ödevlerimi buradan arayıp buluyorumm. Teşekkürleeerr.

Ceren . on Eylül 26th, 2010 at 14:32

Sitenizi çok beğendim.Ben de bütün ödevlerimi buradan yapıyorum.Biraz daha gelişirse çok güzel olacağına inanıyorum.Teşekkürler,emeğinize sağlık.

mervenur on Eylül 26th, 2010 at 15:01

Benimde çok işime yaradı teşekkür ederim.

AyLin on Eylül 29th, 2010 at 18:22

Sitenizi Çok Beğendim . Çok İşime Yaradı
Teşekkürler…

ekin on Eylül 30th, 2010 at 19:05

Çok güzel elinize sağlık.. (:

sonkral emirhan on Ekim 2nd, 2010 at 10:37

Mükemmel bir site herkese çok çok teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz.

merve aslan on Ekim 5th, 2010 at 16:41

Bu siteyi çok beğendim.Çok işime yaradı.

kitap kurdu on Ekim 16th, 2010 at 19:15

Ellerinize ve aklınıza sağlık bu site bütün öğrencilerinin işine yarayacaktır…

aslı * on Ekim 21st, 2010 at 16:40

Gerçekten çok beğendim.Ödevlerime yardım etti.
Bu siteye çok teşekkür ederim.

gamze on Ekim 21st, 2010 at 20:07

Çok işime yaradı en güzel yazılan anlamlar bendeydi öğretmenden yırttık. :D

Ebru on Ekim 24th, 2010 at 13:46

Çook işime yaradı ve çok beğendim. Görsel öğelerle desteklenirse biraz daha iyi olabilir çook teşekkürleeer.

diğdemmm on Ekim 26th, 2010 at 20:38

İşime yarıyor teşekkür ederim bilgicik. (= Bu arada tuğba allah seni kahretmesinn emii. :))

niyazi on Kasım 2nd, 2010 at 18:17

Teşekkürler.Bu bilgiler çok işime yaradı.Herkese selam… (:

elifo on Kasım 9th, 2010 at 11:56

Çok teşekkürler bu bilgiler işime çok yaradı. :))

enes ertaş on Kasım 9th, 2010 at 20:38

kısaltma yok mu?

çalışkan cocuq on Kasım 10th, 2010 at 10:33

Çok güzel bir site ödevi olan herkes buraya. Türkçe hocası çok beğenecek. :)

tlg1260 on Kasım 10th, 2010 at 17:47

Süper bu siteyi sevdim.Güzel işler yapıyorsunuz.Nette birçok boş bilgi var ama bu site iyi.

enes koçer on Kasım 10th, 2010 at 20:00

Betimleme nerede kardeşim ya?

fikrettin on Kasım 10th, 2010 at 20:37

Çok teşekkürler.İşime çok yaradı.

Buse on Kasım 10th, 2010 at 22:33

Cok teşekkür ederm. Bu site sayesinde ödevimi yaptm.

hatice099 on Kasım 11th, 2010 at 11:52

6. da benzetmenin örnek cümlesi yokk lütfen yazarmısınız çok sevinirim…

süheyla on Kasım 11th, 2010 at 20:29

Çok teşekkür ederim.Bu bilgilere gerçekten ihtiyacım vardı.

ayşen irem on Kasım 21st, 2010 at 17:54

Bu bilgilerin hepsini biliyodum ama öğretmen düzgün cümleler istediği için geldim yoksa iç işim olmaz.

ayşen irem on Kasım 21st, 2010 at 17:59

Aslında anlamlarını biliyodum ama hoca düzgün cümleler istiyor yoksa ben biliyorum ama anlatamıyorum kimseye.

cansın on Kasım 23rd, 2010 at 20:17

Çok sağolun,gerçekten çok fazla ihtiyacım vardı.

yaren kübra ilayda yaren on Kasım 24th, 2010 at 16:01

Çok teşekkür ederim çok ihtiyacım vardı sağolun. Tam ödev konum. :)

yaren kübra ilayda yaren on Kasım 24th, 2010 at 16:01

Çok teşekkür ederim çok ihtiyacım vardı sağolun. Tam ödev konum. :)

Merve YALÇIN on Kasım 25th, 2010 at 15:52

Gerçekten çok ihtiyacımız vardı. Çok teşekkürler.

yasmin on Kasım 25th, 2010 at 19:33

Sağ olun çok teşekkür ederim. Bu bilgilere ihtiyacım vardı…

adsız on Aralık 1st, 2010 at 21:03

Gerçekten çok güzel teşekkürler.

özge on Aralık 4th, 2010 at 13:39

çok sağolun

emre on Aralık 9th, 2010 at 13:36

çok güzel yazmışsınız sizi tebrik ediyorum

emre on Aralık 9th, 2010 at 13:41

size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum sağolun

ahmet keskin on Aralık 16th, 2010 at 17:38

Çookk teşekür ederim performans ödevim içindi. :D

gamze on Aralık 16th, 2010 at 20:18

Çok çok teşekkür ederimm.Valla bu bilgilere çok ihtiyacım vardı çok çok teşekkür ederim.

azad on Aralık 19th, 2010 at 21:36

cok tşk ederim

mustafa on Aralık 21st, 2010 at 18:23

Çok teşekkür ederim. Performans ödevimizdi.

mr.inek on Aralık 22nd, 2010 at 12:03

Bilgicik çok teşekkür ederim.Çünkü bu hafta sınavım vardı konuları öğrendim.Emeğe saygı…

ayşegül on Aralık 22nd, 2010 at 18:30

Gerçekten çok teşekkürler,çok yardımcı oldunuz sağolun…

İsmail on Aralık 23rd, 2010 at 19:45

Öğretmenin bize vermiş olduğu ödevdi. Çok lazımdı ve buldum. Ödevimi yapmış oldum. Teşekkürler!

leyla on Aralık 26th, 2010 at 16:31

çok faydalı bir bir bilgidir sağolun

merve on Aralık 28th, 2010 at 22:50

ÇOK GÜZEL VE DÜŞÜNMEMİZ ÇOK İYİ OLDU

çisem on Ocak 2nd, 2011 at 17:49

Çok teşekkür ederim.Bu bilgiler çok güzel ihtiyacımı gördü.:)

serhat on Ocak 10th, 2011 at 23:05

Benim adım serhat siteye bayıldım.

sinan on Ocak 10th, 2011 at 23:08

Bu site çok güzelmiş.

beyza on Ocak 11th, 2011 at 19:38

Bana hiç yaramadı ben öykülemeyi arıyordum…

deniz on Ocak 11th, 2011 at 22:49

Çook sağolun sınav vardı. Teşekkürler.

batuhan on Ocak 13th, 2011 at 18:35

Bu sınav için çok işime yarıyacak çok teşekkürler.

Gözde on Ocak 17th, 2011 at 00:27

Sınav vardı çok işime yaradı teşekkürler.Öykülemeyi arayan Beyza ; Öyküleme bir anlatım biçimidir. Düşünce geliştirme yollarında bulamazsın zaten.

Gizem on Ocak 17th, 2011 at 22:12

Tanımlamalar biraz daha kısa olsaydı, daha iyi olurdu. Ama böyle de çok işime yaradı. Teşekkürler.

princess on Ocak 19th, 2011 at 00:01

Çok işima yaradı teşekkürler

isimsiz on Ocak 19th, 2011 at 21:43

ödevim için çok işime yaradı solun

isimsiz on Ocak 19th, 2011 at 22:11

çok güzel bir site çok beğendim

ahmet on Şubat 14th, 2011 at 16:48

Sınav vardı çok işime yaradı teşekkürler.Öykülemeyi arayan Beyza ; Öyküleme bir anlatım biçimidir. Düşünce geliştirme yollarında bulamazsın zaten. Süper yaaa…

Feyza on Şubat 18th, 2011 at 14:50

Çok güzel bir site, bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. :)

muhammet on Şubat 19th, 2011 at 19:21

bus ite çok güzelmiş çok işime yaradı bu siteyi yapanın allah rızası olsun..

muhammet on Şubat 19th, 2011 at 19:22

Bu site çok güzelmiş çok işime yaradı bu siteyi yapanın allah rızası olsun.

kübra on Şubat 19th, 2011 at 19:40

Çok teşekürler

ozan on Şubat 22nd, 2011 at 20:01

site güzelmiş.Çok işime yaradı.

MERT on Mart 3rd, 2011 at 14:22

SÜPERSİNİZ DEVAM

ersin on Mart 4th, 2011 at 21:35

site çok işime yaradı (dönem ödevi için) teşekkürler…

Omer on Mart 14th, 2011 at 20:38

Cok sağol emege saygi Odevim icin lazimdi

cansel on Mart 15th, 2011 at 22:16

Benim adım Cansel.Bu söte çok güzelmiş.Ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

cansel on Mart 15th, 2011 at 22:18

Bu site gerçekten de çok güzel.

burak on Mart 15th, 2011 at 23:51

betimleme anlatım tekniklerinde enes koçer

seda on Mart 20th, 2011 at 19:01

çok tesekkür edderim

ugur on Mart 21st, 2011 at 16:26

Güzel Güzel :)

anıl on Mart 21st, 2011 at 23:21

Merhaba yarın Türkçe sınavı var verdiginiz bu bilgiler için teşekkür ederim böyle siteler oldukça bilgi çoğalacaktır tekrar teşekkürler.

YazeL on Mart 22nd, 2011 at 09:16

çok teşekkür ederim sınavım var bugün ve aradığımı sadece burada buldum. çok teşekkür ederim. Allah bu siteyi yapanlardan razı olsun :)

murat on Mart 22nd, 2011 at 17:20

çok güzel olmuş teşekkürleeeer :D

yavuz on Mart 23rd, 2011 at 06:31

çok güzel arkdaşlar hiç bir sorunda tebrikler gerçekten

meryem on Mart 24th, 2011 at 15:59

Bu site gerçekten çok güzel…

$ümeyy£ … on Mart 26th, 2011 at 19:17

sitenizi beyndmm teşekkr ederm çk işime yaradıı … :D

hüseyin on Mart 27th, 2011 at 15:41

Çok sağolun Türkçe sınavımda çıkacakdır.Teşekkürler

alperen on Mart 27th, 2011 at 16:55

ço güzel olmuş sağolun ödevi tam zamanında yetiştirdim

m.ali on Mart 29th, 2011 at 16:33

Benim adım m.ali siteye bayıldım. Tesekkürler.

selva on Mart 31st, 2011 at 00:55

Bence çok ama çok güzel bir site istediğim herşeyi buldum. Yarın yazılımız var ve inşallah sizin sayenizde yüksek alacağım. Çok teşekkürler.

baran on Mart 31st, 2011 at 19:51

Türkce ödevimi yazmışın ağabey. :)

saynur on Nisan 5th, 2011 at 12:02

bu sayfaya bayıldım.Türkçe dersinde ek kaynağım olacak.hazırlayanlara teşekkür ederim…

nurten on Nisan 6th, 2011 at 18:02

Ben Türkçe öğretmeniyim güzel bir site.

sinem on Nisan 13th, 2011 at 13:39

Çok teşekkürler hiç işime yaramadı.

naz uyar on Nisan 13th, 2011 at 20:03

Çok teşekkür ederim postacı sana. :D

atakan on Nisan 13th, 2011 at 21:12

Ödev vardı çok teşekkürler…

sanem on Nisan 14th, 2011 at 21:14

Çok teşekkürler ödevim vardı çok yardımcı oldu.

beyza on Nisan 15th, 2011 at 18:03

Gercekten bütün ödevimi buradan yaptım tsk. :)

alp on Nisan 17th, 2011 at 17:59

Sağolun varolun ellerinize sağlık sınav daha kolay keşke bütün forumlar böyle olabilse. :)

canan on Nisan 18th, 2011 at 21:52

Yalnız bir tek şeyi bulamadım.O da abartma. Abartma olsaydı daha iyi olurdu.

rabia on Nisan 19th, 2011 at 17:10

Çok teşekkür ederim yazana.

cerennur on Nisan 20th, 2011 at 15:41

çok teşekkür ederim ödevim için lazımdı.

Bursuz on Nisan 20th, 2011 at 20:29

Çok teşekkür ederim.Çok yardımcı oldunuz. :D

minel on Nisan 25th, 2011 at 16:12

Benimde yazılım var bu site bana yazılım için çok yerdımcı oldu.bu bilgiler için çok teşekkürler.

minel on Nisan 25th, 2011 at 16:14

Bu bilgiler için çok teşekkürler.

su on Nisan 25th, 2011 at 19:10

Türkçe ödevime çok yardım etti sağol. :)

irem on Nisan 25th, 2011 at 20:18

ödev vardı çok tşkr ederim…

asdfgh on Nisan 26th, 2011 at 01:56

Ben hayatım boyunca böyle saçma bir ödev almadım bunu veren hocanın gerçekten ihtiyacı varmış onu anladım yani. :D Neyse çok sağ ol arkadaş sabaha kadar bunu yazarım artık. :D

özge on Mayıs 2nd, 2011 at 11:22

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu bana ödevimden 100 aldım. Sizin sayenizde 100 aldım ama çok sağ olun.

nejdet on Mayıs 6th, 2011 at 13:30

ödevim vardı hepsini burdan yaptım çok teşekkürler. :D

ss501 on Mayıs 9th, 2011 at 17:11

Teşekkürler,İşime yaradı.

fh on Mayıs 10th, 2011 at 20:38

Çok teşekkürler ödevim vardı çok yardımcı oldu.
Gercekten bütün ödevimi buradan yaptım tsk. :)

büşra yazıcı on Mayıs 14th, 2011 at 16:41

Çok teşekkür ederim.Ödevimi sizin yayınladığınız bu konular çok işime yaradı.Allah razı olsun.

barış on Mayıs 23rd, 2011 at 15:44

bu site bana her konuda yardıncı oluyor bu siteden çok memnunum yazılı konularını daha iyi anlıyabilir ve ayrıntılı ögreniyorum.

emin bula on Mayıs 23rd, 2011 at 17:17

çok teşekkür ederim sınavımda yardımcı oldu.

tolga on Mayıs 24th, 2011 at 16:25

çok teşekkür ederim çok faydalı bir site hazırlayanın ellerine sağlık.

meltem on Mayıs 26th, 2011 at 21:35

benzetmeye örnek yokmu?

burcu on Haziran 1st, 2011 at 12:03

bu site gedçekten çok güzel.

Conviction on Haziran 1st, 2011 at 13:27

güzelmiş ellerine sağlık.

ss23 on Haziran 17th, 2011 at 21:47

Düşünceyi geliştirme yolu yoktur aklı olan düşünür olmayan zaten düşünemez konu çöp.

irem on Haziran 24th, 2011 at 11:51

Ve aklı olan kişi düşündüğü için ortaya bir takım düşünme yöntemleri ortaya çıkmıştır. Buda bize soru olarak geliyorr. SS23 :)

Ozan on Ekim 20th, 2011 at 22:24

Çok teşekkürler, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ödevimi tamamladım.

İhsan Can Aydoğan on Ekim 31st, 2011 at 21:01

iyi olmuş, teşekkürler

leo on Aralık 4th, 2011 at 17:23

muhteşem bir anlatım bilgileriniz için teşekkürler

leo on Aralık 4th, 2011 at 17:24

Yapanlara teşekkürler.

Beyza on Aralık 11th, 2011 at 12:51

Çok teşekkürler. Çok güzel bir site. Ödevimi yapmamda çok yardımcı oldu .

sefa on Aralık 14th, 2011 at 16:34

yaa tamam iyi site hiçbirşey eksik değil.ama burada çoğunlukla ödev yapıyoruz.keşke kısa olsaydı…:)

melike on Aralık 14th, 2011 at 17:23

çok teşekürler çok yardımcı oldu biraz uzun ama olsun saolun tşk

ecrin on Aralık 15th, 2011 at 08:28

Arkadaşlar çok teşekkürler.Ödevime çok yardımcı oldunuz.

Yaren on Aralık 15th, 2011 at 20:33

teşekkürler,çok işime yaradı

kahraman adı maraz ali on Aralık 17th, 2011 at 15:12

çok teşkür ederim ödev bitti

ahmet on Aralık 18th, 2011 at 09:38

ohhhhh beeeee sonunda bitti ödev

Nadya on Aralık 19th, 2011 at 14:34

Çok teşekkür ederim. Ödevim vardı beni büyük dertten kurtardın

sofya on Aralık 19th, 2011 at 18:03

çok teşekkür edrim ama çok uzun yazana kdar canım çıktı ama emeği geçen herkese teşekkürler Almanyadan selamlar.:)))))

sdefcc on Aralık 19th, 2011 at 18:08

süper

sdefcc on Aralık 19th, 2011 at 18:09

SÜPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

hazar on Aralık 19th, 2011 at 21:34

çoooooook teşekkür ederimm ödevlerim bitti :)

fb1907 on Aralık 21st, 2011 at 14:04

çok saol

tuğçee on Aralık 21st, 2011 at 15:57

Teşekkür ederim çok güzel bir site çok yararlandım…

oğuzhan on Aralık 21st, 2011 at 16:12

çok işime yaradı.Ama betimleme eksik kalmış.

merve on Aralık 23rd, 2011 at 13:02

çok teşekkürler bu iyiliginizi hiç unutmuycam :D..:D

Mete on Aralık 23rd, 2011 at 22:38

Teşekkürler.Çok faydalı oldu

hürrem on Aralık 25th, 2011 at 15:00

bu turkce ile ilgili mi

eylül on Aralık 26th, 2011 at 15:00

gerçekten çok beğendim teşekkürler ı love you

KrALEX on Aralık 27th, 2011 at 18:37

Ödev bitti inşallah öğretmen beğenir sağolun bu sayfada emeği geçen arkadaşlar.

ßurak on Aralık 27th, 2011 at 19:57

ßu sıteyı cok begendim performanstan 100 aldım yapanın elerine sağlık.. :)

sena on Aralık 28th, 2011 at 22:40

gerçekten bu site ödevlerimi yapmama çok yardımcı oldu teşekkür ederim…

gamze on Aralık 31st, 2011 at 10:02

teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu

Yiğit Berk on Aralık 31st, 2011 at 12:47

Gerçekten çok teşekkürler, öğretmenim kesin bunu beğenecek.. :)

özal on Ocak 3rd, 2012 at 06:10

cok tesekkurler elinize sağlık ALLAH razı olsun …

ZORAKİ AŞIK on Ocak 3rd, 2012 at 17:56

siteyi yapanlardan teşekkür ederim sayesinde ödevimi alıntı olarak yapabildim

BERFİN on Ocak 3rd, 2012 at 18:07

Bu siteyi çok beğendim.Yapanın ellerine sağlık….:)

ismet on Ocak 4th, 2012 at 17:06

gerçekten çok güzel bir site.

egemen on Ocak 5th, 2012 at 18:09

güzelmiş inşallah alptekin hoca beğenir…..

krALEX on Ocak 5th, 2012 at 18:57

bu siteyi beğendim ama çok kısa seyler var ama yapanın ellerine sağlık

krALEX on Ocak 5th, 2012 at 18:58

ßu sıteyı cok begendim performanstan 100 aldım yapanın elerine sağlık.. :)

krALEX on Ocak 5th, 2012 at 18:58

ßu sıteyı cok begendim performanstan 100 aldım yapanın elerine sağlık.. :)

krALEX on Ocak 5th, 2012 at 18:58

ßu sıteyı cok begendim performanstan 100 aldım yapanın elerine sağlık.. :)

Emiray on Ocak 5th, 2012 at 19:27

süper ödevime çok yardımcı oldu

selvi buse on Ocak 8th, 2012 at 17:11

Çok güzel ama kısaa yinede herkez adına teşekkürlerrrrrr azda olsa işe yaradı

SEREN on Ocak 9th, 2012 at 20:54

bu site gerçekten süper işimede çok yaradı hoca çok beğendi :D

Miray on Ocak 11th, 2012 at 18:29

Beqendim Iyıkı yazmışsınız tesekkurLer :)

burak yılmazın yeqeni on Ocak 12th, 2012 at 10:53

çok güzeell olmuş saoolun…..

Recep on Şubat 1st, 2012 at 18:47

Çok Teşekkür ederim Ödevim ibitirdim Saolasın

ahmet on Şubat 6th, 2012 at 18:35

ya çok yararlı bir site gerçekten teşekkür ediyorum ödevimi burdan yapıyorum ama biraz daha uzun olsaydı daha iyi olabilir di :D

Genç on Şubat 7th, 2012 at 17:02

Çok teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz.

melike on Şubat 7th, 2012 at 17:39

Ben bu siteyi tesadüf olarak buldum.Ama iyi ki de bulmuşum Çünkü;hem eğlendirici hem de bilgilendirici şeyler var.Hala böyle yararlı sitelerin olması beni mutlu ediyor.Herkese hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.

Melike

zeynep telli on Şubat 13th, 2012 at 16:04

çok teşekkür ederim emeğe sağlık

melek on Şubat 13th, 2012 at 16:29

süpermiş inşallah beğenir hoca

melek on Şubat 13th, 2012 at 16:30

süpermiş inşalah hoca beğenir

ahmet can on Şubat 19th, 2012 at 17:15

süper ödevime çok yardımcı oldu yazanın ellerine sağlık

dragon on Mart 4th, 2012 at 15:48

Harika bir site.

Tolunay on Mart 5th, 2012 at 20:13

Herkeze Teşekkürler…:)

Misafir on Mart 7th, 2012 at 13:30

Güzelll

canan on Mart 22nd, 2012 at 14:24

çok güzel

cimbom on Nisan 8th, 2012 at 19:56

Sınava çalışırken çok faydalı oldu teşekkürler

CAROLİN DAMLA on Nisan 17th, 2012 at 14:16

bnde çk bgendim performans ödevvime yardımcı oldu işall YÜKSEK ALIRIM

Furkan Karkaaş on Nisan 18th, 2012 at 16:56

Sınava çalışmada çok yardımcı oldu teşekkürler

rumeysa on Nisan 23rd, 2012 at 12:46

çok güzel bir site ödevime çok yardımcı oldu teşekkürler(:<3

Tunç on Nisan 26th, 2012 at 19:36

Çok Teşekkürler Elinize Sağlık!!

fatma on Mayıs 15th, 2012 at 14:30

yani siz olmasanız nasıl yaparız çok tşkrler

selime on Mayıs 17th, 2012 at 20:34

Bu site için gerçekten çok teşekkür ederim…

doğukan on Mayıs 28th, 2012 at 20:12

güzel bir paylaşım …

can on Temmuz 13th, 2012 at 09:36

bu site çok yardımcı oldu sağolun teşekkür ederim

muhammet on Eylül 25th, 2012 at 13:00

süper

efelif on Ekim 8th, 2012 at 14:49

teşekkür edeerim çok işime yaradı.emeği geçem herkesin eline sağlık…

baran on Ekim 13th, 2012 at 17:18

teşekkurler odevime yardımcı oldunuz

selin on Ekim 15th, 2012 at 18:09

ödevlerimde çok işime yaradı

begüm on Ekim 15th, 2012 at 18:44

çok güzel olmus işime yaradı

onur sayın on Ekim 16th, 2012 at 17:50

çok güzel bir site elinize sağlık…

Barış on Ekim 30th, 2012 at 19:16

Güzel yazılmış ellerinize sağlık

huriye on Ekim 31st, 2012 at 20:21

bunu kim yazdıysa acayip bişey süper herkese tavsiye ederim :)

simge on Ekim 31st, 2012 at 20:39

teşekkürler işime yaradı

EMİNE on Kasım 1st, 2012 at 16:40

Gercekten bu sayfa butun ogrencılere yarayacagına inanıyorum.

MELİSA on Kasım 1st, 2012 at 16:46

Bu sayfayı cok begendım herkesin bu sayfaya tıklamasını isterım

CEMRE on Kasım 1st, 2012 at 16:48

Bu sayfayı cok begendım ellerınıze saglık

hasan on Kasım 5th, 2012 at 08:41

çok işime yaradı her keze teşekkür ederim

doğukan on Kasım 5th, 2012 at 18:24

valla iyi bir site işallah sınavdada yardım eder

dilay on Kasım 6th, 2012 at 17:36

çok güzel bir site çok işeme yaradı Çok SAĞOLUN.

Ahmet on Kasım 6th, 2012 at 19:17

Sağolun yarın sınavımda vardı umarım işime yarar

dRsnCtn on Kasım 6th, 2012 at 21:06

Herkeze çok teşekkürler,emeğinize sağlık.

Batuhan on Kasım 7th, 2012 at 18:46

Güzel olmuş. İşime yaradı sınavda çıkacaktı

Batuhan on Kasım 7th, 2012 at 18:46

Güzel omus

KÜBRA on Kasım 12th, 2012 at 19:59

İşte aradığım ödev.Gerçekten çok ama çok güzel olmuş ellerinize sağlık

umut on Kasım 22nd, 2012 at 18:57

Tesekkür ederim ellerinize saglık sayenizde 99 aldım. :) :) :)
Bu konunun sorusu 35 puanlıktı. Yoksa 65 alacaktım ama bir yanlısım cıktı ondan 99 aldım. Tesekkür ederim

quaresma on Kasım 25th, 2012 at 20:14

çok teşekkürler yarın ki sınavda çıkıcaktı yardımcı oldunuz:)

Umut on Kasım 27th, 2012 at 07:43

Köşe yazım için gerekiyordu, çok işime yaradı.Ayrıca iPad sürümü harika…

Teşekkürler Bligicik

sena on Kasım 27th, 2012 at 17:22

Çok sağolun performans ödevimdi.Bu site bana çok yardımcı oldu.

mamoç on Aralık 6th, 2012 at 12:52

iyi olmuş ama biraz kısa yinede tebrik ederim

İşTe BeN GeLdİm on Aralık 13th, 2012 at 23:24

Çok güzel bir site çok beğendim ellerinize sağlık.

fatih on Aralık 17th, 2012 at 22:48

hoca deftere aynısını yazdırdı 100%100 aynısı.

batuhan on Aralık 18th, 2012 at 15:47

valla çok süper olmuş elinize sağlık

Nilay on Aralık 26th, 2012 at 19:34

Performans ödevim vardı. Çok yardımcı oldu siteniz çok teşekkür ederim hazırlayanın ellerine sağlık. İnşallah iyi bir not alırım

ayşe on Aralık 26th, 2012 at 19:38

çok çok güzel olmuş bu ödevden ve sözlüden 100 aldım emeğinize sağlık

zaaa on Ocak 1st, 2013 at 21:00

güzel çok beğendim

Mehmet on Ocak 2nd, 2013 at 18:18

Teşekkürler -.-

mahmut on Ocak 3rd, 2013 at 15:32

hepinizden Allah rağzı olsun emeğinize sağlık

arman on Ocak 7th, 2013 at 19:20

çok teşekkürler yarın sınav var :D

Sina on Ocak 10th, 2013 at 21:27

Herkez deme hastalığının ilacı bulunmalı acilen

murat enes on Ocak 12th, 2013 at 10:41

bana çok yardımcı oldunuz teşekür ederim …

h.f.y on Ocak 13th, 2013 at 17:01

Süper site kim hazırladıysa eline sağlık. :D

furkan on Ocak 14th, 2013 at 21:18

Çok güzel olmuş eline sağlık

ÖYKÜ on Ocak 25th, 2013 at 13:54

Çok güzel yazılmış bir parça.Ödevimde kullandım.Tam aradığım gibi,hem cümle örneği hem paragraf örneği vardı.

emircan on Şubat 25th, 2013 at 19:38

çok güzel olmuş elinize sağlık :D

geri zekalı on Şubat 26th, 2013 at 22:17

admin ad için özür dilerim ama annem kızıyo kusura bakma yaa !!! güzel fikir ve güzel siteymiş admin :P

beyza küçükkasaba on Mart 5th, 2013 at 15:51

çok güzel anlatmışlar anladım bizim hoca da anlattı ama hoca yeni öğretmen olduğu için hiç gzl anlatamadı temelime yerleşmedi hoca ders anlatmayı bilmio zaten :/

mardinli serseri on Mart 19th, 2013 at 19:46

harikkkaaaaa ben bir mardinli bu siteyi sevdi

çağla on Mart 19th, 2013 at 20:18

güzel olmuş

mahmut on Mart 20th, 2013 at 20:15

çok harika olmuş sınav için çok iyi oldu elini<e sağlık hocam.

Emre Orkunt on Mart 21st, 2013 at 17:16

Admin çok güzel olmus bu. ödevim bunun sahesinde hemen bitti.detaylar vb. gerçekten güzel. Ellerine Sağlık :)

selin ece on Mart 26th, 2013 at 16:03

klasik bir beğeni ama siteniz gerçekten yararlı oldu yarın türkçeci bunlardan sorcak…

Nejla on Mart 26th, 2013 at 17:39

Çok faydalı benim yarın yazılım var inşallah 100 alırım…

yobaz on Mart 27th, 2013 at 10:28

harika siteymiş öğretminimiz bişe öğretmedi şimdi öğrendik

YGT on Nisan 1st, 2013 at 21:18

Çok güzel olmuş tşk admin artık bu siteden arama yapabilirim tekrar tşk

nonnis on Nisan 4th, 2013 at 20:41

harika çok tşk tşk syglr :D

sertan durmuş on Nisan 5th, 2013 at 20:10

çok teşekr ederim :D

avşa on Nisan 10th, 2013 at 21:33

devamıı neden yok admin

misafir on Nisan 18th, 2013 at 16:53

çok güzel olmuş sınavıma buradan çaloştım emeğinize sağlık :D

baki on Nisan 18th, 2013 at 22:14

çok güzel site çok saolunnnnnnnnnn…

tuğçe gümüş on Nisan 28th, 2013 at 00:33

çok güzel bir sitee ödevimde kullandım kesin 100 alıcam

ebru on Nisan 28th, 2013 at 20:02

yazanın elleri dert gormesin :D

Katniss Everdeen on Mayıs 20th, 2013 at 15:36

Müthiş bir site çok cok saolun cok yardımcı oldunuz

BELİEBER and DİRECTİONER on Eylül 24th, 2013 at 18:37

bence gayet güzel bir site fakat açıklama falan eksik.bak o kötü:D

miray h. on Eylül 24th, 2013 at 19:56

Elinize sağlık harika olmuş

Ad Soyad on Eylül 25th, 2013 at 17:33

saolun çok yardımcı oldunuz

eylül on Eylül 29th, 2013 at 13:35

bu site gerçekten çok hoşuma gitti hepinize başarılar

gökçe kara on Ekim 6th, 2013 at 10:49

lan ben bunlarla roman yazardım ama hadi neyse acıdım size güzel olmuş güzel

size ne kim olduqumdan :D on Ekim 17th, 2013 at 15:33

Süper site teşekkür ederim Türkçe ödevime çooook yardımcı oldu.

Ad Soyad on Ekim 25th, 2013 at 20:03

türkçe dersimde işime çok yaradı çooooook teşekkür ederim….

akın sontur on Ekim 28th, 2013 at 19:15

Gerçekten performans ödevime yaradı inşallah iyi not alırım

selin on Kasım 29th, 2013 at 20:06

teşekkür ederim performans ödevimden 99 aldım :)

SENA NUR on Aralık 1st, 2013 at 23:36

TEŞEKKÜR EDERİM HARİKA YAZMIŞSINIZ DÜŞÜNCE VE ÖRNEKLERİNİZDE ÖYLEEEE:):):):):)

tayfun mansuroğlu on Aralık 2nd, 2013 at 18:07

teşekkürler çok yardımcıoldunuz

gülçin on Aralık 3rd, 2013 at 15:46

sağolun türkçe dersinnde çook işime yarayaca

Kerem Levent on Aralık 3rd, 2013 at 21:51

Açıklamalar kısa ve anlaşılır.Teşekkür ederim çok işime yaradı.

isim on Aralık 4th, 2013 at 00:20

çokkk teşekkür edderim cidden emeğinize kurban :d sizi seviormm teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz :)

sena on Aralık 7th, 2013 at 17:53

PERFORMANS ÖDEVİM İÇİN İYİ OLDU TEŞEKKÜRLER

yasemin kızılkaya on Aralık 7th, 2013 at 23:24

süper bir site çok çok teşekkür ederim türkçe ödevime çok yardımcı oldu çok işime yaradı inşallah çok güzel bir not alırım

hatice karakurt on Aralık 10th, 2013 at 19:51

çok teşekkür ederim ödevimi yapmamda çok yardımcı oldu

rana karabıyık on Aralık 11th, 2013 at 20:07

dersime çok yardımcı oldunuz.Teşekkür ederim

ayça karabulut on Aralık 11th, 2013 at 20:40

ödevimde çok yardımcı oldu.çok çok çok….teşekkürler.

gizem alaca on Aralık 12th, 2013 at 17:07

gerçekten bunu yazan çok teşekkür ederim ya türkçe performans ödevimi buradan yaptım.

cennet on Aralık 13th, 2013 at 18:54

Size çok teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz.

ezgi damla cengiz on Aralık 22nd, 2013 at 13:11

süper bir site Türkçe ödevimde çok yardımcı oldu.

MERVE on Ocak 4th, 2014 at 22:34

ÇOK GÜZEL OLMUŞ İŞİME ÇOK YARADI YAPANLARIN ELLERİNE SAĞLIK :)

mert özsemerci on Ocak 6th, 2014 at 16:34

teşekkürler

mert on Ocak 8th, 2014 at 19:23

Çok güzel

yesim uyum on Ocak 9th, 2014 at 00:14

Çok güzel özetli sağ olun

ayça karabuluttttt on Ocak 11th, 2014 at 12:25

Bayıldım cidden süper ötesi olmuş.

Elif güngören on Ocak 12th, 2014 at 17:43

sinava yadimci oldu saolun

Gamze Nur Bozkurt on Ocak 13th, 2014 at 21:36

çok sağolun ödevime yardımcı oldu :)))

neriman on Ocak 14th, 2014 at 16:59

Harika! Çok sağolun.

tuğçe yilmaz on Ocak 31st, 2014 at 12:08

Çok teşekkürler :-)

AYŞE ÖZEL on Şubat 3rd, 2014 at 10:39

TEŞEKKÜR EDERİM TÜRKÇE ÖDEVİME ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ

mine meyra küçük on Şubat 3rd, 2014 at 12:05

türkçe ödev

Türkçe ödevimde bana çok yardımcı oldu

imde çok yardımcı oluyorrrr

isimsiz on Şubat 9th, 2014 at 11:54

Çok iyi tam istediğim gibi Teşekkürler.

Ad Soyad on Şubat 10th, 2014 at 18:49

Neslihan mutlu
gerçekten çok güzel çok ve çok teşekkür ederim
dersimden beş alacağımm bence

Ad yok on Mart 24th, 2014 at 21:18

Yarin sınavım var çok yardımcı oldunuz teşekkürler .d

Aşık … on Nisan 20th, 2014 at 22:57

Çok güzel anlatmişziniz tesekkür ederim :)

ceylan tursun on Nisan 25th, 2014 at 16:04

Performans odevime yardimci olduğunuz için çok tesekkur ederim

sinan on Nisan 26th, 2014 at 09:14

sınava yardımcı oldu

Nurşah on Mayıs 21st, 2014 at 19:36

Gerçekten çok saolun yarın sınavım var bunları bulamamıştım çk saolunn…

Ad Soyad on Ekim 19th, 2014 at 16:43

Ödevimi yaptıp saolun gerçekten

aslı nur on Ekim 23rd, 2014 at 15:57

yarın ki sınava çok yardımcı oldunuz teşekkürler :) :)

aşkım on Aralık 7th, 2014 at 16:46

teşekkürler

buse on Aralık 9th, 2014 at 22:08

gerçekten çok güzel elinize sağlık çok teşekkür ederim

Yazı Detayı
  • Yazının Bağlantısı: Düşünceyi Geliştirme Yolları
  • Yazının Kategorisi: Düşünceyi Geliştirme Yolları
  • Yazar:
  • Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2007
  • Bu yazıya yapılan yorumları RSS kaynağı ile takibe alın.
  • Bu yazıya kendi sayfanızdan geri izleme yapın.
  • Diğer kaynaklarda arayın:
  • Etiketler:, , , ,