2000 li Yılların Bilimi Biyoloji

2000 li Yılların Bilimi Biyoloji

Bilim, bir konuyla ilgili olarak tarafsiz deney ve gözlemlerle elde edilen bilgilerin bütünüdür. Bilim günlük hayatta şilaşilan ve gözlenebilen olaylari , olaylar arasindaki ilişkileri açiklayabilme ve genel ilkelere varma sürecidir. Bilim işlerimizi kolaylaştiran, çevremizi daha iyi tanimamizi sağlayan bir bilgi birikimidir. Bilimsel bilginin artmasi hem bilim insaninin bilincinin zenginleşmesini hem de toplumun bilinç düzeyini arttirarak kültürlü bir toplumun oluşturulmasini sağlamiş olur. Bilim gerçektir, sadece gerçeğe bağlidir. Kişilere özgü değildir.

Bilim subjektif değil, objektiftir. Her zaman denenebilir. Bilim yaşamsal ihtiyaçlardan doğar. Bilimin toplumun ihtiyaçlarina cevap vermesi artik bir zorunluluktur. Bilim evrenseldir. Bilim insani, hangi olay veya olgu ile ilgili çalişma yapmiş ise, sonucunu mutlaka yayinlamalidir. Böylece bu bilgi hem bir başkasi tarafindan faydalani alabilir hale gelmiş, hem de bilinmeyen bir olarak kalmamiş olur. Ayrica başka bir bilim insaninin gereksiz emek ve zaman harcamasi önlenmiş olur.

Bilimsel çalişmalar ile bir problemle ilgili gerçeklere ulaşilir, gerçek bilgiler düzenlenir, hipotez ve teoriler kurulur, olaylar arasindaki neden – sonuç ilişkileri araştirilir. Bilimsel çalişmalar yapan kişilere bilim insani denir.

bahar yayınevi uyarı
Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)