Afyon Kocatepe Üniversitesi

fyon Koctepe Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir : Afyon

Telefon No : 0 272 228 10 2

Web Adresi : www.aku.edu.tr

1992 yılında kuruldu.

Yerleşim: Üniversite fakülte, enstitü ve yüksekokulları Ahmet Necdet Sezer, Çetinkaya, Ahmet Karahisari, Özerler, Uşak kampüsleri olmak üzere 5 kampüste toplanmış duda.

Türkçe olarak yapılıyor(iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümünde isteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreyle İngilizce hazırlık programı uygulanıyor. Hazırlık program süresi öğretim süresine dahil değildir.)

Akademik birimler: 12 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul, 16 yüksekokulu, 1 konservatuar, 11 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

Barınma: Afyon ve Uşak'da toplam 7 yurtla barınma ihtiyacı gideriliyor. 910 kız, 1 000 erkek kapasiteli bu yurtların dışında 21 özel yurt, 500 kız, 1 100 erkek öğrenciye hizmet veriyor.

Beslenme: Üniversitenin her biriminde ucuz ve kaliteli yemek ile kafeterya hizmetleri sunuluyor. Maddi olanakları yetersiz öğrencilere üniversite, imkanları ölçüsünde cı oluyor.

Teknoloji: Network, PC ve MAC sistemleri olarak yeni ve gelişmiş donanımlarıyla, yazıcı, plotter ve modem gibi çevre birimlerden oluşan makine parkı ve zengin program kütüphanesi sayesinde üniversitenin içinden ve dışından gelecek tüm bsayar hizmeti taleplerine cevap verilebilecek organizasyon kurulmuş durumda. Ayrıca internet kanalıyla uluslararası veri ağlarına giriş sağlanıyor.sayar hizmeti taleplerine cevap verilebilecek organizasyon kurulmuş durumda. Ayrıca internet kanalıyla uluslararası veri ağlarına giriş sağlanıyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin Mediko-Sosyal Merkezi'nde 3 doktor ve 1 hemşire bulunuyor.

Spor tesisleri: Dört adet tenis kortu, 1 200m'lik yürüyüş parkuru, tribünlü bir futbol sahası, kapalı spor salonu, basketbol ve voleybol saarı mevcut.

» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! «

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)