Ağelindeki Gelişmeler

Ağelindeki Gelişmeler

Ağelimizi ziyaret eden konuklarımızın her geçen gün artması nedeniyle, bilgicik.com’u yeni bir sunucuya taşıdık. Eski sunucu, daha yavaş ve kesintili çalışıyordu. Yeni sunucumuz daha güçlü ve eskisine göre daha hızlı çalışıyor. Bu değişiklikle birlikte, ağelimiz artık daha hızlı bir hizmetle ulaşımınıza sunulmuş oldu.

Sunucu değişikliği yaparken, bazı aksaklıklar oldu. Ağelimiz bir süre kapalı kaldı, bir süre de eski yazılar göründü. Geçen zaman içerisinde yorum yazma bölümü de kapalıydı. İletişim bölümünden gelen iletilerin büyük çoğunluğunu yanıtlamaya çalıştım. Taşınma sırasında bazı konuklarımızın yorumları da elimize ulaşmamış ve veritabanımıza eklenmemiş olabilir. Bu nedenle, yazdığınız yorumların ilgili konularda görünmemesinin nedenlerinden biri bu olabilir.

Uzun zamandır ağelini güncellemeye fırsat bulamıyordum. Geçen iki ay içinde bazı günler yorumları onaylayamadım. Düne kadar yaklaşık 6 bin yorum onay bekliyordu. O yorumların tamamı denetimden geçti ve içlerinden uygun görülenler onaylandı. Bazı arkadaşlarımız “Yazdığım yorumlar neden onaylanmıyor?” diye ileti gönderiyorlar. Hepsine topluca bir açıklama yapayım: Yorum bölümünde, ileti göndereceklerin uyması gereken bazı uyarılar / kurallar bulunuyor. Bu kurallara aykırı olarak yazım ve noktalamaya özen göstermeden ileti gönderenlerin yorumlarının, hiç okunmadan silineceği zaten orada belirtilmiş. Bunun için Türkçemizin doğru ve güzel kullanımına özen göstermeyen konukların yorumları onaylanmıyor. Ayrıca konuyla ilgisiz yorumlar gönderenlerin veya yalnızca “ güzel, teşekkürler.” diye yorum yazanların iletileri de onaylanmıyor.

Duyurmak istediğim başka bir konu ise, ağelimize yeni yazarların ekleneceğidir. Kalemine ve bilgisine güvendiğimiz birkaç kişi de bundan böyle ağelimizde yazılar yayımlayacak. Şiir, makale, öykü… gibi farklı yazı türlerinde; türlü konularda yayımlanacak yazılarla ağelimiz artık daha güncel olacak. yazarlı döneme başladıktan sonra, daha geniş alanda yazılacak yazılarla, sanal ortamda bilgi ve düşüncelerinizi paylaşacağınız güzel bir ortam yaratabilmek için daha sıkı çalışacağız.

Genel ağ (internet) ortamında oluşan bilgi kirliliğine ve gereksiz binlerce ağeline karşı, alanımızdaki bilgileri sizlere en güvenilir ve seçkin içerikle sunmaya çalışırken, ağelimizin varlığını devam ettirmesi için desteklerini bizden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.

Hep birlikte, en iyiye…

Yavuz TANYERİ

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)