Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir : Antalya

Telefon No : 0 242 310 15 01

Web resi : www.akdeniz.edu.tr

1982 yılında kuruldu.

Yerleşim: Dumlupınar bulvarı sınırından 3 700 000 m2 arazi üzerine kurulu.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor (Teknik bilimler yüksekunda zorunlu ortak yabancı dil sadece İngilizcedir).

Akademik birimler: Bünyesinde 13 fakülte, 4 yüksekokul (lans düzeyinde) 6 yüksekokul (Önlans düzeyinde), 1 konservuar, 4 enstitü bulunuyor.

Barınma: Kampüs içerisinde kredi yurtlar kurumuna ait 1 002 kişilik yurt bulunuyor. 1500 kişilik yeni bir öğrenci yurdu inşaatı sürüyor. Ayrıca Elmalı ilçesinde kız öğrenciler için 50 kişilik yurt hizmet veriyor.

Beslenme: Kampüs içinde bulunan yemekhane ihtiyacı karşılıyor. Yemekten faydalanmak isteyen öğrenciler, yemek katılım payı olarak yemek maliyetinin yarısını ödüyor, geriye kalan yarısı da sosyal hizmetler bütçesinden karşılanıyor.

Teknoloji: Üniversite birimlerinde, bölümlerin ihtiyacını karşılayan uygulama laboratuvarları ile bilgisayar destekli laboratuvarlar bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlık hizmetini kampüs sahasında bulunan Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Mediko-Sosyal i veriyor, lar gerekli görüldüğü durumlarda film, tahlil, ileri tetkik ve tedaviler için üniversite nesine sevk edilerek tedavileri sağlanıyor. Mediko-Sosyal i'nde değişik branşlarda 9 poliklinik bulunup, burada 7 uzman doktor, 2 pratisyen hekim, 4 diş hekimi ve yeterli sayıda diğer sağlık pereli hizmet veriyor.eli hizmet veriyor.eli hizmet veriyor.eli hizmet veriyor.eli hizmet veriyor.

Spor tesisleri:Çim futbol sahası, oyun salonları(biriç, tavla, bilardo), 3 tenis kortu, 1 yüzme havuzu, suni bir gölet ve çevresinde yürüme parkuru mevcut.

» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! «

Not: İçerik, ten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)