Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi
()

Şehir : şehir

Telefon No : 0 222 335 05 80

Web Adresi : www.anadolu.edu.tr

1958 yılında kuruldu.

Yerleşim: Ana kampüs niteliğindeki Yunus Emre Kampüsü Eskişehir'in içinde yer alıyor. Bölümlerin büyük bir kısmı burada. Beden eğitimi ve spor yüksekokulları, sivil havacılık yüksekokulu ile mühendislik- mimarlık fakültesinin yer aldığı 2 Eylül Kampüsü ise kent merkezine 5 km uzaklıkta. Bu kampüste aynı zamanda Anadolu Havaalanı da bulunuyor.

Eğitim: Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca olarak yapılıyor.

Akademik birimler: 9'u örgün, 3'ü eğitim veren toplam 12 fakülte, 6 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı, 9 enstitü ve 21 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Genç bir nüfusa, çok sayıda yükseköğretim öğrencisine sahip olan Eskişehir'de, öğrencilerin barınma sorunu büyük ölçüde çözümlenmiş. Birçok özel öğrenci yurdunun yanı sıra Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtlarının kapasitesi 6 500. Ayrıca kentte kiraladıkları evlerde de kalabilen öğrenciler, bu konuda Eskişehirlilerden büyük destek görüyor.

Beslenme: Anadolu Üniversitesi'nin tüm birimlerinde öğrencilerin sürekli yararlanabildiği kantin ve lokaller bulunuyor. Yunus Emre Kampüsü'ndeki öğrenci kafeteryasında ise her öğlen yemek çıkıyor ve bundan 7 000 öğrenci yararlanıyor.

Teknoloji: Üniversitenin hemen hemen her biriminde bilgisayar, birimin ders programlarına uygun olarak öğretiliyor, bu amaçla da her birimde bilgisayar laboratuvarları bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversite öğrencileri kampüsteki Anadolu Üniversitesi Hastanesi'nden yararlanıyor.

Spor tesisleri:Bini aşkın  genç spor yapma olanağı buluyor. Üniversitede öğrencilerin yararlandığı spor salonu, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu, sahası, açık hava voleybol ve basketbol alanları gibi spor tesisleri mevcut.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)