sabit reklam
Astral Yolculuk Nedir Tehlikesi Varmıdır ?

Bu günlerde gündemi oyalayan ve gerçek olup olmadığı kanıtlanamamış bir konu olan Astral seyahat ruhun vücudu bırakarak başka bir aleme yani diğer adıyla 5. boyuta geçmesi şeklinde ifade edilir. Seyahat gerçekleştiğinde kişinin bilinci açık olup vücuttan ayrılan ruh bilinçte izlerini taşımaktadır.

Bu konular hakkında araştırma yapan bir çok bilim adamı ve yazarlar vardır. Amerikalı yazar Robert Monroe bu konu hakkında çok fazla araştırma yapmakta olup hala araştırma ve tetkiklerini Monroe Enstitüsünden devam ettirmektedir. Astral seyahat uyku halinde başımıza gelen bir durum olduğu için ya stresli bir günün sonrasında uyku haline geçtiğimizde ya da çok rahat olunan uyku esnasında gerçekleşmektedir. Söylenen bilgilere göre Ruh uyuduktan sonra göbek bölgesinden ayrılarak bedeni terketmeye başlıyor. Kişinin ruhu bedeni terk ettiği esnada geride kalan bedeni gördüğünde heyecanlanır ve kalp atışları hızlanır ve seyahat daha başlamadan biter. Anlamı seyahatin gerçek boyutta da rüya boyutunda da gerçekleştiğidir. Astral seyahat her insan da gerçekleşmeyebilir. Gerçekleşen bir kaç örnek vardır.

Örnek olarak Amerikanın New York şehrinde yaşamını sürdüren A.S. adındaki bir kişi sınava gireceği günden bir gün önce uyku sırasında sınav sorularının olduğu bir odaya girdiğini belirtmiştir. Soruları diğer arkadaşlarına da söylemiş fakat ona kimse inanmamıştır. Daha sonra sınavda onun söylediği soruların çıktığı görülünce yaşanan bu durum herkesin dikkatini üzerine çekmiştir.

Amerikalılar Astral seyahat ile ilgili savaş teknikleri geliştirmişlerdir. Amerikalıların geliştirdiği Astral Yolculuk tekniklerden bazılarını da şöyle söyleyebiliriz.

astral-seyahat-nedir-tehlikesi-varmidir-1

Gevşeme

Rahat ve sessiz bir ortamda olunması gerekir. Seyahate başlayabilmek için yatağın karşısında bir resim yada tablo yoksa başka sade bir alana bakılmalıdır. Daha sonra kişinin kendini telkin edici bazı sözler söylemedir. Bu sözler “Göğsümden yukarıdaki bölüm ağırlaşıyor”. “Göz kapaklarım ağırlaşıyor”. “Gittikçe bedenimin ağırlaştığını hissediyorum”. Bu tarz telkin edici sözler söylendikten sonra gözler açılır. Mevcut durum kesinlikle bozulmamalıdır ve yatılan yerden kesinlikle kalkılmamalıdır. Bu aşamalardan sonra astral seyahat için yapılan tüm hazırlıklar tamamdır.

Uygulama

Uygulama aşamasını gerçekleştirmek içinde bulunan ortamın rahat ve sessiz olması gerekmektedir. Kişinin seyahat etmek istediği yeri belirlemiş olması gerekir ve belirlenmiş olan yerin yatılan yerden 2 metre uzak olması gerekmektedir. Uygulama esnasında gözler karanlığa odaklanıp konsantre olmalıdır. Konsantre durumunun tamamlanmasından sonra kafa da bir gücün bedeni yukarı çekmeye çalıştığı düşünülmelidir. Bu düşünceyi kesinlikle isteyerek ve bilerek düşünmek gerekiyor. Kalp atışlarının hızlanması, bedenden çıtırdama ve kulaklarda çınlama sesi geldiğinde korkulmamalıdır. Bunlar seyahat aşaması için doğal şeylerdir. Korku asla olmamalı ve üstesinden gelinmeli aksi takdir de korku seyahati engelleyebilir.

Astral yolculuk tehlikeli midir?

Günümüze dek yapılan astral seyahat uygulamalarında hiç bir tehlikeye rastlanılmamıştır. Bazı insanların ölüm ile sonuçlanabileceği yorumları yapılsa da bunun tersine oldukça güvenli olduğu da söylenir. Ancak seyahat esnasında kalp atışı hızında ve kan basıncı yükselmesi olduğu için tansiyon hastalarında olumsuz sonuçlanabilir.


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)