Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir : Erzurum

Telefon No : 0 442 231 11 11

Web Adresi : www.atauni.edu.tr

1957 yılında kuruldu.

Yerleşim: Üniversite, büyük bir bölümü ağaçlandırılmış 35 870 dekarlık alan üzerinde kurulmuş bir ana kampüse sahip. Civar il ve ilçelerdeki mevcut fakülte ve yüksekokullar itibariyle toplam 12 kampüsten oluşuyor. Merkez, Erzurum, Ağrı ve Erzincan'a bu kampüsler dağılmış durumda.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: 16 fakülte, 26 yüksekokul, 6 enstitü, 10 araştırma merkezi, 2 araştırma hastanesi mevcut.

Barınma: Merkez kampüs ile fakülte ve yüksekokulların bulunduğu il ve ilçelerde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren yurtların kapasitesi 4 254 kız, 5 600 erkek olmak üzere toplam 9 854'. Ayrıca talep gözönünde bulundurularak 1 000 yatak da boş tutuluyor.

Beslenme: Bütün kampüslerde öğrencilerin yararlanabileceği birer kantin bulunuyor. Ayrıca Erzurum kampüsünde 2 kafeterya hizmet veriyor. Erzurum merkez kampüste aynı anda 10 000 öğrenci yiyebiliyor. Diğer il ve ilçelerde de yemekhane hizmeti mevcut.

Teknoloji: Sayıları 150'yi bulan modern laboratuvarlara sahip olan üniversite çağdaş teknolojik şartlarla donatılmış bir bilgi işlem merkezine sahip.

Sağlık hizmetleri: Öğrenci kliniği bulunuyor. Bu klinik bünyesinde görev yapan 5 doktor, 1 diş hekimi, 1 psikolog, 3 hemşire, 2 sağlık teknisyeni öğrencilere ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Spor tesisleri:Üniversitede toplam 4 adet spor salonu bulunuyor. Ayrıca merkez kampüste 1 adet çim, 5 adet toprak sahası var.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)