Avrupa’ da Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Plaj

Dünyanın en güzel plajları sadece Amerika kıtasında değil Avrupa kırasında da çok güzel plajlar bulunmakta. Yazı nerde geçireceğiz planları yapanların ilgisini çekecek olan bu herde Avrupa da bulunan en iyi 7 plajı tanıtacağız. Ülkemizden de bir plaj bulunan içeriğimizde, farklı alternif yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.if yerleri görmeniz mümkün.

7. Ses Illetes Plajı, Formentera/İspanya

Formentera adasında bulunan bu plajda sakin olması ve eşsiz güzelliği ile dikkat çekmekte. Tatil yapacaklara turkuaz mavisi denizin, gökyüzüyle birleşmesi ile görsel zevklere hitap eden yerde tatil progı yapanların dikkatini çekebilir.ı yapanların dikkatini çekebilir.ı yapanların dikkatini çekebilir.ı yapanların dikkatini çekebilir.

 6. Porthcurno Plajı, Cornwall/İngiltere

İngiltere' yi hep yağışlı ve sisli olarak bil sekte burada da çok güzel plajlar bulunmaktadır,  Porthcurno Plajı bunlardan birisi. Cornwall' da şirin bir kasabada bulunan bu plaj yaz aylarında çok hareketli geçmekte. Yazın İngiltere' ye gideceklerin gezecekleri listeye burayı da eklemelerini tavsiye ederiz.

 5. Myrtos Plajı, Kefalonia/istan

Ege Denizini birde Yunstan kıyılarından görmeye ne iniz? Komşumuz Yunanistan' ın  çok fazla gezilecek denizi ve denize girilecek plajı olduğunu biliyorduk Myrtos Plajı da bunlardan bir tanesi. dışında tatil yapacaklara tavsiye edeceğimiz eşsiz bir yerdir. dışında tatil yapacaklara tavsiye edeceğimiz eşsiz bir yerdir. dışında tatil yapacaklara tavsiye edeceğimiz eşsiz bir yerdir.

 4. Tavşan Plajı, Lampedusa/İtalya

İtalya' nın adalarından biri olan Lampedusa, 2013 yılında bir web sitesinde yapılan en iyi plaj anketinde birinci seçilmiş bir yerdir. Demek ki gidilip görülmesi gereken yerlerden. İtalya' da bulunan bu ada Tunus' a yakın bir yerde olmasından dolayı sıcaklık konusunda da bir sorun yaşamassınız.

 3. Fuerteventura, arya Adaları/İspanya

Avrupa' da gizli kalmış cennet köşelerinden bir yer olan Kanarya adalarında tatilin tadı da bir farklı olur. Büyük Plajlara oranla daha sakin bir yer olan Kanarya adalarında sakin yerde tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında gelmektedir.

 2. Vik Plajı, Vík í Mýrdal/İzlanda

Bu plajın özelliği soğuk bir havasının olması ve denizin dallı olmasıdır.  Buraya yüzmek için değil de gezmek ve güzel manzarayı görmek için gitmelisiniz. Vik plajını diğer pilajlardan ayıran özelliği kumlarının siyah olmasıdır.

 1. Kaputaş Plajı, Kaş/Antalya

Listemizin başını memleketimizin eşsiz lerinden olan Kaputaş plajı almaktadır. Yurt Dışına çıkmayı düşünmeyenler için doğası, güneşi, denizi ve gök yüzüyle ile en iyi paljlardan biri olan Kaputaş' ı tavsiye ederiz.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)