Avrupa Konseyi Anayasaya Aykırı Ne Varsa İstiyor !

Avrupa Kseyi ya Aykırı Ne Varsa İstiyor !

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimleri Kongresi‚ kiye'den yerel oitelerce sağlanan u hizmetlerinde 'den başka dillerin kullanılmasına izin vermesini istedi.

 

Yerel yönetimlerce sağlanan kamu hizmetlerinde Türkçe'den başka dillerin kullanılmasına izin verilmesi‚ Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde son bahar oturumları kapsamında yapılan “Türkiye'de Yerel Demokrasi” konusunda yapılan görüşmelerin çerçevesinde Türkiye'ye iletilmek üzere Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne yapılan öneriler arasında yer aldı.

 

Söz konusu oturuma Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirtaş da katılmıştı. Oturuma davet edilmesine karşın Türk hükümeti ve iktidar si AKP'nin ise temsil edilmediği belirtildi.

 

 

Kongre tarafından Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne sunulmak üzere hazırlanan önern arasında‚ Türkiye'deki Belediye Yasası'nın değiştirilmesi‚ Avrupa Konseyi Ulusal Azınlıkların Korunması Çerçeve Sözleşmesi ve Avrupa Bölgesel ve Azınlık Dilleri Şartı'nın imzalanması da yer aldı.

 

{ANKA}

Kaynak: SabahTürkcan

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)