Avrupa Konseyi Anayasaya Aykırı Ne Varsa İstiyor !

Avrupa Konseyi Anayasaya Aykırı Ne Varsa İstiyor !

Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimleri Kongresi‚ Türkiye’den yerel otoritelerce sağlanan kamu hizmetlerinde Türkçe’den başka dillerin kullanılmasına izin vermesini istedi.

 

Yerel yönetimlerce sağlanan kamu hizmetlerinde Türkçe’den başka dillerin kullanılmasına izin verilmesi‚ Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde son bahar oturumları kapsamında yapılan “Türkiye’de Yerel Demokrasi” konusunda yapılan görüşmelerin çerçevesinde Türkiye’ye iletilmek üzere Konseyi Bakanlar Komitesi’ne yapılan öneriler arasında yer aldı.

 

Söz konusu oturuma Diyarbakır Başkanı Osman Baydemir ve Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirtaş da katılmıştı. Oturuma davet edilmesine karşın Türk hükümeti ve iktidar partisi AKP’nin ise temsil edilmediği belirtildi.

 

 

Kongre tarafından Konseyi Bakanlar Komitesi’ne sunulmak üzere hazırlanan önerilerin arasında‚ Türkiye’deki Yasası’nın değiştirilmesi‚ Avrupa Konseyi Ulusal Azınlıkların Korunması Çerçeve Sözleşmesi ve Avrupa Bölgesel ve Azınlık Dilleri Şartı’nın imzalanması da yer aldı.

 

{ANKA}

Kaynak: Sabah,

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)