sabit reklam
Bahar Geldi! Şimdi Bahar Temizliği Zamanı

Bahar yüzünü gösterdi. Hemen hemen bir çok kadının düşüncesi bahar temizliğini nasıl yaparım? her hafta yapılan temizlikten farklıdır. Farkı daha ayrıntılı ince temizlik gerektiren yerlere kadar temizlik yapılmasıdır.

bahar-temizligi

Temizlik yapılır da bunun için ne kadar zamanımız var? Bu soruya cevap bulmak işe başlamak demektir. Eğer ev hanımıysanız bu durumda temizliği birkaç güne yayabilirsiniz. İlk gün normal haftalık temizlik; ikinci gün halıların silinmesi;
üçüncü gün koltukların camların silinmesi, perdelerin yıkanması; belki bir gün ara verilerek sonraki gün sürekli kullanılmayan yorgan,yastık,nevresim vb. kullanılmayan eşyaların temizlenmesi veya havalandırılması yapılabilir. Evin neredeyse bir yıl boyunca hiç kullanılmayan ya da başka bir tabirle ulaşılamayan yerlerin çekilip temizlenmesi, mutfak dolaplarının dökülüp silinmesi hatta uzun süre kullanmadığınız tabak, bardakların yıkanması ve bunların tekrar düzenlenmesi.

ev-temizligi

Eğer çalışan kadın iseniz, bir iki gün işin durumuna göre yardımcı tercih edebilir ya da kendiniz yapmak isterseniz yukarıda anlattığımız süreç biraz daha uzayacaktır. Müsait olduğunuz günlerde evi temizlemeye başlayacaksınız, yavaş yavaş süreci tamamlamaya çalışacaksınız. Şimdi gelelim temizlik yaparken işimizi kolaylaştıracak püf noktalarına. Bakalım neler yapabiliriz?

Temizliği Kolaylaştıran Püf Noktaları:

Sirke:

Sirkeyi kireçlenmiş çaydanlık vb. eşyalarınızda kireci çıkartmak amacıyla kullanabilirsiniz. Kimyasal kullanmadan yapmanız da daha avantajlı olacaktır. Özellikle salata malzemelerinin yıkanmasında tercih edilen sirke daha birçok eşyanızı parlatmak amaçlı da kullanabilirsiniz. Örneğin avizelerinizin parlatılmasında, yerleri sildiğiniz suya katarak yerlerin parlamasında kullanabilirsiniz.

temizlik-yapmak

Diş Fırçası:

Diş Fırçasıyla ulaşamadığınız dar ve küçük yerlere ulaşarak gayet inatçı lekeleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Kirin durumuna göre kullanacağınız deterjanı belirler ve temizliği kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.

temizlik-dis-fircasi-ile

:

Bulaşık Deterjanını sadece bulaşıkta kullanmayın tabikide. Bulaşık deterjanı iyi bir yağ çözücüdür. Bu özelliği sayesinde birçok inatçı kirler için kullanabilirsiniz. Özellikle duş kabinlerinin inatçı birikmiş vücut kirlerinin çıkarılmasında gayet başarılıdır. Cam temizliğinde kullanırsanız daha parlak camlarınız olur temizlik sonunda tabi durulama süreci biraz daha uzun olacaktır. Ama sonucuna göre katlanılacak bir zahmet olduğunu düşünüyoruz.

cam-temizligi


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)