Baykal’ın Danışmanı İtalya’daki Nişan Töreninde Türkçe Konuştu.
Baykal'ın Danışmanı İtalya'daki Nişan Töreninde Türkçe Konuştu.
(03.07.2007)

Nişanın verilmesi dolayısıyla İtalya'nın Büyükelçiliğinde düzenlenen törene‚ Gürbüz ve ailesinin yanı sıra‚ CHP Genel Başkanı Deniz Baykal‚ İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili ve eşi Selva Marsili‚ CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve davetliler katıldı.

Büyükelçi Marsili‚ törende Türkçe yaptığı konuşmada‚ İtalya'ya karşı yakınlığı ve beslediği dostluk nedeniyle‚ önerisi üzerine İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından Gürbüz'e‚ “İtalyan Dayanışma Yüksek Nişanı”nın {L'Ordine della Stella della Solidarieta Italiana} verildiğini bildirdi.

Marsili‚ yüksek öğrenimini İtalya'nın Milano şehrinde yapan Gürbüz'ün‚ büyükelçiliğin‚ özellikle kültür alanındaki etkinliklerinde önemli rol aldığını ifade etti. Gürbüz de İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano ile Büyükelçi Marsili'ye gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti. İtalya'da eğitim aldığını ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Gürbüz‚ “İtalya dışında ikinci üniversite eğitimimi de CHP'de aldım. Sayın Genel Başkanıma ve parti yöneticilerime teşekkür ederim” diye konuştu. Büyükelçi Marsili‚ törende Gürbüz'e nişanını taktı.

CHP Genel Başkanı Baykal da Marsili'nin Türkçe konuştuğuna çekerek‚ “Sayın Büyükelçi'ye de en iyi Türkçe konuşan büyükelçi ödülü verilmeli” dedi.

{AA}

Kaynak: 7

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)