sabit reklam
Bebeklerde Burun Temizliğinin Önemi

Bebeğin sağlıklı nefes alıp verebilmesi için burun temizliğinin yapılması çok önemlidir. Kendileri burunlarını temizleyemedikleri için bebeklerin burunlarını sizin temizlemeniz gerekiyor. Bebeğiniz soğuk algınlığı veya herhangi bir sağlık problemi aşamasında değil ise burnun temizlenmesine gerek duyulmaz.

Bebeğiniz sabah uyandığı zaman nemli pamuklu bir bezle burnunun görünen kısımlarında sümük salgıları veya birikmiş toz varsa onları temizlemeniz bebeğiniz daha rahat nefes almasını sağlar. Fakat, bebeğiniz nefes alıp verirken hırıltılı sesler geliyorsa ve ağızdan nefes alıyorsa o zaman burun temizliğinin daha detaylı yapılması gerekiyor.

bebeklerde-burun-tikanikligi

Özellikle de bebekler uyuduğu zaman burunları tıkalı ise daha fazla rahatsız oluyorlar. Bu sebeple uykularından sık sık uyanırlar. Böyle bir şey yaşadığınız zaman burun içi temizleyici ve burun aspiratörleri tamda aradığınız şeydir. Burun temizliğinde işinizi kolaylaştıracak en doğru zaman banyo sırasıdır. Banyo yaptıktan sonra bebeğinizin burun içerisindeki mukus kalıntıları daha yumuşak olur ve daha kolay temizlenir.

yeni-dogan-bebeklerde--burun-bakimi

Bütün bunları yapmanıza rağmen hala bebeğinizin burun tıkanıklığı devam ediyorsa, bebeklere özel üretilen burun damlalarından kullanmanız uygun olur. Burun damlaları doğal içerikli olması yanı sıra bebeğinizin daha rahat nefes almasında etkili olacaktır.

bebeklerde-burun-temizligi

Bebeğinizin burun temizliğinde kullandığınız burun aspiratörlerini burnun temizliğinden sonra her defasında hijyenik bir şekilde temizlemeye dikkat etmeniz bebeğiniz sağlığı açısından son derece önemlidir. Çünkü, burun temizleyicilerinin temiz olması mikropların tekrardan bebeğinize ulaşmasını önler ve daha kolay ayrıca da hijyenik bir temizlik yapmış olursunuz.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)