sabit reklam
Beyin Yıkama Beşiğe Kadar İndi !

Beyin Yıkama Beşiğe Kadar İndi !

Prof. Dr. Erbuğ Keskin, AB’nin Türk kimliğini yabancılaştırma projesini kundağa taşıdı. Bebekler İngilizce ninni dinleyecek.
Kültür emperyalizmi
Çukurova Üniversitesi’nde Prof. Dr. Erbuğ’un geliştirdiği “Ninni ile Projesi”ne AB, 320 bin verdi. Projeye göre Türk bebekler, uykuya yabancı dildeki ninnilerle dalacak.

Rumlar destekliyor
Prof. Erbuğ, Türk kimliğini erozyona uğratacak projeye Rumların ortak olduğunu da açıkladı. Sağduyulu uzmanlar, AB eliyle sürdürülen kültür emperyalizminin önlenmesini istedi.

Beyin yıkama beşiğe kadar indi
AB parasıyla Türk çocuklarını kültürüne yabancılaştırma projesi geliştiren Prof. Dr. Keskin, bebeklere Türkçe yerine yabancı dilde İngiliz ninnisi dinletecek.

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Erbuğ Keskin’in geliştirdiği “Ninni ile Projesi”ne Avrupa Birliği’de para verdi. Projeye göre bebekler uykuları gelince ninnileri ’lerden başka bir dilde dinleyerek önce yabancı dil öğrenecekler. Amaçlarının yabancı dil kavramını beşikte geliştirmek olduğunu söyleyen Prof. Erbuğ’un projesine Kıbrıs Rum kesimi de ortak oldu. Sağduyulu uzmanlar AB desteği ile gerçekleştirilen kültür emperylizminin engellenmesi gerektiğini söyledi.


AB destekledi
Türkiye’nin altını oymaya çalışan, kültürümüzü, geleneklerimizi yozlaştırmaya çalışan her projeye bolca kaynak aktaran Avrupa Birliği, Çukurova Üniversitesince (ÇÜ), hazırlanan “Ninni ile Projesi”nden de desteğini esirgemedi! İhanet projesine birlik fonlarından 320 bin destek sağlandığı bildirildi. Yabancı dil eğitimine başlama konusunda çok sayıda bilim adamı önce ana dili, sonra yabancı dil eğitiminı savunurken, ÇÜ’nün hazırladığı projenin, çocukların yabancı kültürle beyinlerinin yıkanmasını amaçladığına dikkat çekildi.

İhaneti savundu
ÇÜ Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Erbuğ Keskin, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin AB fonlarına diğer ülkeler gibi parasal katkı sağlamasına rağmen havuzda biriken fonlardan proje yetersizliği nedeniyle yeterince yararlanılmadığını, birim bünyesinde yapılan çalışmalarla bu sorunu aşmaya çalıştıklarını söyledi. Keskin, birimlerinin önderliği, ÇÜ Yabancı Diller Merkezi (YADİM) koordinatörlüğünde gerçekleşecek projedeki amacın, yabancı dili öğretmekten ziyade bu kavramı beşikten itibaren geliştirmek olduğunu, bu nedenle çalışmanın olumlu sonuçlar vereceğine inandığını bildirdi.

Rum oktaklığında…
Proje koordinatörü YADİM öğretim elemanı Dr. Figen Yılmaz ise AB’nin, “Lingua” (dil öğrenimi ve öğretimi) programı kapsamında hazırladıkları projedeki amaçlarının, ninniler sayesinde bebekler ve küçük çocukların yabancı dillerle tanıştırılması olduğunu söyledi. Yılmaz, AB komisyonuna sunulan 139 proje arasında ilk etapta “tam teklif” hakkını kazanan 30 proje arasında yer alan ve ardından “en iyi ilk 8” arasına giren çalışmaya, İngiltere, Danimarka, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti ve Romanya’nın ortak olduğunu ifade etti.

İngiliz ninnisi dinletilecek
Proje kapsamında, çalışmalara ortak ülkelerin ninnilerinin derleneceğini ve veri tabanı oluşturulacağını ifade eden Yılmaz, “Bunun yanı sıra bir de web sayfası hazırlayacağız. Bu proje, çocuklarda yabancı dil kavramının erken başlamasını sağlayacağı gibi yetişkinleri de dil öğrenmeye teşvik edecek” dedi.

Anaokulunda yabancı dil öğretilmesi dünyada görülmemiş bir şeyken bizde yaşanıyordu, şimdi AB bebeklere yabancı dil daha doğrusu ingilizce öğretilmesini istiyor. Uyumaya devam edersek bir sonraki aşama ana rahmindeyken yabancı dil öğretimi olacaktır ve doğan çocuğumuz bizi “good morning” diyerek uyandıracaktır.

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)