Defne Sabununun Hangi Faydaları Vardır?

defne-sabunuDefne doğanın bizlere bir lütfu olmalı. Sayısız faydası olan bu bitkinin sabununu mutlaka evlerinizde bulundurmalısınız, tabiki de düzenli olarak kullanmalısınız.

Defne ağacı sürekli yeşil kalan yapraklarıyla bilinir. Özellikle cilt ve saçlar için iyi gelen defnenin balık salatalarında yaprakları kullanılmaktadır. Ölümsüzlüğün simgesi olarak nitelendirenlerde bulunmaktadır.

Defne Sabunu Nelere Faydalıdır?

Defne sabunu vücudu gençleştiren bir özelliğe sahiptir. Sivilcelerin çıkmasını engeller, siyah noktaları giderir. Deri gözeneklerini açarak rahatlatır. Cilt temizlemede oldukça iyidir, peelig etkisi bulunmaktadır. Saç dökülmelerinin önü geçer. Saç diplerinde yaralar varsa bunları geçirir. Doğal ve hoş kokusuyla dolaplarda da kullanılmaktadır. Ayrıca çocuklarda pişik olmasını engelleyici yapıya da sahiptir.

Defne Sabununun Sivilceler için Önemi Nedir?

Sivilceler insanları çoğu zaman günlük hayatta bezdiren bir cilt sorunudur. Defne sabunu bu konuda çok önemli bir yere sahiptir. Düzenli ve sürekli bir şekilde kullanıldığında cildinizi ne kadar rahatlattığını ve sivilcelerinizin 1 hafta gibi kısa bir zamanda geçmeye başladığı fark edeceksiniz. Ayrıca romatizma ağrılarını dindirebilen bir sabun olma niteliğini taşımaktadır. Ayrıca ı erkekler tarafından traş olurken de traş köpüğü yerine kullanıldığı bilinmektedir.

Defne Sabunu Cilt için Nasıl Kullanılır?

Defne sabununu ilk önce elimizde bolca köpürtürüz. Sonrasında cildimizi masaj yapar gibi yavaş hareketlerle uygularız. yaklaşık 1 dakika beklettikten sonra ılık bir yardımıyla durularız. Düzenli şekilde uygulandığında faydasını göreceksiniz.

Defne Sabunu Nasıl Yapılır?

Defne sabununu bir çoğumuz kullanmaktayız. Peki bu defne sabunu nasıl yapılıyor, şimdiye kadar hiç ettiniz mi?

Öncelikle defne ağacının meyvelerinden defne yağı sağlanır. Ve cilde çok faydalı olan bu defne yağına sızma zeytinyağı ilave edilerek karıştırılır. Katkı maddesi eklenmeden tamamen doğal olarak üretimi tamamlanan defne sabunu bu işlemlerden sonra bizlere ulaşır.

Defne sabunun hiç bir yan etkisi, zararı bulunmamaktadır. Çünkü tamamen doğaldır, Doğadan bizlere ulaşan bu güzel sabunla ilgili daha önce herhangi bir rahatsızlığı olan da dıuyulmamıştır.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)