sabit reklam
En Değerli Maddeler

Gramı 62 trilyon dolar değerinde olan maddeden 100 gram bulabilen kişi tüm dünyayı satın alabilir. Bu yazımıda dünyanın en değerli maddelerinin listesini bilgicik.com okurlarına sunuyoruz.
1 – Safran: 1 gramı 11.13 dolar olan madde safran çiçeğinden üretilir ve çeşitli ağrılar, depresif durumların tedavisinde kullanılır.
2 – Altın: 1 gramı 56.73 dolar hesaplanan altın tüm dünyada yaygın olarak kullanılan en değerli metallerden biri olarak kabul edilir.
degerlimaddeler
3 – Platin: 1 gramı 58 dolar olan, bilimsel deneyler sırasında katalizör rolünü oynuyor. Ayrıca kanser hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlarda da bu maddeye rastlanıyor.
4 – Metamfetamin: Gramı 100 dolar olan bu madde esasen ilaçların terkibine katılır. Yüksek dozlu uyuşturucu etkiye sahip olan Metamfetamin bağımlılık yaratan özelliğe sahiptir.
5 – Gergedan Boynuzu: 1 gramı 110 dolardan satılan gergedan boynuzu tıp alanında yanık ve vücut ağrıları için kullanılır.
6 – Eroin: Hazırda 1 gramı 131 dolar olan ve dünyanın en tehlikeli maddelerinden sayılan eroin insan bilincini etkileyen uyuşturucu türüdür. “Beyaz ölüm” olarak adlandırılan bu madde insanda 1 kez bile kullanıldığında bağımlılık yaratıyor.
7 – Kokain: 1 gramı 215 dolar olan bu madde en tehlikeli uyuşturucu maddeler arasında yer alıyor.
8 – LSD: 1 gramı 3000 dolar olarak değerlendirilen LSD adı verilen ilaçlar güçlü şekilde hallüsülasyon etkisine sahiptir.
9 – Plütonyum: Bu maddenin 1 gramı 4000 dolar. Askeri amaçlar ve nükleer reaktörler için kullanılan plütonyum yüksek derecede zehirli ve kanser yapıcı güce sahiptir.
10 – Güreş: 1 gramı 9000 dolar olan nadir mineral içeren güreş, içerdiği demir oranına göre bir takım hastalıkların mücadelesinde kullanılan kristaldir.
11 – Taaffeite: 1 gramı 2500 – 20.000 dolar arasında değişen leylak renkli bu mücevher elmastan daha az bulunan değerli bir taştır.
12 – Trityum: 1 gramı 30.000 dolar civarında olan tritium maddesinden tiyatro, okul ve ofis binalarının konuşmasında yazılan EXİT sözünde kullanılır.
13 – Pırlanta: 1 gramı 55.000 dolar değerinde olan ve en sert maddelerden biri sayılan değerli taşın bileşimi saf karbondan oluşur.
14 – Kalifornium: 1 gramı 27 milyon dolar olan bu madde 1950 yılında keşfedildi.
15 – Antimadde: 1 gramı 62 trilyon dolar olan ve dünyanın en pahalı maddesi sayılan antimatterin uzay yakıtı olma ihtimali var. 1 gramı fantastik miktarda değerlendirilen maddenin 100 gramı karşılığında tüm dünyayı satın almak mümkündür.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)