Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul DİNDAR’a Onurluk Belgesi Verildi

Eskişehir Milli Müdürü Ertuğrul DİNDAR’a Onurluk Belgesi Verildi
(27.09.2007)

http://www.negatif.com/fotolar/449/8449/31412136b073a5d9e479031ef0a88dba.jpgEskişehir MEM Kararına Sivil Toplumdan Büyük Destek

 

Yeniden Vatan ve Hürriyet Birliği tarafından başlatılan ve Dil Tarih Kültür Birliği ile Dil ve Tarih Derneği tarafından desteklenen kampanya kapsamında 3 oluşum‚ Eskişehir Milli Müdürlüğü’ne ziyaret düzenledi…

 

Kendisine onurluk belgesi {plaket} veren oluşumların temsilcilerini makamında ağırlayan Eskişehir Milli Müdürü Sn. Ertuğrul Dindar‚ aldıkları kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladığını ifade etti. Kendisine verilen destekten oldukça memnun olan DİNDAR‚ okullarda Kültürü’nün özelliğini taşıyan ürünlerle öğretim yapılması konusundaki fikirlerimize katıldığını beyan etti.

 

Yeniden Vatan ve Hürriyet Birliği adına Burak İPEKLİ {Ankara Temsilcisi}‚ Türk Dil Tarih Kültür Birliği adına İsmet ANLI {Ankara Temsilcisi}‚ Dil ve Tarih Derneği adına da Hilal Özgen onurluk belgelerini Sn. Dindar’a verdiler. Eskişehir’de alınan kararın yurt çapında yaygınlaşması konusunda ortak çalışma içerisinde olduklarını ifade eden yetkililer‚ diğer MEB Müdürlüklerinin de üzerine düşeni yapmalarını talep ettiler.

 

 

Onurluk Belgesi veriliş töreni sırasında Doğan Haber Ajansı‚ Sakarya Gazetesi‚ 2 Eylül Gazetesi ve Kanal 26’nın temsilcileri de oradaydı. Onurluk belgelerinin verilişi hakkında kısa bir açıklama yapan Vatanbir Uyumlaştırıcısı ve TDTKB Ankara Temsilcisi İsmet ANLI: “Elbette sadece yasaklamak çözüm değildir. Çocuklarımızın önüne doğru olan koymadıkça onları suçlayamayız. Tarihini anlatan çizgi romanlarımız ile onlara tarihlerini sevdirerek öğretmeye çalışıyoruz. Bu karar sayesinde ise okulda birbirilerinden özenerek yabancı sahte sanal kahramanlara ilgi duymalarının önüne geçmiş oluyoruz.” dedi.

 

Yeniden Vatan ve Hürriyet Birliği
Haber Birimi

Kaynak: Vatanbir Türkcan

 

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)