sabit reklam
Evden Para Kazanmanın Sırrı Blog’da

Jorn Barger tarafından blog ilk 1997 yılında kurulmuştur. Okul yıllarında öğretmenlerimiz daima günlük tutmamız konusunda bizi teşvik etmiştir. Günlük tutmanın kişinin kendini ifade etmesinde ve kaleminin kuvvetli olmasında oldukça önemi büyüktür.

Eskinin günlükleri gelişen teknoloji ile günümüzde İnternet de blog haline dönmüştür. Günümüzde her konu ile alakalı İnternet günlüğüne ulaşmak mümkündür. Peki blog yazmanın önemi nedir? Blog yazmanın bize faydası nedir? İnternet de kendi işinizi kurarak hem kendi dükkanınızı açmış olduğunuz gibi daha kısa sürede oturduğunuz yerden para kazanmanın da yolunu bulmuş olacaksınız. Dükkan açmaktan kastımız kendinize İnternet de bir blog sayfası açmak anlamına geliyor. Nerede olursanız olun İnternet’in olduğu her yerden blog yazıları yazarak gelir sağlayabilirsiniz.

İnternet’in günümüzde en popüler para kazanma yollarından biri de blog yazmaktır. Google’ın sürekli yeni bilgilerin eklendiği dinamik olan bloglara önem vermesi ve yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkmasını sağlaması, blog yazarlığının değerini günden güne artırmıştır. Herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman siteye ek olarak bir blog sayfası olduğunu sizde mutlaka görmüşsünüzdür.

blog-yazarak-para-kazanmak

Blog Yazmanın Faydaları Nelerdir?

 1. Bilgiyi artırma
 2. İyi bir yazar olmayı sağlama
 3. Güçlü ağa sahip olma
 4. Kendi işinin patronu olma
 5. Para kazandırma

gibi faydalar sağlıyor. Blog yazarken öncelikle yazılacak konu hakkında iyice araştırma yapmak gerekir. Konuya hakim olunduğu zaman daha akıcı bir dil kullanabiliyor ve okuyucuya ayrıntılı bilgiler sunabiliyorsunuz. Yazılan her yazı bilgi dağarcığını artırıp kalıcı bilgilere sahip olabilirsiniz. Usta yazar ve usta şairlerde eminim ki hayatının bir köşesinde mutlaka günlük yazmıştır. Blog yazdıkça günlük dilden uzaklaşıp daha süslü kelimeleri yerleştireceksiniz hafızanıza ve insanlara daha etkili anlatım şekline sahip olacaksınız. Aynı zamanda ifade gücünü de artıran blog yazma geliri oldukça yüksek bir iştir.

Yazdığınız bloglar ile gün geçtikçe daha fazla okuyucuya ulaşmayı başaracaksınız. Beğenilen bir yazar olmayı başardığınızda İnternet de güçlü bir takipçiyi de kazanacaksınız. Özel sektörde çalışan kişiler kendi işinin patronu olmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle blog yazma işine sizde dahil olun ve istediğiniz yerde istediğiniz saatte yazmanın mutluluğunu yaşayın. Blog yazmanın en güzel yanı da galiba para kazanmak. Yazdığının blogların maddi olarak karşılığını aldığınız zaman bu sizi daha hırslandırıp başarıya yükseltecektir. Blog yazdıkça büyük bir kitleye sahip olduğunuz zaman artık işiniz sizin için keyifli hale gelecek. Bilgi yelpazenizi genişletiyor aynı zamanda iyi bir gelir elde ediyorsunuz. Bu durum herkesi memnun edecek önemli bir konudur.

Blog çeşitlilik gösteren bir konudur. Yani bazı yazarlar kişisel konular yazarken bazıları kamu üzerine paylaşımlarda bulunuyor. Gündemdeki konular ile ilgili kendi görüşünü ve deneyimlerine de paylaşanlar yok değil. Yazılan bloglar aslında bir diyalog aracıdır. Nasıl mı? Blogların birçoğunda okuyucu kendi yorumlarını da paylaşma olanaklarına sahiptir. Tüm Dünya da kullanılan blog uygulaması ilk olarak ABD de başlamış olup Afrika en düşük blog yazarı sayısına sahip kıtadır. Çin’de ki blog yazan sayı ise 5 milyondur.

Hızlı Blog Yazmanın İp Uçları

 • Dikkat dağıtan şeylerden uzak durun
 • Tek seferde bir iş yapın
 • Yazdığınız blogların önemli noktalarını belirleyin
 • Fikirlerinizi not alın

blog-yaz-para-kazan

Beş Aşamada Blog Yazma

 • Dinlenin, yazın, başarıya ulaşın
 • Sessiz ortam bulun, sürekli ve belirli zaman aralıkları ile yazın
 • Yazılar için ön hazırlık yapın
 • Kararınızı verip yüksek öz güven ile daima koşun
 • Yazıları yayınlamadan önce mutlaka gereken kontrolleri yapın

5-asamada-blog-yaz

Blog yazarken para kazanmanın bir kaç yolu var ama bu yollardan en önemli olanlarında değinmek istiyorum. Birincisi, affiliate marketing sistemine üye olup satış ortağı olacağının ürün hakkında makaleler yayınlamak. İkincisi ise, bloglarınıza Google Adsense reklamlarını ekleyip reklamlardan para kazanmaktır. Bunlar blog yazarken para kazanmanın en popüler iki maddesidir.

Blog Yazmak Ne kadar Kazandırır?

Para kazanmak tamamen ziyaretçi sayısına bağlıdır diyebilir. Günlük ziyaretçi sayısı ne kadar artar ise kazanç da o kadar artıyor.

 • İlk ay blog yazma, tasarlama gibi konular ile ilgilenilir
 • İkinci ayda yavaş yavaş kazanç başlar ve bu sizi hırslandırır daha çok çalışır aynı zamanda kazanırsınız
 • Üçüncü ayda blog yazma konusunda uzman olursunuz ve ayda 500-600 civarlarında bir gelir elde edersiniz
 • Dördüncü ayda ise blog yazma da profesyonel olunduğu gibi para kazanmada da yükselirsiniz. 2-3 ayda bir blog yazmanız yeterli olacağı gibi ayda 2000-2500 civarında bir gelir elde edersiniz.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)