sabit reklam
Facebook ile Yarışamayan Sosyal Ağlar

facebook- sosyal-ag

Facebook’u geride bırakma öz güveniyle yola çıkan sosyal ağlar, çoğu zaman facebook ile  rekabete bile giremiyorlar. Peki neden, bu sosyal ağlar neyi doğru yapamıyorlar? Bu siteler özünde iyi fikirlerle açılomış olsalarda, yaptıkları bazı yanlışlar onları yok olma durumuyla karşı karşıya bıraktı.

Ello

Ello, kullanıcılarına reklam göstermiyor ve bu konuda da oldukça kararlı bir sosyal ağ. Bütün her şeyi sonuna kadar basite indirgeyen Ello sosyal ağında arkadaşlarınızın neler yaptığına göz atabiliyorsunuz. iyi bir fikir olsa da, kısa bir süreden sonra yapılan paylaşımların, daha önce yapılan paylaşımların tekrarı olduğunu görüyorsunuz.

ello-sosyal-ag

Facebook ise arkadaşlarınızdan ve tanımadıklarınızdan daha çok ilgi çekici içerikler sağlıyor. Aynı paylaşımlara birden fazla rastlama ihtimaliniz ise oldukça düşük.

Tsu

Neredeyse kimse duymamıştır, kullanıcılarına içerikleri için ödeme yapacağını vaad ediyor. Sosyal medya için profesyonel ve içerik pazarlamacılarından oluşmuş bir yapısı var. Her seye rağmen Tsu içeriği az olduğundan sınıfta kalıyor.

tsu-sosyal-ag

App.net

App.net, Twitter’ın 2007 yılındaki yapısını hatırlatan bir sosyal ağ. Sadece belli teknoloji firmalarının, sosyal medya yöneticilerinin ve teknoloji tutkunu kullanıcılarının olduğu bu sosyal ağda haber kaynağınızda enteresan paylaşımları görebilirsiniz.

app-net-sosyal-agMedium

Medium eski bir sosyal ağ. Twitter ve Facebook sosyal ağlarının aksine daha uzun metin paylaşımlarına izin veriyor, genel olarak bloglarla yarıştığını da söyleyebiliriz.

medium-sosyal-ag

Bu sosyal ağda malesef facebook ile olan yarışını kaybediyor.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)