Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Futbolcu

Bu listeye koyabileceğimiz ç fazla yetenek olmasından dolayı,  en iyi 10 kişiyi oluştururken oldukça zorlandık. Hepsi birbirinden yetenekli insanlardan oluş sektöründe en iyi 10 futbolcuyu en çok gol atan, en asist yapan ve oyunda kalma sürelerine göre başarılar gösteren oyunculardan oluşan liste oluşturduk işte bu listede adı geçen en yetenekli futbolcular.

10. Ronaldinho

ronaldinho1980 yılında Brezilya'nın Porto Alegre şehrinde doğmuştur. Ronaldinho' nun ailesi çok fakirdir, geçimlerini ise abisinin futboldan kazandıklarıyla yapmaktaydılar. Çoğunluğu fakir olan ülkede, en iyi çıkış yolu çocukların futbolcu olmasıdır. Ronaldinho' da bunlardan biridir. İlk futbol hocası abisi olmuştur. Çok iyi çalım yeteneğine ve usta işi vuruşlara sahip olan Ronaldinho belki sakatlık yaşamasaydı, listemizin sırasında gösterebileceğimiz kişi olacaktı.

 

 

9. Ronaldo

ronaldoMuhteşem hızı ve gol yollarında ki bitirici kabiliyetiyle listemize giren Ronaldo, kendini ilk PSV' de göstermiştir. Burada ilk sezonda 35 gol atarak Barcelona' ya trasnfer olmuştur. Burada çok başarılı bir grafik çizen Ronaldo 49 maçta 47 golün altına imza atarak müthiş bir grafik çizmiştir. 21 yaşında en iyi futbolcu seçildi.

 

 

8. Christiano Ronaldo

c-ronaldoPortekiz' in efsanevi ismi Ronaldo şu dönemin en iyi futbolcularından gösterilmektedir. Topla birlikte hızlanması ve topu kaybetmemesi, ileriden şutları, golleri ve asistleriyle listemize giriş yapmıştır. Şuanda 94 milyon € ile dünyanın en pahalı futbolcusu olarak gösterilmektedir.

 

 

 7. Zinedine Zidane

zidaneCezayir asıllı Fransız futbolcu Zinedane Zidane, Dünya futboluna adını yazdırmış başarıdan başarıya koşmuş diğer bir . FIFA tarafından 1998-2000 ve 2003 yıllarında en iyi futbolcu seçildi. Orta sahada oyun kurucu pozisyonunda oynamasına rağmen çok iyi çalımları ve gol vuruşlarında ustalığı ile en iyiler listesine girmeyi başardı. Son olarak 2006 yılında  yapılan Dünya şampiyonasında bir futbolcuya kafa atarak futbolu bıraktı.

 

 

6. Michel Platini

Michel-Platini1957 doğumlu Fransız futbolcu, şuanda UEFA' nın da başkanlığını yapmaktadır.Futbol tarihinin en önemli futbolcularından olan Michel Platini Avrupa' da 3 defa art arda yılın futbolcusu ödülünü alan iki isimden biri oldu.

 

 

 

 

5. Johan Cruyff

cruyff1947 Hollanda  doğumlu olan futbolcu, Avrupa' da 3 defa yılın futbolcu ödülünü alan 3 isimden biri olmuştur. Diğer ikisi art arda 3 defa almıştır. 1974 yılında Hollanda' nın finale kalmasında çok büyük katkıları olmuştur. “Cruyff Dönüşü” olan akıma adına veren futbolcu ommuştur.

 

 

4. Franz Beckenbauer

beckenbauer1945 yılı Almanya doğumlu olan Franz Beckenbauer özellikle defanstan topu alarak çalımlamalarıyla ünlüdür. Müthiş bir yeteneğe sahip olan Franz Beckenbauer, 1976' da Avrupa' da ve 1966-1968' de de Almanya' da en iyi Futbolcu seçilmiştir.

 

 

 

3. Pele

peleKüçük yaşta ayakkabı boyacılığı yaparken keşfedilmiştir (11). Dünya Futbolunda Büyük öneme sahip olan Pele, Brezilya ile 3 defa Dünya şampiyonluğuna ulaştı. Brezilyanın Santos takımında futbola başlayan Pele hiç yabancı ülkede oynamadan, yine Brezilya' nın Cosmos takımında Futbolu bırakmıştır.

 

 

2. Maradona

maradona1960 Yılında Arjantin doğumlu Maradona gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olarakta söyleyenler olmaktadır. Özellikle topla birlikte hızlanması ve topu kaybetmeden çalım atması kendisini eşsiz kılmaktadır. 96 kez Arjantin milli formasını giyen Maradona 36' da gol kaydetmiştir. Şuanda Arjantin milli takımının teknik direktörlüğünü yapmaktadır.

 

 

1. Lionel Messi

messilistemizin ilk sırasında da bir Arjantinli bulunmakta. 1987 Doğumlu Messi oyun tarzı ve çalım ustalı ile Maradona' ya benzetilmektedir. Genç yaşta olmasına rağmen FIFA tarafından defalarca “yılın futbolcusu” ödülüne layık görülmüştür. Yaşına rağmen kırdığı rekorlarla ilk sırayı hakkeden futbolcudur. Önümüzde ki günlerde nasıl rekorla imza atacağı merakla beklenmektedir.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)