sabit reklam
Google Translate’ten Muhteşem Özellik!

Dünyadaki en büyük ve geliştirdiği algoritmalarla en güvenilir arama motoru olan Google, Google Translate servisiyle farkını ortaya koyacak gibi görünüyor. Dikkatleri üzerine çekecek olan arama motoru devi fotoğraf çekildikten ve gönderme işleminden sonra google translate yeni özelliği kullanmaya olanak sağlayacak. Bahsedilen güncellemeyle kamera görüntüleri üzerinden desteklenen dil seçenekleri arasında çeviri yapılmış olacak. Google Translate kullanırken canlı çevirinin gerçekleştirilebilmesi için gereken tek şey sadece kamerayı açıp yazıya tutmak. Görüntü ekrana geldiğinde bir arayüz oluşacak ve çevrilmesini istediğiniz dil onaylanarak işlem bitecek. Bu sayede herhangi bir görseli de kaydetmenize gerek olmayacak.

google-translate- yeni-ozellik

İlk önce cihazlardan canlı çeviri işlemini için İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca ve Fransızca dil seçenekleri desteklenecek. Aynı zamanda ilk başlarda sadece İngilizce dilinden bahsedilen diğer altı dile çeviri işlemine olanak sağlanacak.

 

Google Translate servisinin yeni güncellemesinde ki özellikler bununla bitmiyor. Konuşma üzerinden de çeviriyi destek verecek olan bu güzel servis sayesinde İngilizce konuşan birine telefonu tutarak, bu servisi kullanarak desteklenen dil seçeneklerinden birini kullanarak çevirisini anlık dinleme imkanına sahip olabileceksiniz.

Sözlü ve yazılı iletişim için hayatımızda vazgeçilmez arasında olmayı sürdürecek olan popüler çeviri servisi olan Google Translate için Türkçe dil desteğinin ne zaman ekleneceği konusunda şuan için herhangi bir bilgi verilmemiş durumda.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)