Gülhane Askeri Tıp Akademisi

Gülhane Askeri Tıp Akademisi
(Üniversiteler)

Şehir : Ankara

Telef No : 0 312 325 12 11

Web Adresi : www.gata.edu.tr

Türk tıbbına bir asırdan fazla hizmet veren GATA; Gülhane Askeri Tatbikat Okulu ve Hastanesi adı altında 30 Aralık 1898 tarihinde İstanbul'da Topkapı Sarayı surları içerisinde kurulmuştur.

leşim:1953 yılından 1971 yılına kadar Bahçeliler'deki şimdiki K.K.K. lığı binasının bir bölümü olan eski binada hizmet veren GATA, 1971 yılında Etlik'teki bugünkü binalarına taşınmış ve 30 yıldır faaliyetlerini bu kampü sürdürmektedir.

Bugün Gülhane Askeri Tıp Akademisi, ön lisans, lisans ve lisansüstü olmak üzere on değişik dalda yaklaşık 3000 personele eğitim-öğretim hizmeti vermektedir.

Bu eğitim ve öğretim; Askeri Tıp Fakültesi eğitim ve öğretimi , Tıpta lık eğitim ve öğretimi,  Yüksek Lisans ve Doktora eğitim ve öğretimi, Stajyer eğitim ve öğretimi, İlk ve Acil Yardım eğitim ve öğretimi, Araştırma Geliştirme Faaliyetleri ve mikrocerrahi eğitimi , Hemşirelik Yüksek Okulu eğitim ve öğretimi ,  Sağlık Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu eğitim ve öğretimi , Yurtdışı Kurs ve Staj Tahsil faaliyetleri, Yurtiçi ve Yurtdışı sel faaliyetleri kapsamaktadır.sel faaliyetleri kapsamaktadır.sel faaliyetleri kapsamaktadır.sel faaliyetleri kapsamaktadır.sel faaliyetleri kapsamaktadır.sel faaliyetleri kapsamaktadır.

6 yıllık Tıp Fakültesi eğitimi;
2 yıllık ön lisans eğitimi,
3 yıllık lisans eğitimi,
1 yıllık internet eğitimi
olmak üzere 3 kademeden şmaktadır.

Kuruluşumuzun önemli görevlerinden biri de; bilim, teknoloji ve eğitimdeki gelişmeleri ederek orta ve uzun vadeli yeni programlar ve projeler oluşturmaktır. Bu faaliyetlerimiz kapsamında geçen yıl;165 i yurtdışı, 382 si yurtiçi olmak üzere toplam 547 adet bilimsel yayın yapılmıştır.

» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! «

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)