sabit reklam
İşsizlik Oranında Yükselme %11,3 Olarak Görüldü

Türkiye’ de işsizlik sorunu en büyük problemlerin başında gelmektedir. Milyonlarca insan iş bulmamakta. Ocak ayı işsizlik oranları da TUİK tarafından açıklandı. 15 yaş ve üzeri işsizlik oranları yaklaşık %1 oranında artarak 455 bin kişi daha işsizler olarak kayıtlara geçti. Şuanda ülkemizde işsiz sayısı 3 milyon 259 bin kişi olarak  belirlendi. Böylece geçen seneye oranla 1 puanlık artış göstererek % 11,3’ e yükseldi. Bu artış son 5 yılın en büyük artışı olarak karşımıza çıktı. Yani 2010 martta ayında yapılan açıklamadan beri en yüksek işsizlik oranı ile karşılaştık.

Tarım dışı işsizlik oranında 1,3 artış ile % 13.4 olarak görüldü. Ülkemizde her 5 gençten biri iş bulamamakta ve işsiz. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranında 0,4 puan inerek % 32,4 olarak belirtildi.

TUİK’ in verileri açıkladığı dakikalarda Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK basın mensuplarının sorularını yanıtlar ilginç bir diyalog  yaşandı. Mehmet Şimşek “ Aldığımız tedbirlerle önümüzde ki aylarda önemli artış olacağına inanıyorum” dedi


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)