Kadınlarda Sezgi
Kadınlar, gelecek olayları önceden tahmin edebiliyorlar. Erkekler ise böyle bir duruma inanmak istemiyorlar. Kadının birşeyleri önceden sezmesi diye bir şey gerçekten mi varmıdır, yoksa tüm bunlar sadece bir söylentiden mi ibarettir?
kadinlarda-sezgi2Sezgi kadına erkeklerin hatta kendilerinin bile bilmediği şeyleri daha önceden fark edebilmek için verilmiştir belkide, belkide bu yüzden diğer insanları daha rahat anlayıp çözebilirler.
Psikologların bir çoğuna göre, “sezgi” temel olarak kadınların onlara özel olan ince, hassas duygularına ve güçlü heyecanlarına bağlıdır.
kadinlarda-sezgiAlimler şunu açığa çıkardılar: Kadınlardaki böylesine güçlü algı, onların sezgilerini iyi yönetmelerine bağlı. Erkekler de de bu özellik var  kadınlardaki kadar güçlü değil. Erkeklerin çoğu zaman bir rehbere, yön veren fikir veren birine ihtiyaçları vardır ama kadınlar kendi içgüdülerine güvenmeye her zaman devam ederler.
Sezgi, bilinçaltında herhangi bir bilginin işleme sürecidir. Sezgisel duygular bilgilendirme durumunun düşük olduğu zamanlarda veya zaman kısıtlaması varken hızlı karar almaya ihtiyaç olduğu zamanlarda daha çok işe yarıyorlar.
Yabancı üniversitelerin ılarında kadın ver erkeklerin sezgi durumlarını anlamak için aynı sayıda kadın ve erkek çağrıldı. Kişileri hangilerinin içten güldüğü ve gülmediği şeklinde deneylerde sonuç olarak kadınların erkeklere göre %70 oranın daha doğru sonuca ulaştıkları anlaşıldı.
Bayanlar kendi özelliklerinden çok iyi faydalanabiliyorlar. Kadınlarda beynin iki bölümü arasında etkileşim mükemmel olduğu için onlara sezgisel ve analitik düşünceyi uyarlamak daha basittir. Bu duruma göre, kadınlar eşsiz bir avantaja sahiptirler.
Bilim adamları her ne kadar kadınları bu denli yetenekli bulsalarda, kadınlar bunun pekte farkında olmayarak: “sen neden böyle düşünüyorsun?” sorusuna genelde “ben bunun doğru olduğunu hissediyorum!” cevabını verirler.
Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)