Kağıttan Yalnızlıklar 3


Kağıttan Yalnızlıklar 3...

Kağıttan Yalnızlıklar...

Dema, o günden sonra Ekini görmedi ve onun yüzünü anlamsız bir şekilde 3 yıl boyunca unutamadı. Bu sırada o yerleşkeye başka insanlar geliyor, başka kızlar türlü türlü bahaneler ile Dema'nın yanında olmak istiyordu. Dema bu durumdan bazen rahatsız oluyor, bazen hiç sesini çıkarmıyordu: halinden memnundu. Yaşamak için balık tutmak ve satmak zorundaydı. Balık tutmak için diğer zenginler gibi motorlu teknesi yoktu. Kürekleri aynı oranda çekmeliydi. Sabah saatlerinde şafak sökmeden balığa çıkması ve erken dönerek balıkları satması gerekiyordu. Dema, bu işi ç iyi biliyor, büyük balıkların hangi saatlerde genelde nerelerde olduğunu çok iyi tahmin ediyordu. Bu yüzden bazı kötü niyetli insanlar Dema'yı istemiyor, onun kazanmasını kendilerine hakaret olarak görüyor ve onu çok kıskanıyorlardı.

Dema'ya kötü kötü bakıyor, sadece bununla kalmıyor kötü planlar düşünüyorlardı. O günün akşam vakti, diğer balıkçılar aralarında toplanarak sinsice bir plan yaptılar. O gece aralarından seçtiği bir balıkçı, Dema'nın ağını kesti ve gizlice uzaklaştı. Dema, bundan habersiz ihtiyacı olduğu parayı kazanmak için erkenden kalktı ve kürekleri çekmeye başladı. Dema, ağın kesildiğinden habersiz yoluna devam ediyordu. Ağı atmak üzere olan

Dema, ağda bir kesilme meydana geldiğini fark etti. Üzülerek, evine doğru yola koyuldu. Yolda, bu işin kimin yaptığını düşünmedi. Düşündüğü tek şey nasıl yaşayacağıydı. Dema, asık bir surat ile teknesini bağladı. Dema, hemen başka bir iş aramaya koyuldu. Çarşıda gezdi ve iş ilanı aramaya başladı. Çarşıda Dema, uzun süredir adada kalmış ve yeni karaya ayak basmış birini andırıyordu. bakışlara aldırmayan Dema, keskin bakışlarını güzel kızların gözlerine yöneltiyor, onları etkiliyordu. Dema, bakır işçiliği ile uğraşan yaşlı bir ustanın dükkanındaki camda asılı duran kağıtta yazan yazıyı uzun bir yazı varmışçasına okur gibi yaptı. İncelerken kağıdın hemen üstünde gözüken yaşlı usta, Demaya gülümseyerek baktı. Dema uzun bir süre burada çalıştı ve yaşlı ustanın kızı ile evlendi. Tatil zamanları denize kıyısı olan küçük evinde eşi ile kalıyordu. Mutlu bir yaşam süren Dema, güzel eşi ve iki çocuğu ile mutlu bir yaşam sürdüler… / Mesut Yıldırım (bilgicik.com)

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)