sabit reklam
Karadeniz Teknik Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi
()

Şehir : Trabzon

Telefon No : 0 462 377 30 00

Web Adresi : www.ktu.edu.tr

1955 yılında kuruldu.

Yerleşim: Şehrin 5 km doğusunda Kanuni, şehrin 12 km batısında Fatih Kampüsü bulunuyor. Bunların dışında Sürmene ve Gümüşhane Kampüsleri de eğitime devam ediyor.

Eğitim: Türkçe-İngilizce olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 19 fakülte, 2 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 14 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Kanuni Kampüsü’nde Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 3 750 kişi; Fatih Eğitim Kampüsü içinde 1 850 kişi; Trabzon şehir merkezinde 150 kişi kapasiteli yurtlar mevcut. Bunların dışında Ordu’da 750, Giresun’da 625, Rize’de 800, Gümüşhane’de 725, Rize Çayeli’inde 235 kişilik yurtlar öğrencilerin hizmetinde.

Beslenme: Merkez Kanuni Kampüsü’nde 800 öğrenciye yemek verilebiliyor. Bunun yanında diğer kampüslerde de öğrencilerin yemek ihtiyacı karşılanabiliyor.

Teknoloji: Üniversite bünyesinde eğitim ve araştırma amaçlı laboratuvarlarda yaklaşık 2 000 PC var. Her öğrenciye temel bilgisayar bilgileri veriliyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi’nde 2 çocuk doktoru, 6 pratisyen hekim, 2 diş doktoru, 1 eczacı ve 3 hemşire bulunuyor.

Spor tesisleri:Öğrencilerin spor faaliyetlerini yapabilecekleri olanaklar var. 1 çm, 1 futbol sahası, 3 minyatür futbol sahası, 2 tenis kortu, 2 açık basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 1 kapalı spor salonu ve 1 olimpik açık yüzme havuzu var.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)