“Kebap Ye!” Fransız Müzik Piyasasında

“Kebap Ye!” Fransız Müzik Piyasasında

Kebapçı Yılmaz Karaman'ın “Kebap Ye” şarkısı single olarak çıktı.

Siirtli Yılmaz Karaman, neşeli ve sempatik tavırlarıyla bir anda Fransa'nın gündemine oturdu.

Yılmaz, kebabı sevdirmek iç Fransızca ve Türkçe rap tarzında hazırladığı “Mange du kebab-Kebap ye” şarkısı internette bir günde 15 bin, bir ayda 450 bin kişi tarafından tıklanınca, kendisini Fransız müzik piyasasında buldu.


Siirt'te dünyaya gelen Yılmaz, ailesi 4 yaşındayken Aydın'a göç etti. İlkokulda simit satarak harçlığını çıkaran Yılmaz, okul bitince turistik yerlerde garsonluk yaptı, 3,5 yıl önce geldiği 'te bir yıl Fransız işyerinde çalıştı.


Ardından Paris'in 18'inci bölgesinde bir Türk‘e ait olan kebapçıda işe başlayan Yılmaz, sempatik tavırlarıyla müşterilerin dikkatini çekti ve Fransızlara kebabı sevdirmek için Fransızca Türkçe karışık “Mange du kebab-Kebap ye” şarkısını hazırladı. Bir Fransız müşterisinden yardım alarak şarkısına “klip” çeken Yılmaz, daha sonra görüntüleri internetteki paylaşım sitesi Daily Motion'a verdi.


Amatör video çekimi haziran ortalarında internette yayımlandığı ilk günde 15 bin, bir ayda 450 bin kişi tarafından tıklanınca Yılmaz, İngiliz müzik şirketi EMI'nin dikkatini çekti. Yılmaz ile temasa geçen şirket sözleşme imzaladı ve “Mange du kebab-Kebap ye”yi single yaptı. Yılmaz'ın ismi de “LilMaaz” olarak değiştirildi.


“Kebap ye” önceki gün Fransa'nın en büyük elektronik, kitap, CD satan mağazalar zinciri Fnac'da satılmaya başlandı.


Özellikle Fransız haber ajansı AFP'nin Yılmaz Karaman ile ilgili haberinden sonra tüm Fransız medyasının ilgi odağı haline gelen “şarkıcının” çalıştığı kebapçıda yalnızca Çarşamba günü 14 farklı Fransız televizyon, gazete ve radyo kanalı Yılmaz'la röportaj yaptı.


Ani gelen şöhretin şaşkınlığını yaşayan Yılmaz ise başarısından duyduğunu belirtti.

Yılmaz, “Her şey bir anda oldu. Her şey, sadece kebabı Fransızlara daha fazla nasıl sevdiririm düşüncesiyle başladı. İçeride kebap, yağ, soğan, domates başta olmak üzere yiyecek her şey var. Ben de bunları öne çıkaran sözlerle müzik yaptım. Sağolsun, Fransız arkadaşlar da klip yapmama yardımcı oldular. Klip internette izlenince EMI benimle bağlantı kurdu ve single yaptık” dedi.

Kebapçıdaki işine devam eden Yılmaz Karaman'ın videosu www.mangedukebab.com adresinden izlenebiliyor.

Kaynak:

 

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)