sabit reklam
Kediler neden gizlenirler?

Hollanda yapılan bir araştırma’da kedilerin kendilerini neden sürekli gizlediği yönünde bir araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırma’da uzmanlar kedilerin kapalı kutularda ve diğer kapalı mekanlarda gizlenmesinin nedenlerini belirlemiş durumda. Hollanda basınında yer alan bilgide, kedilerin kutularda gizlenmekle stresle baş edebilmek için olduğu saptanmıştır.

Bilim adamları bu sonuca 19 kedinin davranışını analiz ettikten sonra bu kararı verdiler. Araştırma çerçevesinde kediler iki gruba ayrıldı. İkinci gruptan farklı olarak, birinci grubun kutularda gizlenmesine imkan tanındı.

kediler

Araştırmacıların üçüncü gününde yaptığı gözlemlerde, ikinci grubun kedileri yeni topluluğa adapte olmakta zorlanırlar. Araştırma yaklaşık iki hafta sürdü.

Ayrıca, kediler kapalı kutularda durmasının diğer bir nedeni ise, orada bedeni gerekli sıcaklıkta tutmak için daha az enerji harcamalarıdır.

Kedilerin diğer bir ilginç özelliği ise dünyanın her coğrafyasında yaşıyor olabilmeleri ve bulundukları her ortama ayak uydurabilmeleri ise kedilerin ne kadar güçlü varlıklar olduğunun bir kanıtıdır.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)