Kumdan Heykeller

kumdan-heykel

Dünyanın en çok festivallerinin yapıldığı yerlerden biri olan İngiltere' de farklı faklı aktiviteler yapılmakta. İngiltere soğuk ve yağışlı olmasına rağmen etkinliklerinden geri kalmamaktadır. Kendileri için eğlence imkanları oluş ülkede eğlenmeyi cidden biliyorlar dedirtecek yöntemler vardır. Bunlardan biri de kumdan yapmış oldukları heykellerdir. Yağmura çamura aldırmadan “Kumdan Heykel Festivali” yaparak kendilerini için eğlenceli zamanlar geçiriyolar. 2006 yılından itibaren mart aylarında düzenlenen bu festivale dünyaca ünlü kum heykeltraşları toplanıyor ve devasa heykeller yapıyorlar. Yapılan heykeller 3 gün boyuna sergileniyor.

kumdan-heykel-1

Dünyada sadece İngiltere' de Kumdan Heykel Festivali düzenlenmemekte Belçika' da aynı durum söz konusu. 4000 metre karelik alana 1500 kumdan heykeller yaparak onlarda bu eğlenceyi yaşamaktalar. Festival başlamadan önce sanatçılar bölgelere gelerek çalışmalar yapıyorlar, çıkaracak oldukları eserleri festivale yetiştirmeye çalışıyorlar.

kumdan-heykel-3

Böyle bir etkinliğin Antalya ilimizde de yapılması planlanmakta. Ziyaret edecek olan kişilerin bilet alarak gitmesi gerekiyor, burada yapılacak olan etkinlik İngiltere' de ki kadar festival havasında, kutlama tarzında ve eğlence havasında olmasa da üç tarafı denizlerle çevrili olan memleketimiz de bu ür aktivitelerin olması şart.

kumdan-heykel-4

kumdan-heykel-5

kumdan-heykel-6

kumdan-heykel-7

Sculptors Place The Finishing Touches To Their Hollywood Themed Sand Sculptures

kumdan-heykel-11

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)