Lime Wire – (Programlar)

Lime Wire
(Programlar)

Sürüm: 4.14

 

Tanıtım: LimeWire, ücretsiz bir dosya paylaşım programıdır. Bilgisayarın kaynaklarını gereksiz tüketmeyen, özellikle ses ve görüntü dosyalarını bulma konusunda çok başarılı, hızlı ve popülerdir. Program MP3'den ayrı birçok dosyayı da bulabiliyor. Bu kadar popüler olmasının bir nedeni de kullanımının kolay olmasıdır.

 

Kullanımı açısından basit ve hızlı olan bu program sayesinde ses, görüntü, resim, oyun ve belge araması yapabilirsiniz. “Firewall-to-firewall” özelliği ile güvenli bir şekilde, herhangi önemli bir bilgi sızdırmadan ve zararlı içerikleri almadan dosya innDirebilirsiniz. Siz innDirmek istediğiniz dosyaları seçin ve program sizin için arka planda innDirsin.

 

Bir ses veya görüntü dosyası innDirdiğiniz zaman o dosyalar hakkında önizleme sayesinde bilgi edinebilirsiniz. Görüntü ve ses dosyalarını innDirmeye devam ederken oynatabiliyor.

 

Programın en yeni özelliği ise gruplandırabilme özelliğidir. Bu özellik sayesinde diğer kullanıcıların innDirdiklerini veya en çok inenler listesini görebilirsiniz.

 

Arama işlemi bittikten sonra dosyalar hakkında bilgi gösterebiliyor. Dosyaların kullanılabilirliğini ve inme ını görebilirsiniz. Ayrıca MP3'ler için sıkıştırma değerlerini (bitrate) gösteriyor. Bu sıkıştırma değerleri MP3'lerin ses kalitesini belirler.

 

 


Programın genel özelikleri ise şöyle:

 

» Kolay bir kullanıma sahiptir. Kurun, çalıştırın ve aramaya başlayın.
» Dosyaları içerdiği alt bilgilere göre arayabiliyor. Mesela bir MP3 aramak istediğiniz zaman sanatçı ve albüm adını girerek arattırabilirsiniz.
» Birçok kaynaktan indirme işlemini yaptığı zaman indirme hızı artabiliyor.
» Dosyayı indireceğiniz hakkında bilgi gösterebiliyor.
» Aynı anda çoklu arama yapıyorsunuz.
» Bozuk dosyaları belirleyip dosyanın tamamı gelmeden sizi uyarıyor, böylece gereksiz zaman kaybı engelleniyor.
» indirdiğiniz medya ne olursa olsun, önizleme yapabiliyorsunuz.
» Bilgisayarınıza zarar verecek hiçbir şey içermiyor.
» Çok zor bulunabilecek şarkıları bile bulabiliyorsunuz.
» Şarkı bir kişide bile olsa çok iyi bir hızda indiriyor.
» Yorum ekleme özelliği sayesinde o dosya hakkındaki görüşlerinizi başka insanlara bildirebilirsiniz. Böylece bir dosya sahte ise (fake) bunu diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve onlara bu dosyayı indirmemelerini söyleyebilirsiniz.
» Zamanla yeni diller ekleniyor.
» Programın sadece “Basic” sürümü ücretsizdir. Ayrıca içerisinde daha fazla özelik barındıran ve ücretli olan “Pro” sürümü mevcuttur. “Pro” sürümünün fiyatı ise 18.88 dolardır.

 

“Pro” sürümünün “Basic” sürümünden fazlalıkları ise şöyle;

» Daha fazla kaynaktan arama yaparak daha iyi arama sonuçları verebiliyor.
» “Pro” sürümünde dosya innDirme özelliği daha çok geliştirilmiş. Bu sayede daha hızlı dosya innDirebilirsiniz.
» Daha farklı arayüzler seçebilirsiniz.
» E-Posta ile ücretsiz destek imkanı vardır.
» Programı ücretsiz olarak 6 ayda bir güncelleyebilirsiniz.

 

Önemli Not: Programın çalışması için sisteminizde Java Runtime Environment yüklü olması lazım. Artık Java Runtime Environment programını sisteminize ayrıca yüklemenize gerek kalmadı. Çünkü bu sürümünde programı kurarken Java Runtime Environment'ı internetten 4 dakika içinde otomatik olarak innDirip kuruyor.

 

UYARI: Bu program ile yasadışı olmayan HER TÜRLÜ dosyayı sorunsuzca innDirebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki paylaşım programları ile alınacak yasadışı içeriklerden doğan sorumluluk, virüslü bir dosya innDirimi sonunda karşılaşabileceğiniz hasar veya istenmeyen bir içerikle karşılaşılması sonucu doğabilecek her türlü sorun kesinlikle son kullanıcıya aittir. Bizler, innDir.com olarak paylaşım programlarını sadece yasal dosyalar ile çalışılması koşulu ile üreticinin kendi yasal sitesinin linkleri ile yayınlıyoruz. Yasal olmayan içerik konusunda her türlü zarar ve karşılaşılabilecek sıkıntının paylaşım yapan kullanıcı ve sunucularından kaynaklandığını ve olası bir yasal yürütmede, paylaşıma katılan ve şahısların sorumlu olduklarını unutmayınız.

»»» Programı İndir «««

|» “Programlar” Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)