sabit reklam
Mısır Piramitlerinin Sırrı Ne?

Mısır piramitleri yıllardır hep en merak edilen konu başlıklarındandır. Bunda temel sebep, Milattan Önce 2.yüzyılda yaşayan bir medeniyetin nasıl olup da bu muazzam yapıları inşa edebildiği sorusudur.
Çünkü ortalama 2.5 tonluk Kayaların neyle oyulup düzleştirildiği, nasıl taşınıp bir de üst üste yığılarak piramitleri oluşturduğu o günün teknik şartlarını düşündüğümüzde, tam bir mucize ve sırdır.

Piramitlerin sırrını açıklamada; doğaüstü varlıkların kullanılmış olabileceği ya da bizim bilmediğimiz ve yerçekimini kaldırma yahut azaltmaya dayanan bir teknoloji olasılığı üzerinde durulur.

Piramitler aslında MÖ 2.yüz yılda yaşamak antik Mısır’ın kralları yani firavunların anıt mezarlarıdır. Tabii piramitlerin büyüleyici yapısı, yapılışlarında başka sırları ve amaçları aramayı doğurmuştur.

misir_piramitleri

Mısır’da yüze yakın piramit olmakla birlikte bunlardan 10 civarında piramit dünyada özellikle tanınırı ve popülerdir. En ünlü ve dikkat çekenleri de Keops’dur.
Keops en büyük piramittir.

Gerek Keops’da gerek belli başlı piramitlerin çoğunda, akılamaz bir mimari bilgiyle inşa edilmiş iç labirent ve odalar vardır. Bunların içindeki Firavun’un lahdine hava ve ışık sirkülasyonu sağlamak ya da inşa eden ustaların geri dönmesi için şifreli yollar olduğu düşünülmektedir. Yolun tek ve basit değil çok karmaşık olması sonradan insanların Firavun lahdinin bulunduğu bölemeye ulaşamamaları, onu bulamamaları İçin olabilir.

Piramitlerin araştırma yapan araştırmacıların bir kısmı kısa süre içinde ölmüştür. Bu bir lanetle ilişkilendirilse de, ortamda biriken metan veya zehirli başka bir gazın buna sebep olduğu düşünülmektedir.

Masonluk ve İlluminati Bağlantısı

Piramitlerin diğer bir gizemli yanı, Masonların ve günümüzde varlığı tartışma götüren İlluminati örgütünün piramit başta olmak üzere birçok Antik Mısır simgesini kullanıyor olmasıdır. İlluminati’nin gizemli yapısı ve hakkındaki söylenceler, Eski Mısır medeniyetine ait simgeleri daha bir çekici, daha bir gizemli kılmaktadır.
Masonluk ise aktiftir ve piramit dahil Eski Mısır’a ve onun dinsel simgelerine sıkça yer vermektedir. Bunların en bilineni ABD doları üzerindeki piramittir. :

Bir doların üzerindeki piramit sembolü

Bir film afişinde piramit sembolü (sol altta)

Bir film afişinde piramit sembolü (sol altta)

Mısır Piramitlerine Nasıl Gidilir?

Kahire turu satın alacaksınız nelerin dahil olduğuna bakmakta fayda var. Özellikle rehberlik hizmetini ekleyin ki birkaç yüz TL için büyük sıkıntılar yaşamayın. Ve eğer mumyaları ver firavunların ahitlerini görmek istiyorsanız, bunları piramitlerde değil, Kahire merkez’deki Tahrir meydanında, Kahire müzesinde görebilirsiniz.
Türkiye’den Kahire’ye İstanbul Atatürk havalimanından THY ile direkt uçabilirsiniz. Günde ortalama iki sefer var: Sabah 6.45 ve gece 00.25. Uçağa bindikten 1 saat 15 dk sonra Kahire’desiniz.

Mısır Primetleri Vidosu İzle


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)