Moğolistan Od Tsogtsolbor Okulunda Türkçe Dersi Eğitimi Başladı
Mğlistan d Tsgtslbr kulunda Türkçe Dersi Eğitimi Başladı
(15.06.

TİKA Başkanlığının katkılarıyla‚ Ulan Bator'a 250 kilometre mesafede bulunan Darkhan Uul Vilayeti Od Tsogtsolbor okulunda Türkçe dersi eğitimi başlandı. Okul yönetiminden gelen talep üzerine bir öğretmen 2 bin 500 öğrencili okula bir Türkçe öğretmeni görevlendirildi. Ayrıca‚ okul bünyesinde görev yapan öğretmenler için Öğretmen Gelişim Merkezi kuruldu. Proje kapsamında okula çok sayıda araç ve gereç desteği sağlandı.

Darkhan Uul Vilayeti‚ Ulan Bator'a 250 km. mesafede bulun olup‚ 1963 yılında kuruldu. Düzenli bir şehirleşmeye sahip olan Darkhan'da bulunan metalürji frikası‚ inşaat sektörünün demir ihtiyacını karşılıyor.

Od Tsogtsolbor okulunda 2500 öğrenci 109 öğretmen görev yapıyor. İki binadan oluşan okulda kurulan Merkezi'nde İngilizce ve çanın yanı sıra‚ Darkhan'da bulunan Moğol-Türk Ortak okulundan görevlendirilecek bir öğretmen Türkçe dersleri verecek.

İkinci binada kurulan Öğretmen Gelişim Merkezi'nde ise gerek okul öğretmenlerine‚ gerekse vilayette bulunan diğer okullarda görev yapmakta olan öğretmenlere‚ mesleki gelişim kursları düzenlenecek.

Proje kapsamında okula bsayarlar‚ tarayıcı‚ yazıcı‚ fokopi‚ sıra‚ masa‚ sandalye‚ toplı masası‚ cd çalarlar‚ dil öğrenim setleri‚ dolap ve benzeri ekipmanlar hibe edildi.

 

: Tika

 

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

 

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)