sabit reklam
Neden Yeşil Çay İçilmelidir?

Kanserli hücrelerin yayılmasının yavaşlamasına yardımcı olduğu bilinen yeşil çay günümüzde tüketilen çaylardan ilk sırada yer alır. Camellia sinensis bitkisinden üretilen yeşil çay soğuk ve sıcak olarak tüketilebilir. Düzenli olarak tüketilen yeşil çayın damar tıkanıklığını önleyici özelliği de bulunmaktadır .Cilt ve sağlık açısından da faydası olan yeşil çay sindirim sisteminin çalışmasına büyük ölçüde yarar sağlamaktadır.Günde 2 veya 3 fincan yeşil çay tüketilmeli 5 fincan dan fazla tüketilmemelidir. Bunların yanında ; diş eti hastalıklarına iyi geldiği ,kan basıncını düşürdüğü ve kötü kolesterolü düşürdüğü de bilinmektedir. Yeşil çayın kalori değeri ” 0” olması sebebi ile rahatlıkla içilebilir.

  yesil-cay

Yeşil Çay İle Nasıl Zayıflanır?

Yeşil çayın son zamanlarda çok fazla tüketilmesine sebep olan en büyük etken ise zayıflamada etkili rol almasıdır. Sindirim sistemini güçlendirme özelliği ile formda kalmak isteyenlerin ilgi odağı olan yeşil çaya yapacağımız egzersizlerle ve beslenmeyi dengelemekle destek vermemiz çayın zayıflama etkisini artırmasına yardımcı olacaktır. Yeşil çay yüksek oranda antioksidan içermesi sebebiyle konsatrasyonu artırma enerji verme gibi etkileri de görülmektedir.

Yeşil Çayın Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Yeşil çayın birçok faydası olabildiği gibi birkaç olumsuz yönleri de bulunmaktadır. İçerisinde kafein bulunması sebebi ile kafeine karşı hassas olan kişilerin tüketmemesi önerilmektedir. Bununla birlikte, 5 fincandan fazlası uykusuzluk, sinirlilik, baş dönmesi, reflü ağrıları, baş ağrısı, bulantı, ishal gibi olumsuz etkiler yaratabilmektedir.

 Peki , yeşil çay nasıl demlemeli konusuna değinecek olursak ; Yeşil çayı kaynatmak antioksidan özelliğini kaybetmesine sebep olacağı için kaynayan suya 1-2 çay kaşığı yeşil çay ilave ederek 2 dk ile 6 dk arasında demlenmeye bırakıp ,demlendikten sonra tüketilmesi gerekiyor.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)