Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi
()

Şehir : Ankara

No : 0 312 210 20 00

Web Adresi : www.metu.edu.tr

1956 yılında kuruldu.

Yerleşim: ODTÜ yerleşkesi Ankara-Eskişehir yolu üzerinde eğitime devam ediyor.

Eğitim: İngilizce olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 5 enstitü , 30 araştırma merkezi , Kuzey Kıbrıs Kampüsü bulunuyor.

Barınma: Üniversite kampüsünde toplam 16 adet modern yurt binası bulunuyor. Bu yurtlarda 2 435 kız, 3 806 erkek olmak üzere 6 241 öğrenci barınabiliyor.

Beslenme: ODTÜ yerleşkesinde öğrenci kafeteryasından tüm öğrenciler ucuz yemek olanağından yararlanabiliyor. Ayrıca kafeteryanın bir bölümü alakart self-servis restoran olarak kullanılıyor.

Teknoloji: Toplam 209 adet kişisel bilgisayar, 17 adet Mac ve 5 adet iş istasyonu ile yerleşke omurga ağı üzerinden sağlanabiliyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin sağlık biriminde 19 uzman doktor, 5 diş hekimi, 6 psikolog ve 5 pratisyen doktor hizmet veriyor.

Spor tesisleri:Kampüste açık havuz, kapalı yüzme havuzu (olimpik), 3 adet kapalı spor salonu, çim futbol stadyumu(10 000 kişilik tribün ve 6 kulvarlı pist), 7 adet değişik büyüklükte futbol sahaları, 12 adet tenis kortu, açık basketbol ve voleybol sahaları, masa tenisi masaları, Yalıncak ve Çamlık koşu parkurları, kriket sahası, amerikan futbol sahası, güç geliştirme salonu, jimnastik salonu, halı futbol sahası bulunuyor. Ayrıca Elmadağ ve Bursa Uludağ'da yazın dağcılık, kışın ise kayak sporunun yapılabileceği tesisler var.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)