Pamukkale Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir : Denizli

Telefon No : 0 258 212 55 55

Web Adresi : www.pamukkale.edu.tr

1992 yılında kuruldu.

Yerleşim: Üniversite incilipınar, Kırıklı ve Çamlık Kampüsü olmak üzere 3 ana kampüsten oluşuyor. Ayrıca Bozkurt, Bekilli, Honaz ve Çivril ilçelerinde de çeşitli birimler mevcut.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 6 fakülte, 5 yüksekokul, 4 araştırma merkezi, 8 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunuyor.

Barınma: Öğrencilerin barınma ihtiyacı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı toplam 3 028 öğrenci kapasiteli yurtlar ile karşılanıyor. Bu yurtlar Kırıklı ve İncilipınar Kampüsleri'nde bulunuyor.

Beslenme: Yemek ihtiyacı Rektörlük yemekhanesinde hazırlanan yemeklerle karşılanıyor. Ayrıca, öğrencilerin yemek ihtiyacı dışında beslenmelerine katkıda bulunmak üzere 9 kantin hizmet veriyor.

Teknoloji: İncilipınar ve Çamlık Kampüsleri'nde eğitim amaçlı bilgisayar laboratuvarları bulunuyor. Ayrıca Rektörlük binasındaki internet merkezi öğrenciler ve personele hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi'nde 6 doktor, 6 diş hekimi ve 2 hemşire görev yapıyor.

Spor tesisleri:Üniversitede 1 kapalı spor salonu, 1 açık spor tesisi, 2 mini sahası, 1 basketbol ve 1 voleybol sahası; Kırıklı Kampüsü'nde spor kompleksinin yanı sıra 1 halı saha mevcut. Ayrıca bitirilme aşamasına gelmiş olan 2 açık basketbol ve voleybol sahası ve 1 tenis kortu bulunuyor.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)