Rüyamdaki Korkulu Dünyam! (:

Rüyamdaki Korkulu Dünyam! (:

Rüya Manzarası

Ne kadar dikkatinizi çeker bilmiyorum; fakat rüyalarımda yaşadığım kurmaca mekanı ve yaşadığım benzer olayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önceden çevremde benim yaşadığım bu duruma benzer başka örnekler duymadığım için, başımı yastığa koyduktan sonra dalıp gittiğim bu manzarada yaşadığım korku verici olaylar, artık gözlerimi açtıktan sonra “Yuh artık, bu gece de mi oradaydım?” diye isyan ettirmeye başladı beni.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz manzara, rüyamda gördüğüm korkulu evin zihnimde kalan görüntüsüne bayağı benziyor. Önünde yemyeşil gölün bulunduğu, ıssız bir dağ başını andıran bir küçük evin çoklukla içinde geçen rüyam, artık gözlerimi kapayınca ara sıra uğrayıverdiğim evimdeki yaşantımı ifade ediyor. Çünkü belki 15. kez oldu, bu eve gidiyor ve bir adamı arıyorum. Çılgınlar gibi koşturup, sınava geç kalmış bir öğrenci heyecanıyla orta yaşlı bir adamı buluyorum. Ortak bir iş yapmak niyetiyle aradığım bu adamı buluyorum; fakat adam başıma musallat oluyor. Bana evin dışına çıkıp doğal imkanları kullanarak o çevrede değişiklikler yapmam yönünde görevler veriyor ve bunların çabucak bitirilmesi için sık sık beni uyarıyor.

Görevlerimi insanüstü bir çabayla yerine getiriyor olsam da, o çirkin yüzlü adam benim yaptıklarımı beğenmiyor ve çok geç kaldığımı söyleyerek beni cezalandırmakla tehdit ediyor. Ceza ise cebimde sakladığım tılsımlı, gizemli bir nesne. Fakat bu rüyayı en az 10 kere gördüğüm hâlde cebimde ne sakladığımı hâlâ bilmiyorum veya hatırlayamıyorum. (:

Kendimi her gece film setine giden, çekimlere katılan bir sanatçı gibi hisseder oldum. Aksiyon ve korku içinde geçen bu rüyalarım artık sıkmaya başladı. Şöyle vurdulu kırdılı, kan dökülecek veya gökyüzünden aşağı doğru hızla düşme gibi değişik gerilim durumlarını rüyalarımda görmeyi özledim yahu!

Bunun da vardır sanırım bir hikmeti; fakat ben çözemedim gitti…

Orkun KUTLU

Orkun Kutlu

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)