sabit reklam
Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Tekniği Nasıldır?

Lokal anestezi sayesinde ağrı yaşamadan ve genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan uygulanan işleme saç ekimi deniliyor. Uzman doktorun dikkatli bir şekilde cerrahi yeteneğini uygulayıp sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiği bir cerrahi yöntemdir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan saç ekimi işlemi uygulandıktan sonra iyileşme süreci hızlıdır. Kişinin tercih edeceği kuruma göre girişiminden sonra devam eden süreçte 6-8 saat boyunca hastanın sohbet etmesi mümkün ve koşulları da rahattır.

Saç Ekimi Tekniği

  • İlk aşamada saç kökleri doktor tarafından toplanır
  • Köklerin yerleştirileceği kanallar açılır
  • Saç kökleri teker teker yerleştirilir

Saç ekiminde en kritik aşama ise kanal açma aşamasıdır. Bu nedenle saç ekimi işlemi kesinlikle sanat yeteneği olan uzman bir doktor tarafından yapılması uygundur. Saç ekimi saçın tamamen döküldüğü alanlar ve seyrelmiş aralıklara yapılmaktadır. Saç ekimi işleminde ekilen saçlar ömür boyu kalıcı genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınan saçlardır.

sac-nakli

Saç Ekimi Sadece Erkeklere mi Yapılıyor?

Yapılan araştırmalara göre Dünya Saç Cerrahisi Cemiyeti’ne kayıtlı 600 doktorun verilere göre ortalama yılda 400.000 saç ekimi gerçekleştirdiği biliniyor. Bunu oranlayacak olursak %84,7 erkek iken %15,3’ü ise kadındır. Saç ekimi gerçekleştiren doktorlar sertifikalı ve deneyimli doktorlar olup uyguladıkları yöntem son derece doğal ve gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar gerçek bir görüntü sağlamaktadır.

sac-ekimi-erkekler

Saç Ekiminin Sağlığa Zararı Var mı?

Saç ekimi uzman olmayan doktorlar tarafından yapıldığında başarısızlıkla sonuçlanabildiği gibi sağlık sorunu da oluşturması mümkündür. Ancak, eğer ki saç ekimi uzman bir doktor tarafından ve konusunda uzmanlaşmış kişilerin yer aldığı bir klinikte yapılır ise tıbbi açıdan herhangi bir sorun yaratmadığı gibi güvenilir bir işlemin uygulandığına emin olabilirsiniz.

Saç ekimi sırasında hasta uyanık kalır , gazete, kitap okuyabilir veya televizyon izleyebilir. İşlem tamamlandıktan sonra ise 4. günden itibaren normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Saç Ekiminde Türkiye Hangi Noktada?

Saç ekimi işlemi titizlikle uygulanması gereken dikkat ve hijyenik gerektiren önemli bir yöntemdir. Saç Ekim Merkezi adı altında saç ekimi yapan maliyeti ucuz, doktorsuz ekiplerin yer aldığı ortamlarda yapılan saç nakli istenmeyen sonuçların yaşanmasına neden olabilmektedir. Rezidans veya apartman katlarında yer alan bu merkezlerin Sağlık Bakanlığı tarafından onayı yoktur.

Bazı durumlarda böyle yerlerse gerçekleştirilen işlemler sonucu kişi eski saçları arar hale gelebiliyor. Türkiye’de yer alan sayısız klinikler içerisinde sadece 9 adet klinik Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Saç nakli için Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Kliniği’ne İtalya, Hollanda, Yunanistan, Fransa gibi ülkelerden hastalar gelmektedir. Avrupa ülkeleri dışında Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Mısır gibi ülkelerden de kliniğe başvuru yapıldığı bilinmektedir. Bu klinikte saç nakli yaptıran hastaların %30’unu yabancı hastaların oluşturduğu tespit edilmiştir.


Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)