Sayfanıza Türkçesi Varken…

Sayfanıza Türkçesi Varken…

İki gündür “Ajax Tab Menü” yü şturabilmek için uğraşıym. Aslında bu menüyü çok önceden yapmayı kafama koymuş ve de az çalışmıştım; fakat becerememiş vazgeçmiştim.  İki gün önce bu menüyü oluşturmak için çalışmalara başladım ve dün gece nihayet bitirebildim. Şu anda sorunsuz çalıştıyor diye biliyorum. Eğer kusuru varsa, yorumla bildirirseniz sevinirim. 

Dün ve ondan önceki birkaç gün içerisinde sayfamızdaki “Türkçesi Varken…” bölümünü nasıl oluşturduğumu soran e-lar aldım. Bunun üzerine her arkadaşa tek tek yanıt vermek yerine, burada bir yazı ile bunu basitçe anlatmak istedim.  Aslında bu yazımı dün yazacaktım; fakat bir iki sorundan dolayı yazıyı yazmam biraz gecikti. Bunun için de özür diliyorum ve aceleyle bu yazımı yazmaya başlıyorum.  “Basitçe” diyorum ya, zannetmeyin ki zor bir iştir de ben basitçe anlatıyorum. Zaten çok basit bir şey.

Şimdi öncelikle burayasağ tıklayıp “farklı kaydet” diyerek “turkcesi_varken.dosyasını indiriyoruz. Daha sonra resmini indiriyoruz. Bu iki dosyayı da indirdikten sonra “.html” dosyasını açıp “Buraya html dosyasının bağlantısını yazın” olarak belirttiğim yere, “turkcesi_varken. dosyasını diğiniz (yeceğiniz) dizinin bağlantısını yazıyoruz. (Örnek: https://www.bilgicik.com/turkcesi_varken.html)

Daha sonra “Buraya da jpg dosyasının uzantısını yazın.” olarak belirttiğim yere de yukarıdaki resmi yüklediğiniz dizinin bağlantısını yazın. (Örnek: https://www.bilgicik.com/yenile.jpg)

Bunu da yaptıktan sonra worress'ten veya ekleyeceğiniz sayfanızın düzenleme menüsünden index.php'ye (veya nereye eklemek isterseniz oraya) gelip aşağıdaki kodu uygun bir yere ekleyin…

< iframe src=”Buraya html dosyasını yüklediğiniz dizinin bağlantısını yazın.” name=”Türkçesi Varken…” marginwidth=”0″ marginheight=”0″ frameborder=”0″ height=”40″ scrolling=”no” width=”190″>< /iframe>

(İframe'lerden önceki boşlukları kaldırın.)

Kodu ekledikten sonra bunun sorunsuz çalışması gerekiyor. Eğer yine bir hata oluşursa, buradan yardım isterseniz yardımcı olmaya çalışırım. 

Ayrıca bu güzel uygulamayı sayfanıza ekleyerek kut'lu TÜRK Diline sahip çıkıp, destek olduğunuz için kut'lu TÜRK Dili adına hepinize teşekkür ederim…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)