Seat: ’Türkler kendi ana dillerinde hitap edilmekten onur duyuyor’

Set: 'Türkler kendi lerinde hitap edilmekten nur duyuyr'
(09.09.

Se'ın sponsorluğunda Almya'nın başkenti Berlin'de gerçekleştirilen Pyronale 2007 havai fişek yarışması‚ Berlinliler'den büyük ilgi gördü. Berlin Olimpiyat Styumu'nda düzenlenen yarışma aynı da nın en büyük havai fişek gösterisi olarak biliniyor. Seat Genel Müdürü Rolf Dielenschneider yarışmaya gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek‚ “Türklerin bu gösteriye ilgi göstermesi im için çok önemliydi.

Zira Almanya'da 3 milyondan fazla Türk yaşıyor. Amaçlarımızdan biri de Almanyalı Türkler'e ulaşmak. Bu bizim öncelikli hedeflerimiz arasında. Türkler'in otomobillere olan ilgisinden haberdarız ve bunu izliyoruz. Türkler'e araçlarımız tanıtmak için 'Seat Türkçe konuşuyor' adında bir çalışma yaptık. Çalışmamız yoğun ilgi gördü. Türkler kendi ana dillerinde hitap edilmekten onur duyuyor. Biz bu yolla Türkler'e yakınlaşmayı başardık. Zira Türk piyasası bizim için önemli” dedi.

Organizasyonun büyüklüğüne işaret eden Dielenschneider‚ “Bu son derece profesyonel bir yarış. Geçen yıl‚ yaklaşık 60 bin kişi bu gösteriyi ve dolayısıyla yarışmaları izledi. Biz burada ışık ve melodi arasındaki uyuma işaret ediyoruz. Bu sıradan bir havai fişek yarışması değil. Birinci gelen ülkeye‚ bir Seat otomobil hediye edilecek. Almanya'dan bu yarışa 350 işveren bizzat katılıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haberler

 

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)