Sertap, İngilizce Türkü Okuyacak.

Serap, İngilizce ürkü uyacak.

sertap_erener

Ünlü sanatçı Sertap Erener'in İngilizce türküler seslendireceği bir albüm çıkarmaya hazırlandığı bildirildi.

Erener‚ önceki akşam bir kser için geldiği Moskova'da‚ Rusya'da 15 günde bir Türkçe yayımlanan ”Gazetem” adlı gazeteye yaptığı açıklamada‚ İngilizce türkülerin yer alacağı albümünün yda çıkacağını belirterek‚ albüm için hem Türkiye‚ hem de Amerika'da çalışmalar yapılacağını söyledi.

Albümün Türkiye bölümündeki çalışmaların tamamlandığını‚ ABD'deki bölümü için de eylül ayının ortalarında Los Angeles'a gideceğini kaydeden Erener‚ Demir Demirkan ile ortak projeleri olan ”Painted On Water” {Suya Resim Yapmak-Ebru} adını verdikleri albüm için pek çok isimle birlikte çalışacaklarını kaydetti.

Anadolu'nun çeşitli yörelerinden 14 türkünün yer alacağı albümde Al Di Meola‚ Alan Pasqua‚ Dave Weckl gibi isimlerin yanı sıra Norah Jones'un ”Come Away With Me” albümünün de prodüktörlüğünü yapan Jay Newland da yer alacak.

Erener‚ projede Tuluğ Tırpan'ın da yer alacağını belirterek‚ Bulgaristan'dan foni orkestrasının da türküleri yabancıların zevk alarak rahatlıkla dinleyebileceği bir e getireceğini ifade etti.e getireceğini ifade etti.e getireceğini ifade etti.

Türküleri dünyaya en iyi şekilde ve sevilebileceği şekilde sunmak istediklerini‚ türkülerin şimdiki haliyle yabancılara daha çok etnik müzik gibi geleceğini kaydeden Erener‚ ”Albüm tamamlandıktan sonra Grammy ödüllerine başvurmayı düşünüyoruz. Bu albümün bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Dünyaya tanıtabileceğimiz bir proje. Bu nedenle önce başvurumuzu yapıp üye olacağız. Albüm tamamlanınca da bunu yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Sertab Erener'in Moskova'daki konserinde seslendirdiği şarkılarda caz esintisi dikkat çekerken‚ gecede Tuluğ Tırpan da piyano ve klavyesiyle seyirc büyüledi.

Konserin verildiği tarihi opera binasından çok etkilendiğini ve seyirciler arasında Türklerin daha fazla olmasına şaşırdığını söyleyen Erener‚ konseri sırasında Türkçe‚ İngilizce ve cümlelerle seyircilere hitap etti.
Kaynak: İnternet Ajans

» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! «

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)