Tamamlanmayanlar

TAMAMLANMAYANLAR

Bu Günü'nde depremde hayatını kaybedip de öğrencilerinin ‘Öğretmenler gününüz kutlu olsun!' sözünü duyamayan ve terör yüzünden öldürülen öğretmenlerin olduğu unutulmamalıydı bence…

Elbet vardır hatırlayan; öğrencileri  mesela…  Tamamlamadan bıraktığı eserleri…

Bir Resim Öğretmeninin tamamlamadan bıraktığı resim,
Bir Edebiyat Öğretmeninin tamamlamadan bıraktığı kitap,
Bir Müzik Öğretmeninin tamamlamadan bıraktığı şarkı,
Bir Matematik Öğretmeninin tamamlamadan bıraktığı çözüm,
Bir İngilizce Öğretmeninin tamamlamadan bıraktığı çeviri onlar…

3, 5 demirle kâr etmek isteyenler tarafından öldüren, çıkartmak için acımadan üzerine kurşun sıkılan öğretmenler onlar… Tabutuna sarılıp ağlanan öğretmenler…

Şu kâr etmek isteyenler, nasıl unuttular onları oraya geti

renin bir öğretmen olduğunu? Nasıl kıyabildiler öğretmenlere? Onlar da öğrenciydi değil mi? Nasıl kıydılar öğretmenin eserlerine?

Kargaşa yaratmak isteyenler; Ah, keşke tanısaydınız bir öğretmen! Belki kıyamazdınız o zaman bir öğretmene. Hatta olsaydı başınızda bir öğretmen gitmezdiniz oralara… Gitseniz bile çeker alırdı sizi öğretmeniniz, gelirdi peşinizden! Tanısaydınız keşke bir öğretmen! Kalbi İç Anadolu'dan, gözleri Karadeniz'den, yüzü 'den, aklı Marmara'dan, kolları Doğu Anadolu'dan, ayakları Güneydoğu'dan, elleri Akdeniz'den… Bir öğretmen tanısaydınız keşke!

Onlar eserlerini yarım bırakan öğretmenler… Belki de en çok onlar hak ediyordu bu sözü: Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Esra Kaya

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)