TDK’dan‚ Türkçeyi doğru kullanana ’özel mektup’
TDK'dan‚ çeyi doğru kulla 'özel mektup'
(12.07.2007)

Türk Dil Kurumu {TDK}‚ Türkçenin doğru ve düzgün kullanımına duyarlı 3 bin 700 ye özel pullu gün zarfında özel mektup gönderecek.

12 Temmuz 1932'de kurulan TDK'nın‚ devlet adamları‚ sanatçılar‚ lar‚ üniversite rektörleri ve Türkçeye duyarlı imlere göndereceği 3 bin 700 mektup‚ bugüne özel PTT tarafından çıkarılan pul ve ilk gün zarfıyla dağıtılacak. TDK'nın çalışmalarına ilişkin blerin sunulacağı mektupta‚ Türkçeye sahip çıkılması gerektiği vuranarak‚ “TDK'nın kapısı Türkçe için çalışan‚ Türkçeye hizmet etmek teyen herkese açıktır.lerin sunulacağı mektupta‚ Türkçeye sahip çıkılması gerektiği vurgulanarak‚ “TDK'nın kapısı Türkçe için çalışan‚ Türkçeye hizmet etmek isteyen herkese açıktır.lerin sunulacağı mektupta‚ Türkçeye sahip çıkılması gerektiği vurgulanarak‚ “TDK'nın kapısı Türkçe için çalışan‚ Türkçeye hizmet etmek isteyen herkese açıktır.

El ele verelim‚ Türkçemize sahip çıkalım.” deniliyor. TDK'nın 75. kuruluş yıldönümü etkinlikleri‚ yarın Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak. Daha sonra TDK Konferans Salonu'nda kutlama etkinliği yapılacak. Etkinlikte‚ Türkçedeki Yabancı Kaynaklı Kelimeler ğü‚ Türk Lehçeleri ğü ile Türk İşaret Dili Parmak Alfabesi tanıtılacak. Ankara‚ AA

» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! «

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)