TDK’den TRT ve Mor ve Ötesi Grubuna “Türkçe Şarkı” Teşekkürü

TDK’den TRT ve Mor ve Ötesi Grubuna “Türkçe Şarkı” Teşekkürü

Türk Dil Kurumu‚ Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’nin Türkçe şarkı ile temsil edilmesi kararının alınması nedeniyle TRT ile Mor ve Ötesi Grubu’na teşekkür etti.

 

Türk Dil Kurumu tarafından‚ Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 22-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’nin Türkçe şarkı ile temsil edilmesi yönünde karar alınması ve Mor ve Ötesi Grubu Solisti Harun Tekin’in‚ ”TRT’ye sunacağımız üç şarkı da Türkçe olacak. Çünkü bu dile hakimiz” sözleri nedeniyle Mor ve Ötesi Grubu ile TRT’ye teşekkür yazısı gönderildi.

Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın imzasıyla TRT Genel Müdürlüğü’ne gönderilen teşekkür yazısında‚ Türkiye’nin Türkçe şarkı ile temsil edilmesi kararının son derece doğru ve yerinde olduğu belirtilerek şu ifadelere verildi:

 

”Türkçenin sesinin bu yarışmayla da dünyaya ulaşacak olması sevinç kaynağıdır. Ülkelerin genellikle kendi dilleriyle yazılmış şarkılarla katıldığı ve ülkelerin kültürlerinin tanıtımı açısından önem taşıyan Eurovision Şarkı Yarışması’na ülkemizin de Türkçe sözlü eserle katılması‚ dilimizin ve kültürümüzün tanıtımı açısından yararlı olacaktır.”

 

Mor ve Ötesi grubu üyelerine gönderilen teşekkür yazısında ise‚ ”Söz konusu şarkı yarışmasına Türkçe sözlü şarkı ile katılma kararınızdan dolayı Türk Dil Kurumu olarak büyük sevinç duymaktayız. Sizleri yürekten kutlar‚ çalışmalarınızda sonsuz başarılar dileriz” ifadelerine verildi.

Kaynak: Haberler Türkcan

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)